הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

נטו למשפחה? הקייטנה שלא תחזיר כסף

לגיטימי או מקובע? אתם תחליטו:תושבת העיר שבנה יחסר משבוע אחד מתוך שלושה בקייטנה של  החברה למתנס”ים , וציפתה לראות זיכוי כלשהו. היא נענתה בשלילה.העירייה: ”זה לא אפשרי שכל אחד יבטל מתי שירצה. ככה אי אפשר לנהל קייטנה.” לפרטים נוספים...

קייטנה- תמונה להמחשה (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

דנה (שם בדוי), תושבת העיר, התלוננה על כך שקייטנת העירייה שבניהול ’החברה למתנס"ים’ לא הסכימה לזכות אותה כספית על אי-הגעת בנה לשבוע שלם מתוך שלושת השבועות שהקייטנה מתקיימת.
כשנשאלה האם הודיעה על כך מראש, היא אכן הודתה שהעלתה את הדרישה רק בתחילת השבוע הראשון של הקייטנה. אך עם זאת, הייתה מצפה לגמישות לאור הוותק הרב של בניה הנוספים לאורך השנים בקייטנה הספציפית הזו, ובמיוחד שמדובר בקייטנה מסובסדת מצד העירייה. בעוד שבקייטנות פרטיות - ההחזר מבוצע ללא בעיה כלל. 

"ציפיתי שיבואו לקראתי מצד הקייטנה. שלושת בניי הולכים לקייטנה קיץ אחר קיץ בשנים האחרונות, ואף פעם לא דרשתי יותר מדי. אך בפעם הראשונה ולאחר המון כסף ששילמתי במשך השנים ביקשתי שיבואו לקראתי. נכון, אמנם הודעתי בתחילת השבוע הראשון של הקייטנה ולא הודעתי מראש, אך תארתי לעצמי שמצידם תהיה יותר גמישות לתושבת העיר שפוקדת את הקייטנה בקביעות שכזו.
נתקלתי באטימות שלא ראיתי כמותה: התשובה שלהם הייתה שזה לא אפשרי ואין על מה לדבר בכלל, ובנוסף אמרו לי שזה אפשרי אך ורק עם מדובר בבעיה רפואית - כדי לקבל החזר על תקופה שהילד לא נמצא בקייטנה אצטרך להמציא מסמך רפואי, לשם הקייטנות דוחפות אותנו.  שבוע מתוך שלושה זה לא מעט כסף, שישולם על ילד שלא יהיה נוכח כלל בקייטנה. ראבק קשה במדינה הזאת.."

מהעייריה והחברה למתנס"ים, עולה הטענה שלא ניתן לקבל החזר כספי אם הביטול לא ניתן מראש. ברגע שהקייטנה יוצאת לדרך בתחילת הקיץ, הכל מוכן ומוזמן לפי מספר הילדים ששילמו ונרשמו לקייטנה. לא ניתן יהיה לקבל דרישות לכל פיצוי כספי כאשר הילד לא יהיה נוכח. במידה וההתראה הייתה ניתנת מראש והכל היה נעשה לפני תחילת חופשת הקיץ - היה אפשר לעשות דברים בנידון. אך אם יקבלו דרישה שהועלתה בפניהם במהלך הקייטנה, זאת תהיה מקפצה לכל הורה שירצה החזר כספי פר-יום שהילד לא היה נוכח. 
זה לא ראוי, לא הגיוני ולא לגיטימי כלל. כך לא ניתן לנהל קייטנה.

הסיפור הזה, וסיפורים נוספים בנושא הקייטנות מכל הארץ, מגיעים אלינו על רקע תוכנית "נטו למשפחה" של שר האוצר משה כחלון, שבתוכנית זו נושא הקייטנות הוא בין החשובים ביותר. לפתרון בעיית הפקעת המחירים להורים שנשארו ללא ברירה כדי למצוא מסגרת לילד במהלך יום עבודה, הצטרף למאבק גם שר החינוך נפתלי בנט. 
אז האם ההורים יכולים לצפות לדברים שישתפרו בנושא הקייטנות מהמהלכים של השרים, או שהמאבק האמיתי על יוקר המחייה יהיה מול העיריות. או שמא ההורים צריכים להבין שגם קייטנה צריך לנהל בצורה כלשהי, ויש גבול ודרך לרמת וכמות הדרישות שיש מקייטנות העירייה. 

תגובת ההורים: "אנו ביקשנו גם עוד לפני שנרשמנו לקייטנה, כי ידענו מראש שנעדר יותר משבוע. ונענינו בשלילה. אז התירוץ של מועד הבקשה הוא סתם תירוץ. נרשמנו ושילמנו מחוסר ברירה את מלוא המחיר ".

מקובע או לגיטימי? אתם תחליטו. 

הידיעה עלתה לראשונה בדף קבוצת הפייסבוק מודיעין שלי

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "נטו למשפחה? הקייטנה שלא תחזיר כסף"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

  1. הודענו מראש
    | 07/07/2017
    אנחנו ביקשנו גם עוד לפני שנרשמנו לקייטנה ,כי ידענו מראש שנעדר יותר משבוע. ונענינו בשלילה.... אז התירוץ של מועד הבקשה הוא סתם תירוץ.נרשמנו ושילמנו מחוסר ברירה את מלוא המחיר
עיריית מודיעין רגיל