הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

להאמין בעצמי // סמדר נדב

אמונה עצמית נמוכה בעקבות חוסר ידע, כישורים יכולה להתחזק ע"י לימוד ,עשייה ואימון אישי שיעצים וישפר את הסיכויים להצלחה

סמדר נדב (צילום: תמונה פרטית)

 

את מאמינה שאני יכול? את מאמינה שאני מסוגלת? שאלות אלו ואחרות נשאלות הרבה פעמים ע"י מתאמנים שרוצים להאמין אך חוששים או לא בטוחים ביכולת שלהם לעשות להצליח, ואני עונה "אם תאמין בעצמך אז גם אני יוכל".

חוסר אמונה עצמית בא לידי ביטוי כאשר עולה בראש חשש בנוגע ליכולות שלנו ומחשבות שליליות כמו : אני בטח לא אעבור את המבחן, או לא אצליח לקבל את התפקיד אשר מעיד על בטחון עצמי נמוך, פחיתות ערך,  ועוד.

אמונה עצמית נמוכה בעקבות חוסר ידע, כישורים יכולה להתחזק ע"י לימוד ,עשייה ואימון אישי שיעצים וישפר את הסיכויים להצלחה. כאשר אתה חווה חוסר אמונה בעצמך, אחד התרגילים הטובים שיש הוא לעשות עבודת

 דמיון מודרך.
"לעבוד על עצמך" (על המוח) שכן המוח שלנו לא ממש מבדיל בין מציאות ודמיון. אם תדמיין כל יום ובמשך שבועיים איך אתה עובר את הראיון , לחשוב על המצב שעומד בפניך כדבר שכבר נחווה ועברת בהצלחה ,התקבלת לתפקיד ועוד...
דמיין  כמה שיותר צבעוני, חי, לפרטים ,כמו מה לבשת ועוד . הביטחון העצמי שלך ביכולות שלך יתחזק מיום ליום יותר ויותר, וככל שתרבה לחשוב  תגלה שאתה באמת מסוגל לזה ואף יותר.

כאשר מתגנבים למוחך ספקות, פקפוק וחוסר אמונה בעצמך כמו "מה אם אני לא אצליח?" הפוך את השאלה "מה אם אני כן אצליח ?"  העצם את עצמך- במקום לומר לעצמך : בטח לא אצליח לקבל את התפקיד,תאמר וודאי שאצליח לקבל את התפקיד, אני טוב, אני מוצלח, אין סיבה שלא אצליח.

אמון עצמי, זה להיות באמת אני. ולהיות ממש פה ועכשיו. להסתכל בראי ולראות את עצמי, בלי לייפות וללא שפוט. פשוט להסתכל לאהוב את עצמי, ומבחירה לקבל ולהעריך את עצמי. רק מתוך הסתכלות אמיתית על מי שאני, יהיה אפשר להתחיל באמת לקבל לאהוב ו להאמין בעצמנו.

ניתוח גרפולוגי

ש(45) מבקש לדעת מה נקודות החוזק שיש בו שכן הוא מבקש לשפר את תוצאות העסק הקיים.

ש היקר ,חשיבתך לוגית ,אתה איש של עובדות ,הוכחות, עם שאפתנות וצורך להצליח .החשיבה שלך ביקורתית ,וקבלת החלטות אצלך נעשית לרוב ע"פ הגיון, הינך מתמודד עם קשיים לבד מתוך הצורך להיות בשליטה..היכולת התקשורתית שיש לך והקשבה לאינטואיציות כולל בדיקת פתרונות חדשים ע"י איש מקצוע יוכלו לעזור לך לשקם ולהניע את העסק כמו שאתה מבקש .

 
 
פורום1זול