הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
היכל התרבות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

”תביא תורם רציני שיבנה מוסד אקדמאי” / מכתבים למערכת

”לא ידוע לי איך אתה מתכוון להמשיך לפעול בנושא, אך לאור הכישלון הנוסף מאתמול של המכרז להקמת מוסד אקדמי אני חוזר ומציע לקחת אחריות, לנקוט בצעדים מעשיים וריאליים ולהביא לשילוב ידיים בין תורם גדול לבין מוסד אקדמי ידוע”

אבי אלבז

לכבוד מר חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין

מר ביבס שלום,

הנדון: לקחת אחריות על המכרז להקמת מוסד להשכלה גבוהה

 

 1. בתאריך 19/12/18 רמ"י פרסמה מכרז חדש, שעל פניו נראה תמוה מאד, מכיוון שהוא דומה בתנאים שלו למכרז הקודם שנכשל ! כפי שזה נראה – אותה גברת באותה אדרת !
 1. כפי שחששתי, רמ"י פרסמה אתמול (ב- 08/01/17) את תוצאות המכרז השלישי/רביעי/חמישי (בחר את התשובה הנכונה) להקמת המוסד להשכלה גבוהה (מצ"ב) – גם הפעם המכרז נכשל, מכיוון שגם הפעם ההצעה היחידה שהוגשה הייתה נמוכה ממחיר המינימום של רמ"י (שלמעשה היה כפול ממחיר המינימום אם היו לפחות 2 מציעים).
 1. מה בכוונתך לעשות עתה ? לכתוב עוד מכתב זועם למנכ"ל רמ"י ? חבל על הזמן.

לאפשר לרמ"י לפרסם עוד מכרז חדש נוסף ? חבל על הזמן.

 1. כידוע לך, יזמתי והצעתי בעבר צעדים מעשיים, הקדשתי זמן רב, השקעתי משאבים רבים, והצעתי לקדם מהלכים להקמת מוסד להשכלה גבוהה בעיר.

אין לי ספק שהצעותיי הן הצעד הנכון להקמת מוסד להשכלה גבוהה ומעונות סטודנטים בשנה הקרובה בעיר, ואני מקווה שבניגוד לפעמים קודמות, תיישם את הצעותיי בהקדם.

 1. במכתבים אחדים ששלחתי אליך במהלך השנה האחרונה, כתבתי שרק נקיטת צעדים מעשיים וריאליים ושילוב ידיים בין תורם גדול לבין מוסד אקדמי ידוע ומוביל מחו"ל, יסיימו את הבדיחה העצובה הזו של מכרזים חוזרים, ויצליחו להביא להקמת מוסד להשכלה גבוהה בעיר.
 1. במייל מענה שלך אליי ב- 10/10/16 כתבת: קיבלנו את מכתבך. נמתין ל-7 בנובמבר (אחד מהתאריכים הקודמים למועד סיום הגשת ההצעות למכרז) על מנת שרמ"י יסגור את המכרז כנדרש. במידה ולא ייבחר זוכה, נבחן את הצעתך, לרבות שיתופך בתהליך.
 1. כמו"כ, במהלך ישיבת הנהלה וכספים ביום שני 07/11/16, הודעת שאם הסחבת במכרז הקמת המוסד להשכלה גבוהה בעיר תימשך, אתה תפעל להביא תורם גדול ואוניברסיטה/מכללה ידועה מחו"ל, כפי שאני הצעתי במכתבים אליך.
 1. בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר, הגשתי הצעה לסדר שקובעת שמגרש 202 בשטח של כ- 25,653מ"ר (גוש  5883, חלקה 1) מיועד אך ורק להקמת מוסד להשכלה גבוהה, ולא לנדל"ן אחר מכל סוג שהוא (מסחר, דירות וכו’).
 1. לצערי, אתה סרבת להודיע חד משמעית שהמגרש מיועד אך ורק לטובת הקמת מוסד להשכלה גבוהה אם ייכשל המכרז האחרון של רשות מקרקעי ישראל, כפי שקרה בפועל ופורסם אתמול. בישיבה טענת שאם לא יהיה מועמד רציני להקים את המוסד להשכלה גבוהה, יתכן שהעירייה תקים על המגרש מבני ציבור אחרים – היכל ספורט, אולם גדול וכו’.
 1. לא ידוע לי איך אתה מתכוון להמשיך לפעול בנושא, אך לאור הכישלון הנוסף מאתמול של המכרז להקמת מוסד אקדמי, והתנגדות המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) להקמת מוסד אקדמי במודיעין-מכבים-רעות, וכפי שהצעתי כמה פעמים בעבר, אני חוזר ומציע לקחת אחריות, לנקוט בצעדים מעשיים וריאליים ולהביא לשילוב ידיים בין תורם גדול לבין מוסד אקדמי ידוע ומוביל מחו"ל, בכדי לסיים את הפארסה/פאדיחה הזו של מכרזים חוזרים, ולהצליח בהקמת מוסד להשכלה גבוהה בעיר.
 2. http://www.mmi.gov.il/TozaotMichrazim/resultsDetailed.aspx?id=86736&rc=1&tr=390

 אבי אלבז -   חבר מועצת העיר   מודיעין-מכבים-רעות    יו"ר מודיעין חופשית                                                          

 
 
b,h
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "”תביא תורם רציני שיבנה מוסד אקדמאי” / מכתבים למערכת"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. גן מונטסורי ברעות
  | 11/01/2017
  האם ידוע לכם שהזכיין בעשרים שנה האחרונות הפסיד את המכרז ומי שזכה הוא חרדי מבני ברק שעומד להפעיל את גני הילדים במתכונת אחרת ???
היכל התרבות