הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

איך אפשר לשלם שכר לימוד בצורה קלה?

רבים הסטודנטים בישראל שנאבקים ביכולת ללמוד לימודי תואר ראשון ושני בארץ, תוך שהם משלמים שכר לימוד ללא בעיה.

הורים וילדים (צילום: אלי פרידמן)

 

רבים הסטודנטים בישראל שנאבקים ביכולת ללמוד לימודי תואר ראשון ושני בארץ, תוך שהם משלמים שכר לימוד ללא בעיה.

יוקר המחייה בישראל ויוקרם שלך הלימודים בארץ, גורמים לרבים לצאת ללימודים בחו"ל, או ללמוד זמן רב יותר בארץ, תוך מאבק בעלויות הגבוהות.

אבל איך אפשר להקל על המצב וללמוד ללא דאגות? וכיצד אפשר לשלם שכר לימוד בצורה קלה יותר? כמה פתרונות בהמשך.

אם אתם סטודנטים שנאבקים על מנת לשרוד, ישנן כמה אופציות שכדאי שתשקלו:

מציאת עבודה במשרה חלקית – נסו לשלב את הלימודים עם עבודה במשרה חלקית. זה נכון שבדרך כלל קשה לשלב בין לימודים, עבודה וחיי חברה, אבל אם אתם רוצים שהתשלומים על שכר הלימוד יכובדו, חשוב שתהיה לכם הכנסה כל שהיא מכל מקום.

עבודה באוניברסיטה – רבים הסטודנטים שמשלמים את שכר הלימוד שלהם על ידי עבודה באוניברסיטה. כיום ישנם מגוון משרות שמציעות האוניברסיטאות שיכולות גם להשתלם לסטודנטים וגם להשתלב בצורה נוחה עם הלימודים באוניברסיטה.

קבלה מלגה – הגישו בקשה למלגה. בדקו אילו מלגות ישנן, והגישו בקשות למלגה תוך שאתם בודקים מהי המלגה המשתלמת ביותר עבורכם. לעיתים ניתן לקבל כמה מלגות למימון הלימודים תוך שילוב של כמה בקשות ובירור אודות הדרך לעשות זאת מול הגופים השונים.

הלוואות לסטודנטים – במקרים שאתם מרגישים ששכר הלימוד מכביד עליכם, תוכלו לפנות אל הבנק לקבלת הלוואה לסטודנטים. כמעט כל הבנקים בישראל מציעים לסטודנטים הלוואות בתנאים נוחים ובריביות נמוכות במיוחד, תוך שסטאטוס הסטודנט בבנק מסייע לקבל הטבות נוספות כמו: העדר עמלות על פעולות, קבלת הנחות, וריביות קטנות יותר בלקיחת הלוואות.

הלוואות מידית – בדקו את האופציה לקבלת הלוואה מידית. הלוואה כזאת ניתן לקחת בעיקר מחברות חוץ בנקאיות שמעניקות הלוואות לסטודנטים בתנאים שונים. אחד היתרונות בפנייה לחברה כזאת היא שאין החברה מתייחסת לחשבונכם בבנק למינוס שיש לכם או למצבכם הסטודנטיאלי.

הלוואות לכל מטרה – עוד תוכלו לחפש הלוואות לכלל מטרה, שהיעד שלכם הוא קבלת הלוואה לסטודנטים. לעיתים ניתן לקבל הלוואות ללא ריבית מחברות פרטיות שמלוות ואפילו מממנות סטודנטים במהלך הלימודים.

הלוואה בצ’קים מההורים – מי שיש לו קשר חזק עם הוריו יוכל לבקש הלוואה ללימודים מההורים. הלוו את סכום הכסף שאתם צריכים ובצעו פריסת תשלומים בצ’קים שתסייע לכם לסיים את הלימודים ללא קשיים

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "איך אפשר לשלם שכר לימוד בצורה קלה?"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד