הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

ראש העיר בסדרת ההרצאות מטעם ”ארגמן”

 ארגון ”ארגמן” יזם סדרת הרצאות ומפגשים המעמידה במרכזה את העיר מודיעין-מכבים –רעות במלאת 20 שנים לייסודה.

 | 27/02/2017
facebook share
Twitter
הרצאת ראש העיר לארגון ארגמן (צילום: עיריית מודיעין)
דוס צמרת

 

  ארגון "ארגמן" יזם סדרת הרצאות ומפגשים המעמידה במרכזה את העיר מודיעין-מכבים –רעות במלאת 20 שנים לייסודה. כמאה ועשרים אזרחים ותיקים הצטופפו בחדר ההרצאות במבנה מפג"ש לגיל השלישי והאזינו ברוב קשב לדבריו של ראש העיר, חיים ביבס, שפתח את הסדרה בהרצאה המפרטת את תהליך הקמתה של העיר ואת המשך בנייתה. ביבס ענה גם לשאלות הרבות של הנוכחים שעסקו בענייני דיומא, כגון: תחבורה ציבורית, פינוי אשפה, מבני ציבור ועוד.

 

ראש העירייה תיאר בליווי מצגת מפורטת את תכניות הבנייה שהושלמו לאחרונה, עמד על השיקולים לבחירה בסגנון כזה או אחר, הרחיב בנושא תכנית הבנייה של מרכז העיר, אותו הוא מכנה "הרמבלס" והסביר את חשיבותו של התיקון המאפשר ל"דור המשך", ילדיהם ונכדיהם של תושבי העיר, לרכוש דירות למגורים בתנאים מיוחדים. הוא גם הבטיח כי

מרכז התרבות החדש בשד’ עמק האלה, שישמש גם את האזרחים הוותיקים, יפתח בסוף חודש מרס הקרוב.

 

מראש העיר, הבקיא באופן מדהים בפרטי הפרטים,  למדנו על ייחודה של מערכת החינוך בעיר שזכתה בפרס החינוך. הוא עמד על הרמה הסוציו אקונומית הגבוהה של העיר ועל המאפיינים באוכלוסייה שקשורים ברמה זו, בהם שיעור גבוה של בעלי מקצועות אקדמאיים. הוא גם הדגיש את השיעור היוצא דופן של מתנדבים בעיר-הן בקרב צעירים והן בקרב מבוגרים.

 

בסדרה "הגעת הביתה, למודיעין" יהיו שני מפגשים נוספים. את הסימפוזיון בנושא "הכוח הנשי- נשים משפיעות במודיעין מאז הקמתה" תנחה דר’ ארנה מגר והוא יתקיים במפג"ש ב-9 במרס 2017. רב שיח בנושא "מעיר הנוער לעיר גיל הזהב"- העלייה הצפויה בתוחלת החיים בעירנו יתקיים ב- 23 במרס.

 

 

 

 

 

ארגון האזרחים הוותיקים "ארגמן" עוסק מאז הקמתו בנושאים המטרידים את בני "גיל הזהב", ויחד עם זאת מעודד את חבריו להתערות בקהילה ולהתנדב למען מטרות החשובות לכלל תושבי העיר. הארגון קשוב לנעשה בעיר בתחומים שונים ומגוונים ומביע את דעתו עליהם באופן חד ובהיר. הסדרה הזו היא ניסיון לעורר מחשבה ולהחליף דעות בנושאים הקשורים להמשך התפתחות העיר.

 

מצאנו לנכון להתייחס בסדרה לתופעה מעניינת- ההשפעה הרבה שיש ל"כוח הנשי", לנשים בתפקידי מפתח שהשפיעו על קידום העיר מאז הקמתה. על כן סייעה בהפקת התכנית מנהלת "המרכז הרב תחומי" במודיעין ויועצת ראש העיר לנושאי מגדר, ד"ר אורנה מגר, שתרכז פאנל בהשתתפות נשים משפיעות ובעלות תפקידים בעיר מאז הקמתה.

 

בסדרה יעלה גם נושא היפוך הדורות הצפוי בעיר העתיד בתוך כ-20 שנים. כיום, אמנם, למעלה ממחצית מתושבי מודיעין הם צעירים וילדים מתחת לגיל 18, ורב האמצעים מתועלים, בצדק, לטובתם.  עם זאת, ברור שבעוד כעשרים שנה צפוי מאזן הגילים להשתנות בעקבות העלייה בתוחלת החיים. הפאנל שיעסוק בהשלכות של התבגרות האוכלוסייה, יתבקש לבחון את השאלה איך נערכים למעבר מ"עיר הנוער" ל"עיר גיל הזהב".

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "ראש העיר בסדרת ההרצאות מטעם ”ארגמן”"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

לשכת המסחר מודיעין
הנתיב המהיר עמוד