היכל התרבות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

הבולש על בלש פטור? ממש לא // חוקר פרטי

דיברתי עם איילת, הסברתי לה מה קרה לנו והחלטנו להתחיל שוב למחרת בבוקר מהעסק של בעלה. כשהגענו, ראינו שהעסק כבר פתוח והבעל יושב מול המחשב...

זוג, אהבה,

השעה הייתה 07:15 כשהטלפון צלצל. זו היתה אישה בצד השני של הקו ששאלה בלחץ: "שלום הגעתי למציאות חקירות"? עניתי בחיוב. היא סיפרה שקוראים לה איילת, שקיבלה את הטלפון שלי מאישה בשם יהודית, שתפסתי בשבילה את בעלה בוגד בה.

"בעלי כרגע בבית והוא אמור לצאת תוך חצי שעה לעסק", אמרה לי איילת, "הוא עובד היום כמה שעות ואחרי זה הוא פנוי עד שהוא מוציא את הילדה מהגן". לקחתי ממנה פרטים ובגלל ההתראה הקצרה אפילו לא נפגשנו, אלא ישר שלחתי את הולי העוקב שגר קרוב לביתה. הולי ננעל עליו בעסק.

לא הרבה זמן אחרי זה הצטרפתי להולי ובמהלך הבוקר ראינו שהבעל עובד קשה, אבל בסביבות השעה 11:00 הוא סגר את העסק, עלה לרכב והתחיל בנסיעה. זו הייתה נסיעה מאוד מוזרה, הרבה עצירות, עובר באדומים, נעמד בצד הכביש. משהו הריח לי לא טוב אז החלטתי להפסיק את המעקב כדי שאני והולי לא ניחשף.

מרקוס סיפוקובס

דיברתי עם איילת, הסברתי לה מה קרה לנו והחלטנו להתחיל שוב למחרת בבוקר מהעסק של בעלה. כשהגענו, ראינו שהעסק כבר פתוח והבעל יושב מול המחשב. מדי פעם הגיע ספק להוריד סחורה, מדי פעם נכנסו לקוחות. כמו ביום שלפני, בסביבות השעה 11:00 הוא שוב סגר את העסק ויצא לנסיעה.

הפעם זו היתה נסיעה אפילו יותר מוזרה מהיום שלפני. הבן אדם היה בטירוף. כל רגע חיפש את המעקב. הוא נסע לאזור התעשייה בעירו ונעלם לתוך רחוב ממש קטן. אנחנו המתנו עם הכניסה שלנו לרחוב - רצינו לתת לו אוויר כדי שלא יקלוט אותנו.

אבל כשנכנסנו עם הרכב לרחוב הצר, הוא זינק עם הרכב שלו וחסם אותנו. שילבנו לרוורס והצלחנו לברוח, אבל הוא רדף אחרי הולי עם מבט של טירוף בעיניים. בפעם הראשונה שהולי נעצר ברמזור אדום, כשהבעל נעמד כמה מכוניות מאחוריו, הולי קלט אותו יורד מהרכב ויוצא לכיוונו והחליט להכנס אל הצומת באדום, כי היה ברור שהעימות הזה יהיה פיזי.

הולי הצליח להתחמק וכמובן שהתקפלנו משם, אבל לא הייתי רגוע. אין מצב שמישהו קולט את המעקב עוד לפני שהוא מתחיל. נסעתי ישר למקום העבודה של איילת. לא רציתי להתקשר. אמרתי לה שיש משהו מאוד מסריח ואפילו פלילי בכל הסיפור הזה, כי לא יכול להיות אחרת. משהו אמר לי שהוא עוקב אחריה עוד הרבה לפני שהיא החליטה לעקוב אחריו. ביקשתי את מכשיר הטלפון שלה ושלחתי אותו לבדיקה. אחרי כשלוש שעות התקשר אלי הבחור שלי וביקש ממני להגיע בדחיפות.

זה היה ברור. בעלה של איילת התקין לה תוכנת האזנה (SpyPhone) וקיבל לחשבון המייל שלו כל אס.אם.אס ושיחת טלפון שנכנסה או יצאה מהמכשיר שלה. אז ברור שהוא ידע שאנחנו בדרך אליו. כשיצאתי מהמעבדה והייתי בדרך לאוטו, קיבלתי שיחה ממספר חסום.

"תגיד אדון מרקוס, ככה אתה יודע לעקוב?", אמר לי גבר בצד השני. ידעתי שזה הוא. צחקתי, שאלתי אותו אם ככה הוא עושה לאשתו והמלצתי לו להגיע ישר לתחנת המשטרה כי אני כבר בדרך לשם וגם אשתו. התוכנה הזאת נופלת על חוק האזנות הסתר והתקנתה נחשבת לעבירה רצינית.

הוא ניתק את השיחה בלחץ. הגעתי לאיילת והחזרתי לה את הטלפון. בהמלצת העורך דין שלה היא החליטה לבסוף שלא להגיש תלונה במשטרה. לדעתו, זה ישמש אותה כאחלה קלף מיקוח בתהליך הגירושים.

 
 
בעל עסק יקר   הכל כלול ב 26 שקל לחודש