הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

ברוך בוכניק - הגשר של החרדים למודיעין

”גשר לתושבי מודיעין”, זועק הסלוגן של ”גשר” של ברוך בוכניק, המתמודד ה”עצמאי” שאינו מזכיר בקמפיין במילה אחת בתי כנסת או מי מממן אותו. לאמיתו של דבר, הצבעת ”גשר”, כנראה תרמת לבנייתו של גשר חד סיטרי ממודיעין עלית למודיעין.

הפגנה בית ספר למען אחי
גילה עיני

 

מי שסבור שהחרדים המפלגות החרדיות בכנסת "ירדו" ממודיעין, כנראה צפויה לו אכזבה. אז בואו נשוב 15 שנה אחורה. ההיסטוריה של חרדי מודיעין עלית ומודיעין העיר למי שאינו יודע או זוכר החלה כבר בשנת 1998 עת פתחו כמה עלומי שם מדגל התורה הליטאית (שיצרה כזכור את ש"ס) שאין להם שום קשר לעיר גן ילדים טרום טרום ברחוב ציפר בבוכמן.

המבנה בזמנו, שאוכלס בעיקר ע"י ילדים שמשפחותיהם ממודיעין עלית, התגלה כלא בטיחותי ונסגר, אבל החרדים לא אמרו נואש וניסו מזלם במבנה אחר באותו רחוב כשהם אגב כך מרחיבים את השורות כשהם מנסם לתקוע יתד, בעיקר בקרב משפחות מקומיות עם רקע סוציו אקונומי נמוך ששמחו לקבל סידור לילדיהם במחירים כמו שרק החרדים יודעים לתת. המקור לכספים כ ניתן לשער מגיע מכל מיני מקורות, כולל מכספים שניתנו ע"י המדינה למערכת החינוך החרדית הארצית ומצאו עצמם בתנועה סיבובית נרתמים למטרה הקדושה, תקיעת יתד בעיר הסובלנית מודיעין .

לא חלף זמן והמבנה הפך צר מלהכיל ואז התגלה כי העמותה שמריצה את המיזם, "למען אחי", שכרה מידי הבעלים של ליגד סנטר, חלקים גדולים במבנה שיועד למסחר וגן הילדים שהפך לבית ספר צומח תפח והלך כשבדיקות של כותב שורות אלו הוכיחו מעל כל ספק שרוב התלמידים, הוריהם כלל אינם תושבי העיר.

זה העיתון שגשר הוציאה לכבוד הבחירות: מי שבונה גשר מין הסתם לא נמצא כאן

בעקבות זאת ולאחר מאבקים לא קלים של אנשי ציבור וכלי תקשורת מקומיים , קבע משרד החינוך שהמבנה והמיקום אינם חוקיים, והעירייה החליטה להקצות לעמותה קרקע בשכונת קייזר, היא אבני חן היום. ההחלטה גרמה לזעזוע בקרב תושבי השכונה שיצאו למאבק ובשנת 2007, החליטה העירייה שהמגרש לא מתאים וביטלה את ההחלטה לצד המשך בדיקת אופציות אחרות. בית הספר הועתק לישוב השכן שילת. ראו כתבה מיום ה- 12/2007 של כותב שורות אלה.

בעקבות כך, הוחלט בצמרת המפלגות החרדיות, דגל התורה וש"ס כי ללא השפעה פוליטית, דבר לא יזוז והעמידו את תושב העיר חיים מרציאנו כמועמד מטעם למועצת העיר בבחירות 2008. חיים מרציאנו, שאף פעם לא חשב שהוא כזה, עזב את חנות הבורקאס שלו בלוד והתגייס לעמוד כאיש קש ספרדי בפרונט, הכל למען למשימה הקדושה.

לעזרתו התגייסו כמויות נכבדות של צעירים חרדים שהובאו במיוחד ממודיעין עלית ובני ברק ליום הבחירות ולפניו, רבים אחרים טרחו ללכת למשרד הפנים להחליף כתובתם לכאן באופן זמני, ואפילו הרב אורי זוהר הטריח עצמו לכאן לבוא לתמוך ולדחוף.

במקביל ובעוד בעיריה לא ממהרים בעקבות המחאה בקייזר להקצות לה קרקע בתחומי מודיעין, פנו בעמותה לבית המשפט המחוזי וביקשו לאלץ את ועדת ההקצאות לעשות זאת. בסופו של דבר הפניה לערכאות לא הועילה ובית המשפט דחה את התביעה.

בתקופה זו, עמותת "למען אחי" שהיתה מזוהה בעיקר עם דגל התורה וש"ס הפכה לעמותה פרטית שהצטרפה לרשת המעיין התורני של ש"ס. אבל התהפוכות לא נגמרו... כך או כך, ב"גשר" יספרו לך בוודאי שאין להם שום קשר לשום מפלגה חרדית ("אנחנו דואגים לכל העיר"). אז נחכה ונראה ביום הבחירות מי יסתום את הכניסות לקלפיות.

אבל מרציאנו לא שרד ובעצם כמעט לא נכח במועצת העיר, שב לחנותו בלוד ופינה מקומו לבא אחריו ברוך בוכניק. בוכניק, במהלך שנה וחצי בהם היה במועצת העיר לא הזכיר במילה, מה שענין את דגל התורה, זו תקיעת יתד בעיר העתיד ואם אפשר אז גם במסווה עם מועמד עצמאי שיביא מצביעים ספרדים מאוכזבי הבית היהודי.

"למען אחי" בליגד סנטר: ליקויי בטיחות חמורים

כאמור, בניגוד ל"יסודות" ב 2008 כשכולם ידעו שיש 2 אבות, הפעם דגל התורה שנותרה לבד מנסה להסוות את עצמה עד יום הבחירות עצמו, שמו את ברוך בוכניק בפרונט, וזה בכלל "אינו מבין" מה לו ולחרדים, הוא בכלל דואג לכלל עם ישראל שבעיר ובעיתון המיוחד שהוא הוציא השבוע (גשר לתושבי מודיעין) לא תמצא זכר לדרישות חרדיות או לצמדי המילים, דגל התורה,חרדים או בתי כנסת ומקוואות.

ועיון שטחי בעיתון שהוציא ברוך בוכניק מעורר כמה שאלות: א. מי מממן את הוצאת העיתון, דבר שאף רשימה אחרת לא הרשתה לעצמה. ב. מה, באמת אלו הבחירות הכי מרתקות? מי זה העורך המנותק הזה? ג. הגשר לתושבי מודיעין? מי שבונה גשר מין הסתם נמצא בצד השני, מין הסתם במודיעין עלית.

בשיחה עם יו"ר רשימת מודיעין חופשית אבי אלבז שלוחם מזה שנים נגד חדירת חרדים לעיר, עולה, כי גם בבחירות אלו, במשרד הפנים המחוזי תהיה לפקידים הרבה עבודה בשינוי כתובתם של חרדים מהתפוצה למודיעין. ב 23/10, אומר אלבז, הם שוב יטרחו לשם להשיב את הכתובת האמיתית. גם הפעם החרדים הליטאים של דגל התורה יסייעו לברוך בוכניק שינסה בבתי הכנסת הספרדיים לשכנע את המתפללים שהוא בא בשבילם ואף מילה על מי מממן לו את הקמפיין ואת המצביעים החופשיים ינסה לספר להם שמה לו ולחרדים, "בקשה, חפשו רמז אחד בפרסומים שלנו על דת ובתי כנסת". תחפושת מושלמת.

אז מי מממן את כל הפרסום הזה כולל בעיתונות המקומית, ניתן רק לנחש שזה לא בא מכיסו הפרטי של שום מתמודד ברשימה. האם הכיסוי העצמאי יצליח?

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "ברוך בוכניק - הגשר של החרדים למודיעין"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. תגובה לקובי אור
  | 11/10/2013
  קובי, על סמך מה החלטת שבוחניק הוא ”סוכן” של החרדים. לידיעתך בוחניק משתייך לזרם הדתי לאומי (חרד”לי). גם שאר חבריו למפלגה משתייכים לזרם הדתי לאומי (אתה מוזמן לבדוק את צבע הכיפות שלהם בעצמך) . זה שהוא ניסה לפעול עבור ”למען אחי” לא הופך אותו לחרדי. גם אם ”חלילה” אתה צודק, למי אכפת? העיקר שהוא דואג לתושבים כפי שענבל העידה. חבל שהשנאה של אלבז פעפעה גם אליך וגרמה לך לכתוב כתבה מגמתית ללא שום ביסוס עובדתי. מעט הגינות מקצועית לא הייתה מזיקה לך.
 2. בוכניק
  | 11/10/2013
  ענבל, את טיפה נסחפת למקומות של התכוונתי. אולי פה ושם השחלתי מילה או משפט עוקצניים, אבל שימי לב שנושא הידיעה לא היה תפקדודו של ברוך במועצת העיר או בכלל בכל הנוגע לקדנציה שלפה או לאיכויותיו של האיש. את כל אלה אני משאיר לטור האישי שלי. כל מה שכתבתי כבר כתבתי בעבר, האישו היה כאן דגל התורה וניסיותיה לחדור לעיר בכל מיני דרכים וברוך פשוט היה שם. לפניו היה מרציאנו וגם בתקופתו תקפתי את המגמה החרדית. הדמות לא חשובה כאן אלא האידיאולוגיה.
 3. ברוך בוחניק - הגשר לאהבת ועשיית חינם.
  | 10/10/2013
  תגובה לכתבה שקראתי בעיתונט mycity מיום 9/10/13 לאחר שקראתי בעיון את הכתבה האחרונה שהתפרסמה בעיתונט שכותרתה ”ברוך בוכניק - הגשר של החרדים למודיעין” , ועסקה בתנועת ”גשר” ובעומד בראשה, אני מוצאת חובה להגיב ולהתייחס, כתושבת אכפתית ומעורבת של העיר מודיעין, אשר לא משויכת למגזר החרדי ואף לא נמנית בין פעיליו של ברוך בוחניק ותנועתו. מצער אותי מאד על שהחוט השזור לאורך כל הכתבה, החל מהכותרת וכלה בסיכום, חוט שככל הנראה, כל מטרתו וכוונתו הם להציג באור שלילי את תנועת ”גשר” ואת ברוך בוחניק העומד בראשה. כאחת שנוכחת באופן קבוע בשנים האחרונות בישיבות מועצת העיר, יחד עם רבים כמותי שנוכחים שם, ולא מוצאים כלל כי עשייתו ועינינו של בוחניק כחבר מועצה, הינם דאגה צרה וממוקדת בציבור החרדי בעיר. היפוכו של דבר הוא הנכון, ומי שנכח במרבית ישיבות המועצה בקדנציה האחרונה, נכח והקשיב, יודע כי מאז נכנס בוחניק למועצת העיר (שנה וחצי לפני תום הקדנציה) עסק הוא בעניינים השייכים לכלל תושבי העיר. בנוסף, על אף שקשה להעביר ביקורת עניינית במועצת העיר, ומי שמעז לעשות כן, מוצא עצמו ממודר, לא שותף ואף מוצא כדובר לא מדויק, ברוך בוחניק (בשונה ממרבית חברי המועצה שהרבו למלא פיהם מים או לעמוד דום לשריקתו של ראש העיר) בשנה וחצי בהן כהן כחבר מועצה וכיו”ר ועדת ביקורת, עשה את עבודתו נאמנה למען כלל תושבי העיר, ללא הבדל מגדר ומגזר !!! בוחניק נגע בכל נושא שראה לנכון ומצא שיש לשפרו ולתקנו. כמה עצוב שכבר בכותרת המשנה נוצר הרושם כי התוכן נועד לזרוע שנאה ופחד בציבור תושבי מודיעין. וכך נכתב: ” לאמיתו של דבר, הצבעת ”גשר”, כנראה תרמת לבנייתו של גשר חד סיטרי ממודיעין עלית למודיעין.” ועל מנת להצדיק את הנחת היסוד המוטעית ומטעה, נעשה שימוש בסיפור ישן של עמותת ”למען אחיי”. נכון, בוחניק הוא אדם החובש כיפה שחורה ומשתייך באמונתו לזרם הזה, האם זו סיבה מספקת לכנותו סוס טרויאני ? האם אדם המזוהה עם חובשי הכיפות השחורות מיד הופך אותו לבעל אות קין ? כמה רוע אפשר לבלוע ? מי שמכיר את בוחניק ואף עבד איתו יחד במועצת העיר, או שיתף עמו פעולה בעניינים הנוגעים לעיר מודיעין, יודע שהאדם הזה לא נמצא כאן על מנת להפוך את העיר לחרדית, ואפילו לא על מנת לייצג ולדאוג למגזר החרדי בלבד. הוא גם לא סוס טרויאני או מועמד נסתר של החרדים או הליטאים. מי שמכיר ומודע לעבודה שעשה בוחניק בשנה וחצי בהם שימש כחבר מועצת העיר, לדברים שחשף וניסה לשנות, יודע מיהו ומה מטרתו. אני יכולה להעיד באופן אישי שכל כוונתו ומטרתו של בוחניק, ועם אג’נדה זו, גם של חברי התנועה בראשה הוא עומד, לדאוג לכלל ציבור תושבי העיר, לדרוש ולקדם שקיפות, יושרה, מקצועיות ויסודיות למען כלל התושבים. כמה שנאת חינם, הכנסת השד העדתי בדלת האחורית וגזענות יכולים לשבת יחד בכתבה אחת ????? ואסיים בשאלה: האם הכתבה מציגה את עשייתו האמיתית של בוחניק בשנה וחצי האחרונות, או שהיא מבקשת לזרוע בציבור מורא ופחד מפני ברוך בוחניק ותנועתו רק בגלל שבוחניק הוא ”שחור” ? בתקווה שכלל הציבור בעיר ובמדינה בכלל, ימצא את הרצון והנכונות לאפשר אהבת חינם במקום לזרוע שנאת חינם. ושנדע כולנו להוקיר ולהעריך עשייה של כל פעיל ציבור הפועל ביושרה למען כלל הציבור , על אחת כמה וכמה כאשר עושה זאת בהתנדבות וללא תמורה כספית, תוך שהוא משלם מחירים רבים על בחירתו לשרת את הציבור. מה שאני לוקחת מהכתבה העצובה, זה את ההבנה והרצון ליצור בעיר שיח חוצה מגזרים, שיביא החל מהקדנציה הקרובה, הרבה אהבת חינם וסובלנות. ענבל בן ברית-כהן
 4. אבי אלבז
  | 10/10/2013
  אין גבול לחוצפה! ”כתב אובייקטיבי” מפרסם כתבה בעיתון וללא בושה מצטט באופן חופשי את אבי אלבז (תזכירו לי מי זה? אהה זה האנטי דתיים שנכשל בבחירות הקודמות דרך אגב חוץ מכתבינו המהולל את מי זה מטריד מה אבי אלבז חושב?) הכתבה רצופה ניחושים מצוצים מהאצבע (של אבי אלבז) ואפילו מינימום של הגינות לא נותרה בכתב: למה לא ביקשו תגובה מברוך בוחניק? דרך אגב בשנה וחצי הספיק בוחניק כיו”ר הוועדה לביקורת בעירייה למצוא כמה וכמה בעיות חמורות בהתנהלות העירייה. כל הסימנים מוכיחים שאבי אלבז והנציג שלו בעיתון קובי אור הם סוכנים חשאיים של......אתם יכולים לרשום כאן את מי שאתם רוצים, כתבה ”אובייקטיבית” ”ומבוססת עובדתית כזו” מתאימה לחצי מהמשטרים הטוטליטריים בעולם. דרך אגב אני לא חבר של בוחניק וההכרות שלי אתו מסתכמת בשיחה מקרית אחת.
עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד