היכל התרבות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

אשת הרופא // חוקר פרטי

למרות הקושי, התחלתי פחות או יותר לתפוס את סדר היום שלו ולחפש משהו חריג בסדר היום, בימים הראשונים נראה היה שהרופא נעדר אך ורק לצרכי עבודה ואכן הוא עובד מסביב לשעון במגוון מקומות...

זוג, אהבה,

בצהרי יום קיצי במיוחד, בעודי זולג מזיעה וסובל מחום של קיץ ישראלי, נכנסת לפתח דלתי אישה מצודדת מראה בלשון המעטה, האישה, נראית בשנות החמישים המאוחרות לחייה, ללא ספק עברה כמה ניתוחים לשיפור מראה הפנים והגוף.

חדי האבחנה והמבינים בוודאי יוכלו לשים לב שמאחורי הניתוחים מסתתרת אישה יפה באופן טבעי, לאחר שהציגה את עצמה האישה, התברר לי שמדובר באשתו של רופא מנתח ידוע ביותר באחד מבתי החולים המובילים בארץ, האישה הגיעה אליי לאחר סיפור מוזר שהעלה את חששה אודות מעלליו של בעלה הרופא הבכיר מחוץ לחדר הניתוח, באופן טבעי, חשבתי לעצמי מי יכול לבגוד באישה כל כך יפה ומטופחת?

לאחר שיחה קצרה שאלתי את הבחורה המצודדת שאלה פשוטה: "מה גורם לך לחשוב שהוא בוגד בך אחרי כל השנים הללו?" התשובה שלה הייתה מלאה בסיבות שיכולות להיות הגיוניות למי שבא מעולם הרפואה, מתיאור של האישה נראה כי הבעל הרופא מבלה יותר ויותר זמן בבית החולים מאשר כרגיל לרופא בכיר במעמדו, לא מדובר במהלך הגיוני מאחר והוא יכול להיות מוקפץ מהבית.

בנוסף, לאחרונה, הוא מבלה הרבה מאוד זמן במועדון הכושר שלו ושומר על המראה הצעיר והמטופח, לפי המראה של האישה, לא מדובר במשהו חריג שהוא ירצה לשמור על המראה החיצוני שלו גם אבל מכיוון שמדובר במשהו חדש שמאפיין אותו רק בחודשים האחרונים ולא מתאים לאופי שלו, הדבר עורר את חשדה של האישה.

לאחר השיחה, קבענו שאני אתחיל במעקבים תכופים אחר הבעל הרופא ואגשש אודות סדר היום שלו, מהר מאוד התברר לי שלא מדובר בפעולות פשוטות לעקוב אחר הרופא הבכיר בגלל ריבוי המקומות בהם עבד שכללו גם את הקליניקה הפרטית, גם את בית החולים וגם את חדרי הניתוח הפרטיים שנמצאו בבית חולים פרטיים במרכז הארץ.

למרות הקושי, התחלתי פחות או יותר לתפוס את סדר היום שלו ולחפש משהו חריג בסדר היום, בימים הראשונים נראה היה שהרופא נעדר אך ורק לצרכי עבודה ואכן הוא עובד מסביב לשעון במגוון מקומות, אחרי כמה ימים החל לעורר את חשדי, ביקורים תכופים של הרופא הבכיר במוסד שיקומי ידוע.

החשד התעורר לאחר ההבנה שתחום עיסוקו של הרופא הבכיר לא מתאים למוסד השיקומי ולכן לא ראיתי סיבה להופעות של הרופא הבכיר במוסד, לאחר מעקב אחר הרופא הבחנתי באישה מבוגרת בהרבה מאשתו של הבכיר שעמה הוא נפגש, אופי המפגשים שלהם לא היה מיני והם הרבו לדבר ולשבת יחד בקפיטריה של המוסד.

לאחר שצילמתי את השניים, קבעתי פגישה עם אשת הרופא על מנת להראות לה את הצילומים, מיד בצילום הראשון, התמונה התבהרה, מדובר באהובה ישנה של הרופא הבכיר שלמדה אתו בפקולטה לרפואה, לאחר הלימודים, עזבה האהובה את הארץ לעבודת התמחות בחו"ל ומאז למעשה הם לא שמרו על קשר.

שבוע לאחר מכן, סיפרה לי אשת הרופא שלאחר התעמתות מול בעלה, הוא הודה בפניה על המפגשים עם האהובה הישנה אבל לא הודה ברגשות הישנים שיש לו כלפיה, היא הודתה לי על המאמצים והלכה לדרכה.