הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

הקראטיסטים של שוגון בטיול מקורות ביפן

 קבוצת הבוגרים של בית הספר לאומנויות לחימה שוגון חזרה השבוע ממסע שורשים בן שבוע ימים ביפן במסגרתו למדו על מקורות הקראטה ונפגשו לשיעורים וסדנאות עם מאסטרים מהבכירים בעולם.

הקראטיסטים של שוגון בטיול מקורות ביפן (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

  קבוצת הבוגרים של בית הספר לאומנויות לחימה שוגון חזרה השבוע ממסע שורשים בן שבוע ימים ביפן במסגרתו למדו על מקורות הקראטה ונפגשו לשיעורים וסדנאות עם מאסטרים מהבכירים בעולם.

 12 קראטיסטים בוגרים בעלי חגורות שחורות וכחולות, מבית הספר לאומנויות לחימה שוגון הפועל בעמותת סחלבים, בהדרכתו של גדעון שובה, עלו בשבוע שעבר על טיסה בת 10 שעות ליפן, המדינה שהצמיחה עושר רב של אומנויות לחימה שהמרכזית שבהן, הקראטה.

 לאחר טיסה ארוכה נחתו חברי הקבוצה בטוקיו ומשם נסעו למועדונים השונים הפזורים ברחבי יפן. ביום השני למסע הגיעו לעיירה אסאקה ובה המועדון הראשי של השיטה  הום בודוג’ו. במועדון נפגשו עם סנסאי אינואה לאימון של שעתיים יחד עם בוגרים וילדים וספגו את התרבות והמנטליות של הקראטה ביפן.

 ביום השלישי המשיכו לנקאגמי שם פגשו את ראש הארגון, מאסטר גנזו איוואטה בעל דאן 8 שאירח אותם בביתו לאימון ארוך ואף לקח אותם למסעדה יפנית מסורתית. יום למחרת המשיכו חברי המשלחת לכיוון הר פוג’י, ולקראת הערב פגשו את מי שהיה אלוף העולם בקראטה קבוצתית שש פעמים ברציפות, מאסטר קאטסויידה האסאגאווה בעל דאן 7. שהעביר להם אימון שכלל סדרת תנועות קרב (קאטות).

 ביום החמישי, בדרך חזרה לטוקיו, התארחו הקראטיסטים ממודיעין מכבים רעות אצל מאסטר טאקאשי אראגוצ’י בן ה-72, בעל דאן 8, שהעביר להם אימון פרטי בביתו. לאחר שבוע של אימונים ולמידה מעמיקה של מקורות הקראטה והתרבות היפנית נהנו המשתתפים מיום חופשי מאימונים בעיר הבירה טוקיו ומשם המשיכו לטיסה בחזרה הביתה.

 שיהאן, גדעון שובה: "המסע ביפן היה מרתק עבור חברי המשלחת שנחשפו, חלקם לראשונה, לתרבות היפנית ולקראטה. בכל המועדונים שביקרנו קיבלו אותנו בידיים פתוחות, בחום ובאהבה כיאה ליפנים. קיימנו אימונים עם המאסטרים המובילים בעולם, התאמנו יחד עם בוגרים וילדים ונוכחנו לגלות עד כמה מרכזי הקראטה שנמצא נמצא בכל מקום ואף נחשב כמקצוע בחירה בבתי הספר ביפן. עם החזרה כבר התחלנו לדבר על הנסיעה הבאה."

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הקראטיסטים של שוגון בטיול מקורות ביפן"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

היכל התרבות
הנתיב המהיר עמוד