הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

שיקום בדיור של פגועי נפש במעון אילנית פרדס חנה

חוק השיקום לנפגעי נפש כולל סל שיקום מקיף ורחב ובו שירותים רבים המוענקים לאוכלוסייה ייחודית זו. במסגרת סל שירותי השיקום לפגועי נפש יכול המטופל לקבל קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי, וליהנות מתוכנית שיקומית המותאמת לצרכיו, העשויה לכלול בין השאר שיקום בדיור של פגועי נפש, שיקום תעסוקתי, מסגרת שיקומית בקהילה, בית חולים פסיכיאטרי, מרפאה לבריאות הנפש ועוד. 

שיקום בדיור אילנית (צילום: פרץ)
גילה עיני

 

חוק השיקום לנפגעי נפש כולל סל שיקום מקיף ורחב ובו שירותים רבים המוענקים לאוכלוסייה ייחודית זו. במסגרת סל שירותי השיקום לפגועי נפש יכול המטופל לקבל קצבת נכות מהמוסד לביטוח לאומי, וליהנות מתוכנית שיקומית המותאמת לצרכיו, העשויה לכלול בין השאר שיקום בדיור של פגועי נפש, שיקום תעסוקתי, מסגרת שיקומית בקהילה, בית חולים פסיכיאטרי, מרפאה לבריאות הנפש ועוד. שיקום בדיור לפגועי נפש נועד לסייע למטופלים ולבני משפחתם, והסיוע ניתן לנפגעי נפש מוכרים, כל עוד הם תושבי המדינה, מעל גיל 18, ובעלי נכות רפואית על רקע נפשי בשיעור גבוה מ-40%. אחד המוסדות המובילים לשיקום בדיור לפגועי נפש הוא המוסד השיקומי הידוע "אילנית", מעון אילנית הממוקם במתחם ייחודי בפרדס חנה פועל בין היתר כהוסטל שיקומי ויש בו את כל התנאים והמסגרות בהתאמה לצרכים הייחודיים של פגועי נפש.

דיור מוגן לנפגעי נפש

בעבר הלא רחוק נפגעי נפש רבים לא קיבלו טיפול למעט תרופות פסיכיאטריות. כיום המודעות לחשיבות הנושא גברה, הוקמו הוסטלים מיוחדים, מרכזי שיקום מקצועיים, ומטופלים בהליכי שיקום יכולים בהתאם למצבם לעבור גם  לפתרונות דיור חצי עצמאי ולהוסטלים בקהילה. במוסד השיקומי "אילנית" הנמצא בבעלות פרטית והפועל תחת פיקוח צמוד של משרדי הבריאות והרווחה, מיושמים פתרונות דיור מותאמים וייחודיים לפגועי נפש.

המטופלים השוהים במקום זוכים לתוכנית קידום אישית בהתאמה לצרכיהם הייחודיים ועל פי מצבם הרפואי. יש במקום מרכזי תוכן מתקדמים המותאמים למאפייני האוכלוסייה של פגועי נפש, וכמו כן בשטח המוסד הוקם מפעל לייצור אריזות על מנת לסייע למטופלים ולדיירים לעבור שיקום תעסוקתי המאפשר להם לחיות בכבוד, ליהנות מהליכי שיקום יעילים יותר, לשפר את הדימוי העצמי ועוד. מלבד זאת, הצוות במעון אילנית פרדס חנה חתם על שורת הסכמים עם מעסיקים בכל האזור על מנת לשלב את הדיירים והמטופלים בעבודה מתאימה עבורם, כחלק מההליך השיקומי המוצע עבורם במסגרת הטיפול והשהייה במוסד.

דיור מוגן לפגועי נפש במעון  "אילנית" מבטיח את כל התנאים הנדרשים לנפגעי נפש. במקום  ניתן למצוא  חדרים מאובזרים ונקיים, דייריו  זוכים לליווי מקצועי לכל אורך הדרך על מנת לסייע ולטפל בהם, והם נהנים גם מקיומו של מועדון חברתי הכולל שלל פעילויות והפעלות, לרבות טיולים, פעילויות בחגים, מסיבות, טיפוח, סדנאות בישול ועוד.

תוכנית שיקום בדיור של פגועי נפש במוסד השיקומי "אילנית" נחשבת למוצלחת ולמתקדמת ביותר, הצוות במקום מנוסה ומונה מטפלים ומשקמים בעלי ניסיון וידע רב, הם אדיבים ומתחשבים, ומנהלים קהילה פורה במקום המסייעת להליכי שיקום יעילים, מהירים ואיכותיים יותר.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "שיקום בדיור של פגועי נפש במעון אילנית פרדס חנה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד