הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

מודיעין - עיר העתיד הבינלאומית ופרס של כ 1.5 מיליון דולר

1.5 מיליון דולר, זהו סכום הפרס שמודיעין תקבל לאחר שנבחרה השבוע כעיר העתיד הבילאומית בתחרות בז’נבה בשוויץ. גואטה שנאם בצרפתית: ”הייתי נרגש עד דמעות מתמיכתם של מדינות דוברות הצרפתית”. ביבס: ”כל זמן שאני לא רואה את הכסף, אין טעם לדבר”.

גואטה בעיריה בשובו מציג את תעודת הזכייה (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

והנה זה קורה כמו שנאמר, אין נביא בעירו אבל מחוץ לעיר הכל פתוח.  לפנני 8 שנים עדיין חיפשו בעיריה את המיתוג הנכון לעיר, עברו מ"עיר העתיד" ל"עיר שבונה אנשים" אבל לבסוף חזרו למקורות. התוצאה: הרבה כסף ולא מעט כבוד לעיר.

ז’נבה, שוויץ. יום ב’  האחרון, באולם הקונגרסים שבזנבה ע"ש  וושינגטון, נערך מפגש מיוחד במינו, בחירת עיר העתיד הבינלאומית.

לגמר שנערך השבוע הגיעו 7 ערים מ 6 מדינות, בתוכן ערים כאודסה ויהונסבורג שבדרום אפריקה, אליהם הצטרפו כמידי שנה הערים הקבועות: פריז, אמסטרדאם ועוד.

אומנם זו השנה החמישית שמודיעין משתתפת בתחרות, אבל הפעם בניגוד לשנים קודמות, נשלח לביבס כיו"ר השלטון המקומי, רמז עבה במיוחד ש:הפעם יש סיכוי גבוה.

ראש העיר חיים ביבס שהיה מנוע לצאת בשל בקשתו של ביבי , להישאר בסביבה עד שהענין עם כחלון ירגע, שלח  את חבר המועצה שמעון גואטה כנציגו האישי להשתתף כשאליו מצטרף פרופסור יוני דור, שעמד בזמנו בראש הוועדה שניסתה למתג את מודיעין, לא ממש בהצלחה יתרה.

גואטה נואם בצרפתית: "התרגשתי עד דמעות מדבריה של לואסה גראהם נציגת ארה"ב"

ואגב, לא רבים זוכרים אבל עד לפני כ 8 שנים, בעיריה עדיין שברו את הראש איך בדיוק ממתגים את מודיעין, ומעט תזכורת במנהרת הזמן למי ששכח או שלא היה כאן. תחילה הלכו על המיתוג "עיר העתיד", אבל זה לא תפס. הסיבות האמת עד היום לא התבררו, ולכן  ועדה מטעם העיריה שישבה ב 25/7/2010  על המדוכה, זנחה לבסוף את היומרנות לקרוא לעיר, עיר העתיד, ופנתה לסלוגן חדש : "אנשים שבונים עיר שבונה אנשים".

גם סלוגן זה לא ממש החזיק מעמד והוא נעלם כאילו לא היה ובמקום זה החליט ראש העיר חיים ביבס כבר בשנת 2011  (הפעם מבלי לעשות רעש תקשורתי סביב הענין) לחזור ולנסות ולמתג את מודיעין כעיר העתיד ומאז ועד היום כולל השנה, הוראה תורגמה גם להשתתפות בתחרות הבילאומית השנתית על תואר "עיר העתיד הבילאומית". 

ההדמיה שהכריעה

השנה , מה שהכריע כניראה את הגדלת סיכוייה של העיר לזכות, היה קמפיין: מרכז העתיד של עיר העתיד (עיתונט 21/8/2013)  שהוצג בהדמיית וידאו . הדמייה זו הכריעה את הכף ונאומו החוצב לבבות של פרופ’ דור (יליד שוויץ) הכריע את הכף כאשר לא מעט מדינות שבעבר פסלו את מודיעין בשל סיבות פוליטיות, שינו את המדיניות והפעם בזכות הרוח החדש שנושבת מוושינגטון ומהאו"ם.

ושלא נקל בתחרות, מאחר ולצד הזכיה, סכום לא קטן של 1.5 מיליון דולר. מה יעשו עם הכסף... את זה כבר נשאיר לחיים.

הסלוגן שנקבר: אנשים בונים עיר שבונה אנשים

 

בשיחה טלפונית של חבר המועצה גואטה, הוא נשמע לא מעט מרוגש מהחווה שהוא עבר:  "איזה חום ואיזה חיבוק קיבלנו. חשנו שהשנה ארצות ערב לא התערבו ונציגתו של הנשיא טראמפ נשאה נאום חם בשבח העיר שנבנתה מטרשי גבעות לעיר שצריך לחקות אותה בשל החינוך, התרבות, המרקם האנושי  והעלייה האנגלו סקסית הגדולה שבעיר לצד העליה מצרפת ומדרום אמריקה. עיר של מיזוג גלויות, כינתה לואיסה גראהם נציגת ארה"ב בנאום לוהט שקרא לכולם להרים ידם למען מודיעין. והם נשמעו והתוצאה, סכום לא מבוטל שיעזור לעיריה".

שמעון גואטה עצמו (בנוסף לפרופ’ דור) נשא דברים נרגשים כשהוא נואם הן באנגלית המשובחת שבפיו והן מהצרפתית מבית אמא., צרפתית שסייעה לכמה מדינות דוברות צרפתית (צרפת, בלגיה, גיניאה הצרפתית ועוד...)  לתת את קולם למען מודיעין. בראבו.

 מה תעשה עם הכסף, שאלנו את חיים ביבס: "קודם ניראה את הכסף ואז נדבר".

 

 מאבן הפינה של רבין...

ועד... 

 

אבן הפינה לרכבת מירושלים למודיעין

לגולשים הנאמנים... חג 1 באפריל שמח...

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מודיעין - עיר העתיד הבינלאומית ופרס של כ 1.5 מיליון דולר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד