הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

רואה מסך // חיזור גורלי

יכולתי להזדהות עם הקונפליקט של הגיבור בין נאמנות מוחלטת לבין עונג רגעי שישמר בסתר ותדמית הבעל הנאמן ממילא לא תתגלה. יכולתי לחוש את החרטה ולהזדהות עם רגשות הבעל הבוגד על הטעות הטפשית שנקלע אליה מבלי שתכנן.  

(צילום: מערכת mcity)
עיריית מודיעין יוני 18

 

המחזה ״חיזור גורלי״ מאת ג׳יימס דירדן ומבית תיאטרון הבימה, מעלה את סיפורם של דן גאלאגר(אקי אבני), עורך דין ניו יורקי ומשפחתו הצעירה(הכוללת את אשתו וילדתו בת ה-8).

אשתו של דן יחד עם ילדתו, נוסעת למשך סוף השבוע. דן יוצא עם חברו ג׳ימי ומשם העלילה מתגלגלת לכך שנוצר סטוץ עם בחורה שפגש.

דן חשב שמדובר בסטוץ שייגמר בערב חד פעמי ושלאחריו יחזור למסלול חייו הרגיל, אך הוא לא לקח בחשבון שמדובר בבחורה אובססיבית וחולנית שתנסה להרוס את חייו.

העלילה מסתבכת ומשאירה את הגיבור חסר אונים באופן שמאבד שליטה על חייו. המחזה מראה כיצד טעות אחת קטנה עלולה להפוך לגורלית.

יכולתי להזדהות עם הקונפליקט של הגיבור בין נאמנות מוחלטת לבין עונג רגעי שישמר בסתר ותדמית הבעל הנאמן ממילא לא תתגלה. יכולתי לחוש את החרטה ולהזדהות עם רגשות הבעל הבוגד על הטעות הטפשית שנקלע אליה מבלי שתכנן.

אקי אבני הצליח לשכנע במשחקו ולגרום לצופה לחוש רחמים עליו מתוך הבנה שלא תיכנן את הסיטואציה אלא נקלע אליה והפך לסוג של קרבן.

 אסנת פישמן (בדמות אלכס) המאהבת האובססיבית התאימה לתפקיד בצורה מושלמת.  המשחק המצוין שלה יחד עם הנוכחות המרשימה והיופי המצמרר גרמו לי באמת לשנוא את אלכס.גם הליהוק של ריקי בליך לתפקיד הנבגדת היה מוצלח. המשחק שלה היה אמין.

בנוסף, התפקיד הקומי של אורי הוכמן (בדמות ג'ימי) תרם רבות להצגה. גם שאר השחקנים היו נפלאים. רמת המשחק הייתה גבוהה. התפאורה המסתובבת הייתה אומנם מעט מעיקה, אך הייתה נצרכת בשל הלוקיישנים הרבים בעלילה.

יש שיעבירו ביקורת רעה על ההצגה, אך אני חושבת שזאת אחת ההצגות הטובות שראיתי בזמן האחרון. הצפייה במחזה הייתה מרתקת. השחקנים הנפלאים, יחד עם הבימוי הנהדר של משה קפטן והעלילה המותחת, יצרו מחזה ראוי להערכה והייתי ממליצה לכולכם לצאת ולצפות. היה תענוג.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "רואה מסך // חיזור גורלי"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

  1. מה קורה?
    | 08/08/2015
    מה עם הביקורות של לירי? אני מצפה להן תמיד בקוצר רוח וזה כבר זמן רב שאין.
הנתיב המהיר עמוד