הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
דוס צמרת
 
 

הניוזלטר השבועי של מודיעין חופשית / מכתבים למערכת

אבי אלבז: ”שמחתי לראות שגם מודיעין-מכבים-רעות שותפה לרשימה נכבדה של ”רשויות ירוקות”, וזכתה בתואר היוקרתי”.

אבי אלבז יור מודיעין חופשית (צילום: יחצ)
דוס צמרת

 

שלום לכם,  

להל"ן פעילותנו השבוע

 1. מכתב אל ראש העיר חיים ביבס – לבטל את המכרז לבניית ביכנ’ס במקום גני ילדים על מגרש צ’ 524 –

http://www.modiin.muni.il/ModiinWebSite/ArticlePage.aspx?PageID=487_468 -

מצ"ב מכתב ששלחתי בתחילת השבוע אל ראש העיר חיים ביבס מכתב בנושא.

בניגוד למקובל, העירייה לא פרסמה פרסום שני להקצאה לעיל, ובמקום זאת העירייה פרסמה ביום שישי לפני שבוע (24/02/17) מכרז לבניית ביכנ"ס במגרש צ’ 524 (מצ"ב).

יש בשכונת הכרמים 3 בתי כנסת, אופי וציביון השכונה הוא חילוני - יש בשכונה 2 גני ילדים דתיים מתוך 24 גני ילדים, כל בתי הספר בשכונה הם ממלכתיים, ואין בשכונה בי"ס ממלכתי דתי או תיכון דתי.

העירייה לא פרסמה עבור מי מיועד ביהכנ"ס, אעפ"י שהקצתה 1 מיליון ₪ מכספי הציבור - מקרן עבודות פיתוח, לבניית ביהכנ"ס, ומדוע העירייה החליטה שצריך לבנות את ביהכנ"ס על מגרש שמיועד בתב"ע לגני ילדים.

 1. מאגר משגיחי כשרות בעיריית מודיעין-מכבים-רעות – העירייה פרסמה אתמול מודעה קטנטנה (מצ"ב מוגדלת מאד) להקמת מאגר משגיחי כשרות בעירייה.

הגיע הזמן לשנות את תפקידם של 18,000 משגיחי כשרות ברחבי המדינה, שיהיו משגיחי בריאות מזון במסעדות ובבתי קפה, שיהיו פקחים באתרי בניה למנוע תאונות עבודה וכו’. זה הרבה יותר חשוב מאשר "להשגיח" על הישראבלוף של הכשרות.

 1. מודיעין מכבים רעות זכתה בתעודת הוקרה "רשות ירוקה"
 2. -http://www.modiin.muni.il/ModiinWebSite/ChannelArticleNews.aspx?PageID=938_1606&id=2872

העירייה פרסמה באתר העירייה את הזכיה בתעודת הוקרה "רשות ירוקה".

בניוזלטר הקודם כתבתי על כנס קלינטק שבו השתתפתי בתאריכים 22-23.02.2017. ביום השני לכנס התקיים טכס שבו השר להגנת הסביבה זאב אלקין העניק תעודות הוקרה לכ- 15 רשויות מקומיות ובהן גם מודיעין-מכבים-רעות וכמשתתף באירוע, היה לי הכבוד והעונג לייצג (לא רשמית) את עיריית מודיעין-מכבים-רעות ולקבל את התעודה מהשר להגנת הסביבה.

 1. עיריית מודיעין זכתה בתעודת הוקרה  לשנת 2017 - http://mcity.co.il/?id=102017022710443610 -

קובי אור פרסם את הזכיה בתעודת הוקרה ’רשות ירוקה’ בעיתונט mcity

אבי אלבז: "שמחתי לראות שגם מודיעין-מכבים-רעות שותפה לרשימה נכבדה של "רשויות ירוקות", וזכתה בתואר היוקרתי".

 1. ירוק עולה – מצ"ב כתבה של רותי בוסידן ב’ידיעות מודיעין’ בנושא הזכיה בתחרות ’הרשות הירוקה’ לשנת 2017.
 1. כינוס הפורום הציבורי למים בנושא: תכנית אב למשק המים –

http://www.water.gov.il/Hebrew/Planning-and-Development/Planning/MasterPlan/Pages/default.aspx -

ביום רביעי השבוע השתתפתי בכינוס הפורום הציבורי למים, שהתקיים אחה"צ בביה"ס פורטר ללימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב (בנין חדש ויפה !).

מיקי זיידה מאגף תכנון ברשות המים הציג עקרונות עדכון לתכנית האב למשק המים והתקיים דיון על התהליך הציבורי הרצוי לתכנית אב למשק המים. 

תכנית האב היא מסמך המדיניות המרכזי שאמור להתוות את כיווני ההתפתחות של משק המים לנוכח שינויים דמוגרפיים, אקלימיים, ופוליטיים המתחוללים בישראל ובמדינות הסמוכות לה. המעורבות הציבורית בתהליכי התכנון של תכנית האב למשק המים חיונית לשמירה על איזונים ובלמים בניהול משק המים, ולשמירה על משאבי המים הטבעיים כקניין ציבורי - וכנכס לאומי השייך לכולנו.  

בכינוס השתתפו אנשי מקצוע בתחום המים, שהוזמנו לבוא לשמוע, לשאול שאלות, להעיר הערות - וגם להציע מתווה לשיתוף הציבור בתהליך גיבוש התכנית האסטרטגית החשובה לעתיד משק המים.   

אעפ"י שאני לא מומחה בנושא, ראיתי ??נכון להצטרף לפורום הציבורי למים ולהשתתף באירוע, מכיוון שמים זמינים בטבע הם תנאי חיוני ביותר לקיום האנושות.

בשנים האחרונות לא מתקיים כמעט דיון ציבורי פתוח על מדיניות ארוכת טווח בניהול משק המים בישראל. זאת למרות שמשק המים שלנו עומד בפני אתגרים גדולים, ובשנים האחרונות מתקבעות בדרגים הפוליטיים החלטות שעשויות להיות גורליות למצב משאבי המים שלנו בעתיד. 

 
 
עיריית מודיעין רגיל