הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

נציגי פיקוד העורף בעירייה: אין התרעות באזור מודיעין

בשל המצב הבטחוני, התכנסה ועדת משק לשעת חירום לפגישה עם נציגי פיקוד העורף. ספקטור ביקש לפעול ולוודא שלעיר לא יכנסו שוהים בלתי חוקיים. נציגי פיקוד העורף עדכנו כי אין כל התרעות לגבי אזור מודיעין מכבים רעות

גילה עיני

 

אתמול, יום ג’, התקיימה ישיבת עדכון של ועדת מל"ח (משק לשעת חירום) בראשותו של ראש העיר משה ספקטור בהשתתפות נציגי פיקוד העורף לדיון והערכת מצב בנושא המצב הביטחוני בארץ בכלל ובמודיעין מכבים רעות בפרט.

בישיבה עדכנו נציגי פיקוד העורף כי חשוב לשמור על שגרה בעיר וכי אין כל התרעות לגבי אזור מודיעין מכבים רעות.
כמו כן הדגישו נציגי פיקוד העורף כי גם אם תישמע אזעקה, יש להקפיד לפעול על פי הנהלים הבאים:

להיכנס לממ"ד או לחדר פנימי מוגן בבית או לחדר מדרגות בבניין.

למי שנמצא ברכב או מחוץ לבית - יש למצוא מחסה ליד קיר. באין מבנה באזור, יש לשכב על הקרקע, על צד הדרך, במרחק מהרכב.

ספקטור ביקש מנציגי פיקוד העורף לעזור לו בהעברת המסר לצבא ולמשטרה כי חשוב לא לאפשר כניסת שב"חים לעיר ולאפשר כניסה לארץ רק של פלשתינאים בעלי אישור עבודה.

בישיבה דווח כי יש מספר מועט של קייטנות הפועלות בגנים (במבנים יבילים) שאין בהם מרחבי מוגנים. מדובר בקייטנות הפועלות בגנים ברחוב יצחק רבין ובגן ברחוב יהלום בשכונת קייזר.

העירייה החליטה כי למרות שאין התרעות באזור, יש לנקוט באמצעי זהירות, והוחלט להעביר את הקייטנות לגנים בהם קיימים מרחבים מוגנים.

בעירייה הוסיפו כי הגנים שנמצאים במבנים יבילים קיבלו את אישור פיקוד העורף טרם אכלוסם למרות שאין בהם חדרים מוגנים. זאת מאחר ומדובר במבנים זמניים. במידה והלחימה תמשך גם בחודש ספטמבר תערך העירייה בהתאם למצב.