הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

לא רצים להתבגר ..... // גרפולוגיה

כתב היד מעיד על אדם רגיש, אשר חשוב לו להרגיש שייך חברתית, למרות היותו מופנם. אמפאטי אסטטי חשיבתו מקורית ובעלת דמיון . אדם חושני ורגשן.  

גילה עיני

 

תקופת ההתבגרות מתאפיינת בחוסר בטחון,קושי בקבלת החלטות ,מרדנות,חיפוש זהות ,בדיקת גבולות,מצבי רוח ועוד. גיל ההתבגרות השתנה והתארך, מתחילים בגיל 11 ולעיתים מתמשך עד גיל 30.

בעבר הצבא היה מקפצה לבגרות אך היום הצבא הוא פסק זמן , אחריו עובדים ,נוסעים לטייל וכשחוזרים לארץ רבים מתקשים בבחירת תחום הלימודים.

את התקופה הזו אילנה וזיו לא שוכחים ,הפנייה אלי לעזרה נעשתה ללא ידיעתו של בנם ערן שסיים את תקופת הצבא ,טייל כשנה במזרח וכעת מעביר בשינה את רוב שעות היום ובלילה הוא מול מחשב.

באבחון שערכתי לו התברר שערן מופנם ,ומושפע מהסביבה. ויש לו קושי בקבלת החלטות . שפע העצות שניתנו לו עי" חברים, הורים,ונוסף חוסר הגיבוש שלו הובילו אותו לתסכול ולתקיעות.

מפגשי האימון והאבחון הגרפולוגי שערכתי סייעו לערן להתחבר לרצונות , הכישורים והיכולות שלו. לאחר בירור ונטרול הפחדים עם תכנית מוגדרת ויעד תחום בזמן ,הצליח ערן לבחור את תחום הלימוד שרצה :ביוטכנולוגיה. באימון ערן גם שיפר את מנגנון קבלת החלטות שלו, והחוסן הפנימי שלו התעצם .

אבחון גרפוגי של הכותבת

מכתב שהתקבל מהקורא ד. באמצע שנות העשרים לחייו, מבקש ייעוץ תעסוקתי..כדי לקבוע מקצוע מתאים, יש לבחון גם את הכישורים וגם את נטיות הלב.

כתב היד מעיד על אדם רגיש, אשר חשוב לו להרגיש שייך חברתית, למרות היותו מופנם. אמפאטי אסטטי חשיבתו מקורית ובעלת דמיון . אדם חושני ורגשן.בעל חושים מפותחים חוסר יכולת החלטה במה לבחור יכול לנבוע מנטייה של חשיבה פרקטית שבה תחום הלימוד יענה על ריבוי צרכים של: ביטחון כלכלי , והערכה ומימוש עצמי.הכותב צריך מסגרת אך עם חופש פעולה,לא מתאים לעבודות שגרה, יתאימו לו מקצועות שישלבו גם עיסוק באנשים וגם עם דמיון ויצירתיות.

בתחום היצירתי: אדריכלות, גרפיקה, עיצוב מוצר בתחום העיסוק באנשים- התנהגות ארגונית, בתחום "הפרקטי"- מנהל עסקים עם התמחות בשיווק.