היכל התרבות 17 שוליים
היכל התרבות 17 שוליים
יום שני, כ"ח ניסן, ה'תשע"ז - 24.4.2017
 
 
 
עיריית מודיעין 2017
פורום עיתונט
 

פריחת הכלניות / איציק הליצן

דברים מהלב  שלום ילדים, בשבת האחרונה יצאתי לטייל עם משפחתי. ראינו את פריחת הכלניות הנמצאת בעיצומה בדרום הארץ. מרבדים עצומים של אדום לצד המון ירוק

 | 15/02/2017
מעשה בטיפת מים (צילום: איציק הליצן)
שאלה לש.י.ל

 

שלום ילדים, בשבת האחרונה יצאתי לטייל עם משפחתי. ראינו את פריחת הכלניות הנמצאת בעיצומה בדרום הארץ. מרבדים עצומים של אדום לצד המון ירוק, מראה מרהיב ביופיו . פגשתי הרבה משפחות שיצאו לטייל במזג האוויר הנפלא. לטיול הג’יפים הצטרפו גם מספר חברים, כשעצרנו לאכול צהריים בחיק הטבע ניגש אלי אחד החברים שקורא את המדור שלי וסיפר לי שהבת שלו חגגה יום הולדת לפני מספר ימים.

הם קישטו את הבית, הזמינו מפעיל, קנו הפתעות, אוכל, ממתקים וכל מה שצריך כדי שתהייה מסיבת יום הולדת מצוינת. אבל קרה שם דבר מאוד מרגיז, לא הגיעו ילדים למסיבה .כל ילדי הכיתה החרימו את מסיבת יום ההולדת ולא הגיעו. כששאלתי את חברי מדוע? ענה שילדי הכיתה החרימו את המסיבה כי ביתם לא הגיעה לשום מסיבת יום הולדת של החברים האחרים, ולא  נתנה אף פעם מתנה מעצמה למישהו. מדי סופי שבוע יוצאת המשפחה לטיולי ג’יפים עם קבוצה גדולה של חברים כבר כמה שנים ולכן הילדה לא יכלה להגיע למסיבות. הילדים לא הגיעו למסיבה כמחאה, אצל ילדים זה מאוד עקרוני.

הצעתי לחברי לפנות למחנכת וליועצת בית הספר על מנת לטפל בנושא הזה בדחיפות כי זה נושא שדורש טיפול יסודי מקצועי ואני לא יכול לעזור לו על דפי העיתון .לכם הילדים אני פונה ומזכיר לכם אמרה ידועה "אל תעשה לחברך את מה ששנוא עליך " ולכן אם לא תכבדו את חבריכם במסיבות שלהם אל תצפו שהם יבואו לשלכם. אם לא יצא לכם להגיע למסיבה לפחות תביאו מתנה ותאחלו מזל טוב. לעשות חרם חברתי זה מאוד אכזרי.

קיימתי שיחה ארוכה עם אותו חבר והסברתי לו שטיולי ג’יפים זה נחמד ויפה אבל ילדה שלא מגיעה למסיבות של ילדים אחרים באופן קבוע שלא תהייה מופתעת שלא יגיעו אליה, הוא אמר שהמשפחה הבינה את הטעות ותפעל לתקן את המצב בדרכים המקובלות. המשפחה הבינה שחברה יכולה להרוס, לבנות, לאהוב, לשנוא, לקרב ולהרחיק. אני מקווה שכל אחד מאתנו למד משהו מהסיפור הזה .  שלכם איציק הליצן.

פינת המעשה הטוב :

השבוע אספר לכם על אפרת ויונית לוי שתי אחיות מתל אביב שתרמו את כל בגדי החורף החמים שלהן שכבר קטנים עליהן ואת המשחקים שלא בשימוש ,למשפחה של אחד העובדים שעובד במפעל של אבא שלהן שיש לו ילדים קטנים ומצבו הכלכלי לא טוב והם מנסים לעזור לו בדברים טובים שלא יחסר כלום לילדים שלו .זה מעשה טוב ויפה למסור הלאה דברים שלא בשימוש אצלנו למי שזקוק לכך.       

פינת המכתבים :

שאלה :לאיציק הליצן שלום קוראים לי נדב ויש לי בעיה עם אימא שלי כל בוקר על הסנדוויצ’ים שהיא מכינה לי לבית הספר כל פעם אותו הדבר וזה נמאס לי שהיא לא מגוונת לי וגם לא נותנת לי כסף לקנות סנדוויץ’ במזנון בבית הספר אולי איציק הליצן יש לך רעיון איך אני יכול לשפר את המצב תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה : לנדב החמוד יש לי שתי עצות בשבילך :בתור ילד שלומד בבית הספר אתה יכול להכין לעצמך את הכריך, שאתה אוהב .או לחלופין להכין פתק על המקרר ערב קודם, לבקש מה תרצה שיהיה בכריך כך לאימא שלך שממהרת בבוקר לעבודה יהיה יותר קל לרצות אותך. כך אני נהגתי עם ילדי, ומי שלא כתב לי ערב קודם מה הוא מבקש ,לא יכול היה לבוא בטענות. ובפעם בחודש או יותר תוכל לקנות מהמזנון בבית הספר ההורים עובדים קשה בשביל הכסף.

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "מעשה בטיפת מים" מאת נעמי שלו עם איורים של אייל איילת. זהו סיפור חלומו של ילד על טיפת מים בעלת תכונות של "מנהיגה", המכנסת סביבה את טיפות המים כדי לתאר לפני הילדים את מחזור המים בטבע. הסיפור נכתב בחרוזים מנקודת מבטה של טיפת המים, דרך סיפור חייה ותחושותיה מרגע ההתאדות, במזג אוויר סוער ובמזג אוויר רגוע. עוד ילמדו ממנה הקוראים על עננים שונים, על חשיבות המים ועל תרומתם לחיי החי והצומח. מומלץ בחום איציק הליצן.

החידה השבועית:

שאלה: מה שאל הקיפוד את הקקטוס?

תשובה: אמא, זו את?

 
 
שאלה לראש העיר
 
אינדקס חוצות לעסקים
חפש    פרסם