הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

ילדי גירושין

גירושין מהווים משבר לכל בני המשפחה. לאחר תקופת הסתגלות, רוב ילדי הגירושין מתאוששים ומתפקדים כמו ילדים שלא חוו גירושין

 

גירושין מהווים משבר לכל בני המשפחה. לאחר תקופת הסתגלות, רוב ילדי הגירושין מתאוששים ומתפקדים כמו ילדים שלא חוו גירושין. כדי למנוע מהילדים בעיות נפשיות,לימודיות:כדאי לשמור על יציבות במקום המגורים ,שיתוף בין ההורים הכרחי, שמירה על אי מעורבות של הילדים בסכסוכים וביקורים סדירים עם הילד יאפשרו לילד להתאקלם טוב יותר 

נתי (37) גרוש טרי, סיפר שהתגרש לא מזמן והסיבה לכך  חוסר הבנה ואי התאמה עם אשתו לשעבר,הם נהגו להתייחס בחוסר כבוד אחד לשני ,המריבות היו תכופות וכשהעזרה המקצועית  שלקחו לא עזרה החליטו להתגרש.

בבית הילדים היו חשופים לעוינות ההורים,הבן 15 הרבה להעדר מהלימודים ונהג להסתובב שעות ארוכות עם חבריו , הבת 13 שניסתה לגשר בין ההורים הפכה להיות שק החבטות של שניהם והחלה להסתגר בחדרה.

 עודד ביקש לעבור אימון אישי כדי להסתגל למצב ,לעזור לילדיו  ובקש להבין מה היה חלקו בכישלון נישואיו.. .

באבחון הגרפולוגי שערכתי התגלה נתי כאדם חם אימפולסיבי עם קושי באיפוק ונתון למצבי רוח. התנהגותו הקפריזית. חוסר היכולת להקשיב , אבוד הסבלנות ותנודות במצב הרוח הסבירו את הקצר בתקשורת עם האנשים הקרובים בחייו..

נתי הבין שעליו לשתף פעולה עם אשתו כדי ל"רכך את המכה" ובקש לבנות גשר

שיחבר אותו עם ילדיו.הצעד הראשון שעשה כששכר דירה קרוב אליהם , הוא תיאם בקורים בימים קבועים עם הילדים והקפיד לעמוד בהם,המודעות לאופיו עזרה לו גם לפתח את יכולת הסבלנות .התקשורת הישירה שבנה עם גרושתו והסיוע בעזרה מקצועית לילדים עזר להם להחזיר את הילדים למסלול ולהמשיך להפעיל את הסמכות ההורית כל הורה בנפרד.. 

 

אבחון גרפולוגי

כשיש חיבור בין אותיות במילה "כתב מקושר" יכול ללמד אותנו על אדם מבחינה רגשית : יכולת לתקשר להתחבר אל האחר, לגלות אמפטיה ולהסתגל לשנויים.מבחינת חשיבה על היכולת לקשור רעיונות כושר אלתור מבחינת ביצוע- כושר הסתגלות יכולת תמרון ודיפלומטיה

לעומת זאת חוסר חיבורים יכול להעיד על חשיבה לוגית,דיוק ,זיכרון,זהירות ובקרה רגשית

כשיש יותר מדי חיבורים זה יכול להעיד על מניפולטיביות ,ערפול קומבינציות ולעיתים גם עצלות.

בבואנו לקבוע חוות דעת סופית הסמנים הללו אינם מספיקים יש לבסס עם סמנים נוספים אחרים.