הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

הורים זועמים על התשלומים לבית הספר

פוסט שפרסמה אימא לשני תלמידי תיכון הכה גלים ועורר תגובות רבות. בעירוני ג הוחלט על חודו של קול לאפשר לבי”ס לגבות התשלומים

ההורים ישלמו. עירוני ג (צילום: עיריית מודיעין)
שאלה לראש העיר

 

שנת הלימודים יצאה לדרך רק לפני חודש ואנחנו בעיצומם של חופשות החגים, אך יחד עם זאת נשמעים קולות של ביקורת מצד הורים על נטל התשלומים שהם נדרשים לשאת. מירב הראל, אמא לשני ילדים בכיתות ז’ ו-י’ בבית ספר עירוני ג’ במודיעין, אף פרסמה פוסט זועם ברשת החברתית והציגה את הסכומים שעליה לשלם.

"מדובר בתשלומי רשות, אבל אין לנו באמת רשות לא לשלם אותם", אמרה הראל בפתח דבריה ל"עיתונט". "לא חדש לנו כהורים, שכל שנה נדרשים לשלם עבור עוד ועוד דברים. מערכת החינוך משיתה עלינו תשלומים כבדים", הוסיפה הראל. לטענת האם, מדובר בין היתר על תשלומים בגין עיתון בית ספר, סל תרבות, שכלל ביקור במוזאון ועוד. "הנקודה היא לאו דווקא יציאה למוזאון, אני בעד. פשוט משנה לשנה הסכומים עולים. יש גם תשלומים גבוהים על ספרים. מודיעעין כנראה עיר של מיליונרים, מתלוננים בפייסבוק והכל יקר. פניתי לבי"ס להקים שוק קח-תן להשאלת ספרים, החליטו לקיים השאל ספרים רק בחטיבת הביניים. נעניתי שהנהגת ההורים שקלה את העניין יחד עם בית הספר ולא מצאה לנכון לקיים זאת", אמרה הראל.

דוגמה נוספת שקוממה את מירב הראל היא ההחלטה בבית הספר לצאת לגיחה לשטח. "מדובר ביומיים של שדאות, צריך לקושש עצים, להדליק מדורה ולבשל אוכל. את כל זה אנחנו ההורים צריכים לקנות". אם נפרוט למספרים, הראל טוענת כי עליה לשלם כ-5,000 ש"ח לשנה תשלומים לבית הספר. "לא מדובר בבי"ס פרטי. מערכת החינוך הפכה את בתי הספר למערכת עצמאית, אין לבי"ס אינטרס להפוך בכלל את המצב. אני רוצה לתת ולהיות מעורבת ושמחה על הפעילויות, אבל גם רוצה שתהיה לי מילה בעניין"

יו"ר הנהגת ההורים, עפר שפירא: "ברור שכולנו כהורים היינו רוצים לשלם פחות מבלי לפגוע בפעילויות הילדים, כגון הצגות, טיולים ועוד, ושמשרד החינוך יממן זאת במסגרת חוק חינוך חינם. היות והמצב לא כך, התלבטנו כהנהגה הורית בין 2 אפשרויות: האם לאשר לבי"ס לגבות את תשלומי ההורים ולאפשר הפעילויות, או לא לאפשר גביית תשלומים, כאשר ברור שהמחיר הוא ביטול כל הפעילויות שמשרד החינוך אינו מממן. בעירוני ג’ התקיים דיון סוער, שבסיומו, בהחלטה דמוקרטית ברוב של 9 מול 8, הוחלט לאשר לבית הספר לגבות את תשלומי ההורים, תוך מחאה על גובהם וקיומם". 

שפירא ניתח את ההחלטה בראייה קדימה: "היות ומדובר על פי חוק בתשלומי רשות, כרגע כל הורה יחליט האם לשלם על הפעילויות ובכך לאפשר אותם או להצטרף לקריאה של הנהגת ההורים הארצית ובכך לגרום לילדו שלא ישתתף בפעילויות. כמובן שבמידה ויהיה אחוז גדול שיחליט לא לשלם, לא ניתן יהיה לקיים הפעילויות ואז הם יתבטלו".

 
 
פורום1זול
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הורים זועמים על התשלומים לבית הספר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

b,h