הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

מאות משפחות חגגו את בוא האביב בגבעת התיתורה

מאות משפחות ניצלו את התחממות מזג האוויר וחגגו ביום שישי, חול המועד פסח, את בוא האביב בהפנינג שנערך בגבעת התיתורה.

 | 19/04/2017
facebook share
Twitter
מאות משפחות חגגו את בוא האביב בגבעת התיתוה (צילום: חורחה נובומינסקי)
גילה עיני

 

מאות משפחות ניצלו את התחממות מזג האוויר וחגגו ביום שישי, חול המועד פסח, את בוא האביב בהפנינג שנערך בגבעת התיתורה.

בהפנינג, אותו ארגנה העירייה בשיתוף רשות העתיקות, קהילת מודיעין של החברה להגנת הטבע והחווה האקולוגית "חווה ואדם", התנסו הילדים במרחב בריחה אקולוגי ובסדנאות יצירה שונות של פסיפס, ציור וצביעה, באווירת מצרים העתיקה, לכבוד חג הפסח. המשפחות המבלות השתתפו בסיורי פרפרים ובסיורי ליקוט, שבסיומם עשו בישולי שדה ואף הכינו פיתות כשרות לפסח על הטאבון. באירוע יכלו המשפחות להתנסות גם בחפירות ארכיאולוגיות, כמו אלה שהחלו בגבעה לפני כחודש ותמשכנה בחודשים הקרובים, בהן משתתפים תלמידים ומבוגרים בחפירות ונחשפים לסודות התיתורה. לאורך כל ההפנינג הסתובבו בגבעה, בין המשפחות, דמויות מתקופות שונות בהיסטוריה של המקום כמו חשמונאים, פרשים אנגלים, חיילים בצבא הצלבני, בנות ישראל וארכיאולוג. בין תחנות הפעילות השונות עברו גם חברי המועצה שמעון גואטה, המחזיק בתיק תיירות, מורשת ושימור אתרים, ורד גל בחרי, אלעד שמעונוביץ, מירב פלג וברוך בוחניק, שהשתתפו בהפנינג גם כן.

כשהשמש עמדה באמצע השמיים צפו המבלים, על רקע נוף העיר והסביבה וכשהם יושבים על מחצלות, בקבלת שבת בטבע עם אנסמבל "מזמור שיר", שלקח את המבלים למסע מוסיקלי סוחף אל תרבויות התנ"ך עם מגוון כלי נגינה.

 חבר המועצה ומחזיק תיק תיירות, מורשת ושימור אתרים, שמעון גואטה: "שמחתי לראות מאות משפחות מהעיר ומהסביבה נהנות בהפנינג המסורתי בגבעת התיתורה, ששילב מורשת ערכית עם פעילויות וחוויות מגוונות ומהנות. חזרנו לגבעת התיתורה אחרי כמעט 3,000 שנה שלא חיו בה אנשים, ואנו צריכים לשמור עליה ועל המקומות המדהימים שחבויים בה ככל הניתן. נמשיך בעבודות לשדרוג הגבעה כאתר מורשת וטבע עירוני, שיקומה והנגשתה לכלל הציבור."

 

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מאות משפחות חגגו את בוא האביב בגבעת התיתורה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד