הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

חוגי בית – למי זה מתאים?

בשנים האחרונות ניתן למצוא בישראל ובעולם המערבי כולו יותר ויותר חוגי בית מסוגים שונים. 

חוגי בית (צילום: תמי לב)

 

בשנים האחרונות ניתן למצוא בישראל ובעולם המערבי כולו יותר ויותר חוגי בית מסוגים שונים. מונח זה, אשר קיים ומוכר בישראל, וספציפית גם במודיעין, כבר שנים רבות, התרחב בשנים האחרונות כאשר מצד אחד אנשים מתחומים רבים ושונים מוצאים כי חוגי בית הם דרך מצוינת להעביר את הידע והניסיון שלהם בתחומים אלו לאנשים אחרים המתעניינים בכך, ומצד שני רבים מוצאים בחוגי הבית פורמט נוח ומזמין להשתתפות במסגרתו ניתן להרחיב את ההיכרות עם תחום המסקרן אותם. מה מאפיין חוגי בית, אילו סוגים של חוגי בית קיימים ומיהו קהל היעד עבורו חוגים אלו מתאימים במיוחד?

 מלמידה של תחביב חדש ועד הרצאות מעניינות במגוון נושאים – חוגי בית

ישנם כאמור חוגי בית מסוגים רבים, שונים ומגוונים. על פי רוב, מה שמאפיין חוגי בית הוא כי מדובר במפגש בן כמה עשרות בודדות של משתתפים לכל היותר אשר נפגשים בבית של אחד המשתתפים, כאשר בחלק מאותם חוגים מישהו מעביר את החוג עצמו (המרצה או המורה...), ובחלקם מדובר בדיון בין כלל המשתתפים, אז לא בהכרח יהיה אדם מסוים אשר מנחה ו"מנהל" את המפגש.

חוגי בית ניתן למצוא במגוון רחב של תחומים. סוג אחד נפוץ הוא חוגים בהם לומדים כישור חדש, בין אם מדובר בתחביב או בניסיון ללמוד באופן מקצועי ולאורך זמן עיסוק מסוים. תפירה וסריגה, תכנות מחשבים למתחילים, למידה של שפה זרה או אלף ואחד כישורים אחרים בהם יש לאנשים עניין – את כל אלו ניתן פוטנציאלית למצוא כחוגים ביתיים.

סוג נוסף של חוגים מסוג זה הוא הרצאות מעניינות בנושאים שונים, כאשר במקרה זה החוג מועבר על ידי אדם מסוים המתמחה בתחום זה. הרצאות מעניינות על מוטיבציה ארגונית, מקומות אקזוטיים בעולם, המצב הגיאופוליטי במזרח התיכון או אינספור נושאים אפשריים אחרים – גם את כל אלו לא נופתע למצוא כחלק מעולם חוגי הבית...

 ניתן למנות כמובן סוגים רבים נוספים של חוגי בית, דוגמת חוגים בהם מתקיים דיון פוליטי בין המשתתפים, חוגי קריאה בהם נפגשים על מנת לשוחח על ספר שכל משתתפי החוג הסכימו לקרוא ועוד. אך הפורמט הכללי דומה גם במקרים אלו...

 למי מתאימים חוגי הבית?

לאחר שהבנו מעט מהם חוגי בית ואילו סוגים ניתן לצפות למצוא, כבר ברור יותר למי זה מתאים – פחות או יותר לכל מי שמתעניין בנושא של אותו חוג. בנוסף, הפורמט של חוגי בית הוא פורמט יחסית מצומצם מבחינת המשתתפים, ובעל אווירה קהילתית או אישית קרובה יותר, בניגוד לחוגים במתנ"סים או מקומות ציבוריים אחרים. לכן, גם מי שמעדיף להשתתף בחוג אך מעוניין לעשות זאת באווירה ביתית אינטימית ומצומצמת יחסית, ייתכן ויעדיף חוג בית על פני אפשרויות אחרות.

בין אם אתם מעוניינים לרכוש ידע או כישור חדשים, ללמוד אודות נושא מסוים, להשתתף בדיון בנושא המעניין אתכם או סתם לשמוע הרצאה מעניינת, מומלץ לנסות למצוא חוג בית העוסק בנושא זה.

בחרתי טוב - www.efratdavidian.com
טלפון: 050-3357578

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "חוגי בית – למי זה מתאים?"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד