היכל התרבות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

למה רק מזונות אישה ולא מזונות גבר? // חוקר פרטי

אני חוקר פרטי יותר מעשור והיו לי לא מעט תיקי אישות , אני שואל את עצמי את השאלה הזאת כל פעם מחדש , למה רק לאישה זה מגיע? ישנם המון מקרים שהאישה מרוויחה הרבה יותר מהבעל.

בית משפט 3

מרקוס סיפוקובס

לפני כשבועיים בית הדין הרבני פסק נגד גבר נשוי לשלם לאשתו מזונות אישה, למרות שהם פרודים 5 שנים , היא טענה כי בכתובה הוא מתחייב לממן אותה כל חייה ,גם טענה כי לעולם לא עבדה כי הבעל היה המפרנס והיא גידלה את ילדיו.

אני חוקר פרטי יותר מעשור והיו לי לא מעט תיקי אישות , אני שואל את עצמי את השאלה הזאת כל פעם מחדש , למה רק לאישה זה מגיע? ישנם המון מקרים שהאישה מרוויחה הרבה יותר מהבעל.

המון לקוחות מבקשים ממני לעקוב אחרי הנשים בשביל שבית הדין הרבני לא יפסוק נגדם הכתובה, וגם לא יצטרכו לשלם מזונות אישה עד הגירושין בהרבה מקרים זה עוזר אבל יש נשים שהם לא מנהלות מערכת יחסים מחוץ לנישואים אז מה הבעל יעשה?

לפי ההלכה האישה חייבת לקיים את ההתחייבויות שלה :למשל לקיים יחסי מין עם בעלה,ומה קורה כאשר היא לא מקיימת ? אז היא נחשבת לאישה מורדת ?אבל לך תוכיח ....

היה לי מקרה שהלקוח החליט לקחת מכשיר הקלטה ולהקליט את אשתו כל הזמן שהוא היה בבית. הוא הגיש תביעת גירושין וטען שהיא אישה מורדת ומה קרה בסוף? ברור שהיא טענה שהם היו שוכבים בבוקר ובעלה לא הקליט. איפה באמת הזכויות של הגברים ? אוקיי אז האישה לא בוגדת אבל גם לא שוכחת עם בעלה ולא ממלאה את התפקיד שלה ,אז הוא צריך לממן אותה? למה?

לפני כמה חודשים הגיע אלי תיק שהאישה דורשת 5000 ₪ מזונות אישה כי היא לא עובדת ובעלה הרגיל אותה לרמת חיים גבוהים ,עקבנו אחריה ולא מצאנו שהיא בוגדת אבל בשלב מסוים הבנתי שהיא פתחה מכון יופי קטן בביתה ומקבלת מספר לקוחות ביום.

אין צורך לציין כי היא עבדה ולא דיווחה לרשויות המס ,אז היא הייתה עושה כמה מאות שקלים ביום. למזלו היא נלחצה מזה שהוא גילה שהיא עובדת ב"שחור" אז היא ביטלה את התביעה למזונות אישה , אבל זה מקרה בודד...

היו לי לא מעט מקרים שהמפרנסת העיקרית בבית הייתה האישה, כי הבעל וויתר על קרירה בשביל שהיא תגשים את עצמה ,הוא מרוויח שליש ממנה ,פתאום היא מחליטה להתגרש למה שהיא לא תשלם לבעל שגידל את הילדים מזונות?  חוץ מהמזונות אישה ,מה קורה עם הכתובה?

היום נהיה מאוד נפוץ לדרוש את הכתובה, כולנו יודעים שברגע של החתונה יש מלא התלהבות ואז רושמים מיליון,חצי מיליון ומה קורה כשתתגרש?

רק לפני שבוע הגיע אלי לקוח ,שאשתו דרשה את הכתובה וכבר עשו לו עיקולים על המחצית שלו בבית.

בעוד כמה ימים נתחיל את המעקב ומה יהיה אם לא נמצא שום דבר? זהו הוא חייב לתת לה את החצי שלו בדירה?

לפי דעתי כל החוקים האלו נעשו לפני המון שנים והגיע הזמן שישנו את זה לא?

 
 
לשכת המסחר
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "למה רק מזונות אישה ולא מזונות גבר? // חוקר פרטי"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

  1. פשוט מדהים המצב הזה
    | 21/11/2013
    ותודה ששיתפת וביטאת את מה שגברים רבים מרגישים. לא ייאמן שבישראל נכון להיום נשים לא משלמות מזונות בשום מצב (לא מאמינים? תראו כאן, מתוך הפורום של דפי זהב: http://forums.d.co.il/thread.aspx?f=136&t=39687). אגב, שתדעו - וגם את זה למדתי מהפורום - סכום הכתובה מתקזז בהתאם למה שהאישה מקבלת במסגרת הסכם הממון או חוק חלוקת הרכוש... אז שלא יעבדו עליכם, כמו שאומר הפרשן הכלכלי ההוא...
לשכת המסחר מודיעין