הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

סוכרת: איך מזהים אותה ומה עושים?

המאה ה-21 הביאה איתה המון חידושים ושינויים, חלקם חיוביים אבל חלקם ממש לא. בראש הרשימה השלילית אפשר למצוא את מחלת הסוכרת, זו שנמצאת במגמת עלייה. אז איך מזהים אותה ובעיקר – איך אפשר לשלוט בה ובסימפטומים שלה?

תוכן שיווקי
דוס צמרת

 

המאה ה-21 הביאה איתה המון חידושים ושינויים, חלקם חיוביים אבל חלקם ממש לא. בראש הרשימה השלילית אפשר למצוא את מחלת הסוכרת, זו שנמצאת במגמת עלייה. אז איך מזהים אותה ובעיקר – איך אפשר לשלוט בה ובסימפטומים שלה?

 סוכרת פוגעת ברבע מהמבוגרים

כדאי להתחיל דווקא עם כמה נתונים מספריים: 23% מכלל המבוגרים בישראל (מעל גיל 65) מאובחנים כחולי סוכרת. כלומר, כמעט רבע מהאוכלוסייה המבוגרת בישראל מתמודדת עם הסימפטומים ועם הטיפולים הנדרשים. סוכרת מבוגרים היא ללא ספק תופעה ייחודית לאוכלוסייה הזו, מה שבעיקר שובר כמה מיתוסים אחרים. בראשם נמצא המיתוס לפיו קיים קשר ישיר ובלעדי בין סוכרת לבין עודף משקל. אז נכון, הקשר הזה עשוי להיות קיים, אבל יש גם אנשים רבים שסובלים מהמחלה למרות שמשקל גופם תקין.

 מה זה אומר בעצם?

אדם החולה בסוכרת יעיד, לרוב, על כמה סימפטומים מרכזיים. אחד הסימפטומים המשמעותיים הוא רמות סוכר גבוהות מאוד, הרבה יותר מהרמות הנחשבות לתקינות. סימפטומים נוספים כוללים צורך תכוף במתן שתן, טשטוש, עייפות ואפילו פגיעה בראייה. האדם המבוגר ירגיש גם צמא יותר, הוא עשוי להרגיש נמלול ברגליים ובמקרים מסוימים עלולים להופיע כתמים שונים במקומות שונים בגוף, בעיקר בגוון צהבהב. הסימנים הללו בהחלט אמורים להעיר את תשומת לבכם, ולעודד אתכם להגיע לבדיקה כדי לאבחן האם מדובר בסוכרת, וכדי להתחיל בטיפול המתאים, זה שישפר את איכות חייכם.

 חוסר איזון בגוף

הסימפטומים הללו עשויים להעיד, כאמור, על הופעתה של סוכרת. אם ננסה להסביר את המחלה הזו בצורה פשוטה, מדובר בחוסר איזון משמעותי בין רמות הסוכר בגוף שלכם לבין רמות האינסולין, אותו הורמון שמאפשר את הורדת רמות הסוכר בדם. אם כן, אחד הצעדים הראשונים שנדרשים כדי לטפל בבעיה ולשלוט במחלה, הוא שינוי בהרגלי התזונה. סוכרת מבוגרים מובילה לא פעם לתת תזונה, וזה קורה בעיקר כשהשינוי התזונתי קיצוני כל כך, עד שהגוף מתקשה לתפקד. הפתרון הנכון נמצא שם באמצע: תזונה עשירה בחלבונים, מינרלים ווויטמינים, צמצום הפחמימות והסוכר, והרכבת תפריט נכון, שכולל את כל מה שהגוף צריך ומתעלם ממה שהוא ממש לא צריך. דרך אגב, אם אתם מתלבטים לגבי ספורט, התשובה היא כן. הגוף צריך אותו. אתם לא חייבים להתכונן למרתון תל אביב (וגם לא לחצי המרתון) אבל פעילות גופנית, גם אם מתונה, היא בהחלט חיונית לגוף שלכם ושלמירה על האיזון הדרוש עבורו.

 
 
פורום1זול
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "סוכרת: איך מזהים אותה ומה עושים?"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד