היכל התרבות 17 שוליים
היכל התרבות 17 שוליים
יום ראשון, א' תמוז, ה'תשע"ז - 25.6.2017
 
 
 
פורום עיתונט
 

כלבלב הו בידי בם בם

בהיעדר בתים בסביבה לא ברור מדוע נאסר השימוש בו בשעות הצהריים, ברזייה עדיין אין אך היא תותקן בקרוב, הצללה חסרה, אך בשעות שהשמש חלשה תתאפשר במקום חגיגה של ממש

פארק כלבים חדש בענבה (צילום: יואל תמנליס)
שאלה לש.י.ל

 

פארק הכלבים הגדול ביותר בעיר נחנך בימים אלה בפארק ענבה על שטח של כמעט דונם אחד. הפארק כולל מדשאה ומתקני משחקים לרווחת הכלבים וספסלי ישיבה לבעליהם. במקום חסרה עדיין ברזייה אשר תותקן בקרוב, למרה הצער לא ניתן פתרון הולם לבעיית השמש הקופחת ברוב חודשי השנה.

אך ככלל מדובר בפארק כלבים מרהיב, איכותי ורחב ממדים הנושק למי האגם בחלקו הצפון מזרחי, מתחת לשדרת הפסלים.

בתקופה האחרונה השתנתה בעיריית מודיעין התפיסה בכל מה שקשור לצורך בפארקים לכלבים, הפארק במודיעין סנטר הורחב והוקם פארק חדש נוסף בקצה עמק החולה. מסתבר, שהכלבים במודיעין כבר לא נאלצים "לרדת על ארבע" ולהתחנן כדי לקבל את מבוקשם.

כידוע, הכלבים פורחים בחברתם של כלבים אחרים וזקוקים לרוץ ולשעוט יותר מבני אדם. העדפתם הטבעית היא לקפוץ ולדהור ולא ללכת או לצעוד באיטיות כמו הבעלים שלהם. הם גם מאד אוהבים לשחק בקבוצות. מדובר ביצורים קהילתיים וחברותיים, הזקוקים למקום להשתולל בו.

ככלל, כלבים זקוקים לפעילות גופנית ונהנים ממנה. מומחים ממליצים שכלבים יעשו פעילות גופנית לפחות שלוש פעמים בשבוע באופן סדיר. זה מגביר אצלם את חילוף החומרים ושורף יותר קלוריות. חוק העזר העירוני אוסר על בעלי הכלבים לשחררם מהרצועה ולו לשניות ספורות. ריבוי פארקים מונע מבעלי הכלבים להיות עבריינים לרגע.

מהקמתם של פארקים לכלבים כולם יוצאים נשכרים – הכלבים שזוכים בחופש המיוחל, בעלי הכלבים שלא נאלצים לעבור על החוק, הגנים הציבוריים האחרים נשארים נקיים יותר, ויש פחות מפגשים בין כלבים לבין תושבים שאינם מעוניינים בחברתם.

אומרים שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם - עכשיו בעיריית מודיעין זה מתחיל להיות הדדי. מהעירייה נמסר כי בהתאם לתכנית הרב שנתית לתפעול והקמת פארקי כלבים בעיר, היא מקדמת תכנון והקמה של פארקי כלבים נוספים בשכונות העיר האחרות, לרבות בשכונות החדשות.

 

 
 
שאלה לראש העיר
 
אינדקס חוצות לעסקים
חפש    פרסם