הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
עיריית מודיעין רגיל
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

תחבורה בשבת למקומות הבילוי / מכתב למערכת

חבר המועצה ואיש האופוזיציה אבי אלבז, משגר מכתב בקשה לראש העיר לעשות מה שעשו בחולון ולהפעיל תחבורה ציבורית בסופי שבוע לחופי הים ולמקומות הבילוי

התחבורה מעבירה הילות אל תוך הלילה (צילום: עיריית ראשון – דוברות)

לכבוד  מר חיים ביבס – ראש העיר   מודיעין-מכבים-רעות

 

מר ביבס שלום, 

הנדון: הפעלת קווי לילה ממודיעין-מכבים-רעות בימי שישי בלילה/ערבי שבת

 

משרד התחבורה ומשרד החינוך החלו להפעיל קווי לילה בחודשים יולי-אוגוסט, ופרסמו באתר http://www.kav-layla.co.il/Web/He/Default.aspx  את פירוט קווי האוטובוסים שיפעלו במהלך ימי השבוע בשעות הלילה, ברחבי המדינה.

עפ"י המידע באתר, יפעל קו 222 מממודיעין-מכבים-רעות לת"א במהלך כל לילות השבוע, למעט בימי שישי בלילה/ערבי שבת, שדווקא בהם יש ביקוש רב להסעות של בני נוער, חיילים וצעירים לצאת לבילוי מחוץ לעיר.

בכל קווי הלילה ברחבי המדינה, אין פעילות של קווי לילה בימי שישי בלילה/ערבי שבת (הלילה שבין שישי לשבת), וזה לא מפתיע, מכיוון שמדיניות משרד התחבורה למניעת תחבורה ציבורית בשבתות, היא ידועה ומוכרת.

החל מ- 24/06/16, עיריית חולון החלה להפעיל בימי שישי בלילה, קו אוטובוס עירוני לילי שפועל חינם בלילות, אל מוקדי הבילוי בתל אביב ובחזרה, לרווחת צעירי העיר המעוניינים לצאת ולבלות בחולון ובתל אביב. זאת, בשל החלטת משרד התחבורה שלא להפעיל קו לילה בערבי שבת.

אלבז: "לדאוג לתחבורה בשבת לפחות למקומות הבילוי"

בכך תימשך גם השנה מדיניות ראש עיריית חולון, מוטי ששון, לאפשר לצעירי העיר לבלות מחוצה לה בערבי שבת בשעות הלילה הקטנות, בבטחה וללא צורך בנהג תורן, וללא הוצאות מיותרות על דלק ועל מוניות.

http://www.holon.muni.il/Lists/List6/DispForm.aspx?ID=3149  

ראש עיריית חולון לא נכנע לעסקני הדת בעיר, והעדיף את טובת תושבי העיר, על פני אינטרסים פוליטיים אישיים צרים והתרפסות בפני החרדים והאורתודוקסים, כפי שנוהגים לעשות ראשי ערים חילוניות אחדים.

אין ספק שראשי רשויות רבים יכולים ללמוד ממוטי ששון פרק במנהיגות שרואה לנגד עיניה את טובת הציבור הנאור וצעירי העיר שרוצים לבלות בימי שישי בלילות במקומות בילוי מחוץ לעיר, ומעדיף את טובת הציבור מאשר את האינטרסים האישיים הפוליטיים שלו.

מודיעין מכבים-רעות היא עיר פלורליסטית, עם אוכלוסיות של אזרחים וותיקים, חיילים שמגיעים לחופשות ונוער, שתקועים בביתם בשבתות, מכיוון שאין ברשותם רכב פרטי או רישיון נהיגה, ולא תמיד הם יכולים לבקש מאחרים (ילדים, הורים, חברים, שכנים) שיסיעו אותם בשבתות בתוך העיר או מחוץ לעיר אל בני משפחה, חברים או לסתם לבילויים, או לביקור חולים בבתי חולים.

חופש תנועה תחבורתי לכל אזרח ולכל תושב הוא מאפיין מובהק וחלק בלתי נפרד של איכות חיים סבירה, וזה לא תקין שציבורים גדולים וחשובים בעיר ימשיכו להיות כבולים לביתם, דווקא בסופי שבוע, וזאת בגלל נימוקים ומניעים דתיים, סטאטוס קוו, או מניעים אחרים.

הפעלת תחבורה ציבורית/עירונית/חופשית בשבתות אינה עניין פוליטי, ואינה נחלתו של מגזר כלשהו – זהו עניין אנושי ומהותי לאלו שנאלצים להישאר בבתיהם בסופי שבוע, בשבתות ובחגים, בגלל השבתת התחבורה הציבורית בשבתות ובחגים.

הבעייה אינה כספית, זה עניין של כמה אלפי ₪ בכל חודש מתקציב העירייה.

עיריית מודיעין-מכבים-רעות מממנת בכל שנה כ- 1 מיליון ₪ לכיסוי הגירעונות של מיקוואות "הטהרה" בעיר.

מועצת העיר אישרה לאחרונה תקציב של 1 מיליון ₪ מהקרן לעבודות פיתוח, לטובת הקמת ביכנ"ס עבור עמותה קטנה של כמה עשרות תושבי שכונת הכרמים.

מועצת העיר מאשרת בכל שנה תקציב של כ- 350,000 ₪ לטובת "תרבות תורנית".

לכל אלו יש לעירייה תקציב למכביר !

מר ביבס, אם טובת הציבור החופשי בעיר (כ- 75% מתושבי העיר) בכלל, וטובת בני הנוער, החיילים והאזרחים הוותיקים בעיר בפרט, עומדת לנגד עיניך, יותר מאשר טובת האינטרסים האישיים הפוליטיים שלך, מול שר התחבורה ומפלגות השלטון המתרפסות בפני החרדים והאורתודוקסים, אנו חברי עמותת מודיעין חופשית דורשים ממך להנחות את הגורמים הרלוונטיים בעיריית מודיעין-מכבים-רעות להפעיל מיידית בימי שישי בלילה/ערבי שבת (הלילה שבין שישי לשבת) קו אוטובוס עירוני לילי ע"ח תקציב העירייה, שיפעל חינם בלילות, אל מוקדי הבילוי בתל אביב ובחזרה, לרווחת צעירי העיר המעוניינים לצאת ולבלות מחוץ לעיר.

 בברכה,

 אבי אלבז  חבר מועצת העיר  מודיעין-מכבים-רעות

                                          יו"ר מודיעין חופשית

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "תחבורה בשבת למקומות הבילוי / מכתב למערכת"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

b,h