הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
היכל התרבות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

הנדון: לא להדרת נשים בהקפות שניות

 אלבז במכתב לביבס: ”בהקפות שניות שהתקיימו במוצאי שמחת תורה בשנים קודמות, בחסות עיריית מודיעין-מכבים-רעות, היינו עדים למחזות מבישים ומבזים של הפרדה במעגלים בין גברים לנשים, ולעיתים גם ע”י מחיצת בד ארוכה וגבוהה”

שמחת תורה מפרידה (צילום: אבי אלבז)

לכבוד: מר חיים ביבס, ראש העיר מודיעין מר ביבס שלום,

 

הנדון: לא להדרת נשים בהקפות שניות 

בהקפות שניות שהתקיימו במוצאי שמחת תורה בשנים קודמות, בחסות עיריית מודיעין-מכבים-רעות, היינו עדים למחזות מבישים ומבזים של הפרדה במעגלים בין גברים לנשים, ולעיתים גם ע"י מחיצת בד ארוכה וגבוהה.

הדרת הנשים מתבטאת גם בכך שבכל שנה העירייה הביאה רק זמרים לבמה המרכזית ולרעות, ולצערי כך גם השנה.

העירייה חייבת להיות יותר סובלנית ולהשתחרר מהדרת הזמרות, ומ"הפגיעה ברגשות האורתודוקסים", ולהביא לאירועים האלו זמרות שתשמחנה את הציבור הרחב, לא פחות מאשר הזמרים.

אנו חוששים שהאירועים האלו, בחסות העירייה, הם המשכה של הקצנה דתית בעיר מודיעין-מכבים-רעות שהיא עיר חופשית ופלורליסטית, וזה מה שקורה לדוגמה במערכת החינוך הממלכתי – הדתה שהולכת ומקצינה בתכנים הנלמדים במערכת החינוך הממלכתי. אירועים אלו פוגעים בתדמיתה, בתרבותה ובערכיה של מודיעין-מכבים-רעות כעיר חופשית-חילונית.  

                

אנו סמוכים ובטוחים שבהקפות השניות שיתקיימו השנה מחר (שני) בערב בעיר, אתה כראש העיר לא תיתן ידך להדרה ולהפרדת נשים באירוע, ולא להקצנה דתית של העיר, או לשינוי צביונה, תרבותה ואופייה החופשי-פלורליסטי של העיר, למרות גחמותיהם של עסקני הדת בעיר.

מי שחפצה נפשו בהפרדה בין גברים לנשים, שיישאר בבית וימנע מעצמו את "החטא" של ריקודים והקפות בחברת נשים, או שמיעת שירת נשים (רחמנא ליצלן).                                                             

ואם בכל זאת יחליט מאן דהו להגיע לאירוע ציבורי שבו אין הפרדה בין גברים לנשים, אך אינו רוצה לראות נשים, שמא יעלו במוחו מחשבות זימה, הוא יוכל לשאת את עיניו למרומים ולבקש סליחה על "מחשבות החטא", או לחילופין שישפיל מבטו לרצפה ויתבייש על יחסו המבזה כלפי הנשים.

  בברכה, אבי אלבז

חבר מועצת העיר  מודיעין-מכבים-רעות  יו"ר מודיעין חופשית