הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

חידון התנ”ך העירוני 2017

השבוע נערך בעיר, בפעם ה-17, חידון התנ”ך העירוני לתלמידי כיתות ו’. בחידון, שנערך בשבוע שעבר באולם עינן שבקניון עזריאלי, לקחו חלק תלמידים מבתי הספר הממלכתיים והממלכתיים דתיים בעיר.

 | 23/05/2017
facebook share
Twitter
חידון התנך העירוני 2017 (צילום: עיריית מודיעין)

 

השבוע נערך בעיר, בפעם ה-17, חידון התנ"ך העירוני לתלמידי כיתות ו’. בחידון, שנערך בשבוע שעבר באולם עינן שבקניון עזריאלי, לקחו חלק תלמידים מבתי הספר הממלכתיים והממלכתיים דתיים בעיר. מטרת החידון, שמופק על ידי מחלקת תרבות יהודית באגף תרבות ואירועים ומינהל החינוך, היא להעמיק את ידע התלמידים בתנ"ך ולשאוב ממנו ערכים ומוסר.

 בחידון הפומבי השתתף נציג מכל בתי הספר בעיר. התלמדים והתלמידות שהשתתפו בחידון העפילו לגמר לאחר שעברו את כל שלבי המיון, שכללו מבחן בית ספרי, מפגשי הדרכה, סיור וחידון קדם פומבי. נציגים נוספים מכל בית ספר לקחו חלק בחידון גם כן, ממקומם בקהל. החידון נפתח בשירת ילדי מקהלת "פרחי מודיעין", בניצוחו של יענקלה רוטנר, ובברכותיהם של סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, וחבר המועצה ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ. החידון שילב הצגות, סרטונים ועזרי מולטימדיה וכלל גם את שאלתו של ראש העיר, חיים ביבס. התלמידים הפגינו בקיאות רבה בחומר, שהרשימה את חבר השופטים, שכלל את רב מכבים רעות, הרב יעקב צ’יקוטאי, מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי במינהל החינוך, דלילה אשכנזי, ומנהל החינוך הממלכתי דתי במחוז ירושלים, אלכס גליקסברג.

 מי שצבר את מירב הנקודות והוכתר לבסוף בתואר חתן התנ"ך העירוני מבתי הספר הממלכתיים דתיים לשנת תשע"ז היה עמיעד ארנולד מבית ספר "נתיב זבולון". למקום השני הגיע אביעד פלקסין מבית ספר "אריאל" ולמקום השלישי הגיע מיכאל אליעד מבית ספר "דרכי יהודה".

בתואר חתן התנ"ך העירוני מבתי הספר הממלכתיים לשנת תשע"ז זכה זיו סטפנסקי מבית ספר "יחד". למקום השני הגיע איתי קלאוס מבית הספר הדמוקרטי, ולמקום השלישי הגיעה שיר פרץ מבית ספר "אסיף".

 חבר המועצה ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ: "אני שמח שאנו ממשיכים את המסורת של חידון התנ"ך העירוני, זו השנה ה-17 ברציפות, ורוצה להודות לכל המשתתפים בכל השלבים על הרצינות והבקיאות שהפגינו. התנ"ך, הקרוי בפי כל ספר הספרים, הוא הבסיס לעם ישראל כולו, על כל פלגיו, גווניו ועדותיו. התנ"ך הוא יסוד קיומנו כעם, ובו מעוגנת זכותנו ההיסטורית על ארץ ישראל. חידון התנ"ך העירוני משמש כאמצעי חינוכי להעלאת חשיבות התנ"ך בעיני תלמידי ותלמידות בתי הספר מכלל המגזרים. אמרתי במהלך החידון שהשאיפה שלנו היא שספר התנ"ך יהיה הספר החביב על הילדים. השאיפה שלנו היא שהילדים יקראו בספר התנ"ך, והשאיפה שלנו גם שמהחידון ייצא חתן התנ"ך העולמי לנוער, שייצג בגאווה את העיר."

בתמונה: זוכי המקום הראון- מימין עמיעד ארנולד ומשמאל זיו סטפנסקי

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "חידון התנ”ך העירוני 2017"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד