הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

אסון התאומים // חוקר פרטי

שלושה ימים עקבנו אחריו עד שכבר נגמרנו מכל הטיולים האלו בצפון. יפה הייתה ממש מרוצה. לאחר כחודשיים זומנתי לעדות בבית משפט וכרגיל הגעתי מלא בביטחון עצמי. עורך הדין של דודי ניסה להכשיל אותי בכל מיני דרכים...

חוקר 2 (צילום: מערכת mcity)

יפה ובעלה קיימו יחסי מין לפחות םעמיים בשבוע. גם המצב הכלכלי שלהם היה מצויין. לכן היא הופתעה מאוד כשבארוחה רומנטית לשניהם הוא אמר לה שהוא חושב רבות על המשך החיים המשותפים שלהם ורוצה להתגרש. כבר למחרת אותו היום דודי בעלה ניגש לרבנות ופתח תיק גירושין. היא ניסתה להבין מה באמת קרה שגרם להחלטה של דודי להגיע בכזאת פתאומיות עד שיום אחד הוא בא ופתח את הקלפים. הוא סיפר שהוא מאוהב במישהי אחרת ואפילו אמר לה שאין צורך שכמו זוגות אחרים תתחיל מערכת גירושין מכוערת עם חוקר פרטי ועורכי דין כי הוא מדבר פתוח ומגלה לה את הכל. 

היא היתה אז בכירה במשרד ממשלתי והוא ניהל יחד עם אחיו חממות לגידול פרחים. ההליך של הגירושין החל, אבל יפה בכל זאת לקחה עורך דין תותח והדיונים נפתחו. באחד מהם, כדנו על המזונות לשלושת ילדיהם דודי טען שהעסק המשפחתי נמצא בהפסדים, אבל יפה והעורך דין שלה החליטו לבדוק את דבריו. היא היתה משוכנעת שהעסקים דווקא פורחים. הם פנו אלי והחקירה נפתחה. 

התמקמנו על נקודת תצפית.  זה היה בשמונה בבוקר, אני בעמדה אחת, עידן החוקר המתוחכם בנקודה אחרת. דודי יצא עם הרכב עמוס בפרחים והתחיל "לטייל" בכל איזור הצפון ולפזר סחורה.

באחת החנויות עידן נכנס עם מצלמה סמויה בכובע וצילם את דודי לוקח כסף ומכניס לכיס בלי להוציא חשבונית. 

שלושה ימים עקבנו אחריו עד שכבר נגמרנו מכל הטיולים האלו בצפון. יפה הייתה ממש מרוצה. לאחר כחודשיים זומנתי לעדות בבית משפט וכרגיל הגעתי מלא בביטחון עצמי. עורך הדין של דודי ניסה להכשיל אותי בכל מיני דרכים ולא הצליח, עד שפתאום דודי קם ואומר "כבוד השופט, זה לא אני זה אחי התאום ויכול להיות שהוא גונב ממני גם".

רציתי לקבור את עצמי באותו רגע. איך יפה לא סיפרה לי שיש לו אח תאום? בית המשפט קיבל את הטענה של דודי וכל המעקב שעשינו והחומרים שאספנו נשטפו באותו הרגע באסלה. אבל אני יותר מתוחכם מדודי ולמחרת בבוקר פתחנו במעקב גם אחריו וגם אחרי אחיו. זה לא היה פשוט. דודי הפך לחשדן וחיפש כל הזמן אם עוקבים אחריו, אבל תאבת בצע חזקה לעיתים מהשכל הישר ובכל זאת הצלחנו לצלם אותו וגם את אחיו מריצים כפסים בלי חשבוניות. אפילו תפסנו את האח בוגד באשתו. החלטנו לצלם גם את זה, מי יודע, אולי זה יעזור בעתיד.

יפה חזרה להיות מרוצה ואפילו קיבלה גם נשק ליום הדין. שוב העברתי את דו"חות המעקב לעורך הדין של יפה ושוב אחרי כמה חודשים הוזמנתי לעדות. דודי חשב שאני מגיע כדי לנסות לשכנע את הבית משפט שהחומר של המעקב הראשון כן נוגע לו, אבל הפעם ההפתעה היתה מוכנה. כששמתי את הסרט החדש דודי התחיל לצחוק ואמר, מה זה החוקר הזה, הוא שוב פעם צילם את אחי". אז הוצאתי את הסרט השני ואמרתי לו "תבחר, מי אתה רוצה להיות?". אפילו הדיין גיחך. מאז ועד היום, דודי משלם ליפה מזונות גבוהים מאוד. כשיצאתי מבית המשפט היא אמרה לי "זה אסון התאומים האמיתי".

 
 
בעל עסק יקר   הכל כלול ב 26 שקל לחודש