הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

פלסטינים מבילעין פלשו לגג מבנה במתיתיהו מזרח

פלסטינים ופעילי שמאל ישראליים, פלשו לגג מבנה בשכונת מתיתיהו מזרח שבמודיעין עלית ופונו ע"י צה"ל ללא התנגדות. לטענתם, למרות החלטת בג"צ שאוסרת אכלוס השכונה, האיכלוס נמשך

מתיתיהו מזרח (צילום: מנחם בנטוב)

 

כוחות משטרה וצבא פינו ביום שישי נציגים של שלוש משפחות פלסטיניות מבילעין שפלשו לגג בנין ריק בשכונת מתתיהו-מזרח שבמודיעין עילית. הפולשים טוענים כי הקרקע עליה נבנית שכונת מתתיהו-מזרח שייכת לתושבי הכפר, ואף הביאו מסמכים המוכיחים כי הקרקע נמצאת בבעלות פרטית של תושב הכפר. יחד עימם עלו לגג המבנה גם מספר פעילי שמאל ישראליים שהגיעו לתמוך במאבק תושבי בילעין.


עניין הבעלות על הקרקע באתר זה נדונה בבג"ץ. בית המשפט העליון הוציא צו האוסר להמשיך לבנות ולאכלס בשלב זה את השכונה. בשכונה גרות כעת כ-80 משפחות יהודיות. לטענת הפלסטינאים, למרות הבג"ץ האוסר על המשך האכלוס, ממשיכות להיכנס למקום משפחות נוספות ללא כל הפרעה.

בתגובה לדברים אמר דובר משטרת בנימין פקד יובל שטאהל, כי הוראת בית המשפט במקום מקוימת ככתבה וכלשונה. מאז המתן ההוראה על ידי בית המשפט היה ארוע אחד בלבד של נסיון להיכנס ולגור בשכונה. "הסברנו לאישה את משמעות הדבר והיא עזבה את הבית" אמר פקד שטאהל. בהתייחסותו לפלישת תושבי בילעין, הוסיף ואמר כי זו לא היתה "פלישה" של ממש אלא יותר אקט הפגנתי. הוכרז על שטח צבאי סגור והפולשים עזבו בשקט וללא התנגדות. בסופו של דבר גם להם אין שום אינטרס שצו הבג"צ במקום יופר".

 
 
עיריית מודיעין רגיל