הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

עדויות בכתב

הסקרנות לדעת מה היא הגרפולוגיה משותפת לאנשים רבים ולכן החלטתי לחשוף כמה מסודות המקצוע.

 

גרפולוגיה מרתקת רבים וזאת בשל יכולתה לקשור סימני כתב היד של האדם ולמבנה האישיות וההתנהגות כשמגלים במה אני עוסקת מיד כתבי יד מורחקים מטווח ראייתי ואז גם משתררת מבוכה קלה ואיתה המשפט :"שלא תגלי עלינו דברים" האמיצים יותר שואלים ובהתרסה "אם  אכתוב כמה מילים תוכלי לגלות מי אני?" 

ובמילים אחרות "ניראה אותך מגלה לי מי אני:" זה הרגע שבו נבחנת מידת הסבלנות שלי ואז גם מגיע ההסבר המקצועי: "כדי לקבל אבחון גרפולוגי מקצועי אני צריכה כתיבה של 20 שורות לפחות,  ע"ג נייר חלק ובעט כדורי

בכתב המקורי אני בודקת את עיצוב הכתב הארגון על הנייר ואת התקדמות התנועה של כתב היד. בנוסף, אני בודקת  את לחץ הכתב.עובי הקו והדפנות נבדקים בזכוכית מגדלת .ואז משתרר שקט של "זה רציני לא ידענו".

הסקרנות לדעת מה היא הגרפולוגיה משותפת לאנשים רבים ולכן החלטתי לחשוף כמה מסודות המקצוע. ישנם 4  צורות כתיבה עיקריות:

1.סימן הקערה : כתיבה "טבעית" וקלה מלמדת על ספונטניות, נכונות לקבל, יכולת נתינה, גמישות, רכות וחברותיות. אם הקערה בהגזמה- מעיד על התפנקות ,"הצגה" 

2. סימן הזוית: זווית עוצרת את הכתיבה ומשנה את הכיוון ,מעיד על אנשים מבוקרים, מחושבים בעלי שיקול דעת נכונים למאמץ. אם הזווית בהגזמה- מעיד על ביקרתיות יתר,נוקשות ועקשנות  

3.סימן חוט: הקו לא מוגדר,תחושת חוט. מעיד על אנשים אינטואיטיביים,רגישים,מהירי קליטה עדינים וקלילים. אם החוט בהגזמה- מעיד על שטחיות,הכללה וחוסר עמידות. 

4.סימן הקמר: מזכיר "גג" לכן מלמד על מופנמות,הגנה,סגירות,הסתרה,הליכה אחורה אל עצמי אם בהגזמה- מעיד על :חוסר יכולת הסתגלות.      

חשוב לדעת בבואנו לקבוע חוות דעת סופית הסימנים הללו אינם מספיקים יש להצליב עם סימנים נוספים אחרים. כמו כן צורת הכתב היא חלק משני באבחון הגרפולוגי בגלל היותה ניתנת לחיקוי ושינוי.

ולאלה מכם שהצטרפו למסע  ובחרו את היעד שאליו ירצו להגיע

השלב השני באימון הוא לבדוק : אם היעד שבחרתם זה באמת  מה שאתם רוצים ?

בדקו זאת מספר פעמים והעלו על הכתב מה יהיה כאשר תשיגו את היעד שבחרתם. זכרו רק מטרה מסעירה תדחף אתכם מעבר לגבולותיכם ואז הפוטנציאל האמיתי שלכם יתגלה.

 
 
פורום1זול
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה " עדויות בכתב"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. לשאלתך
  | 21/04/2013
  תשובה: בארץ ובמרבית מדינות אירופה משתמשים בכתב היד גם לצורך הליך משפטי כמו: השוואת מסמכים - כמו שטרות חוב, שטרות ערבות, צוואות, ירושות והשוואת חתימות-בדיקת זיוף חתימה על מסמכים. מכתבי איום ,ועוד. ניתן להשתמש בעדות גרפולוג מומחה לצורך ייעוץ לעורכי דין בהכנת חקירה נגדית,מציעה שתתיעצי עם עו”ד שלך במידה ויש צורך.
 2. כמה זה שווה
  | 20/04/2013

  מכל התחומים המתיימרים לדעת על האדם, הגרפולוגיה נראית לי הכי אמינה ויש בה גם הגיון רב. האם יש מדינות בהם ניתוח כתב יד קביל בבית המשפט ומה עלי לעשות כדי להביא לידי ביטוי את מה כתב היד של הפרוד שלי בהליך המשפטי ביננו.

הנתיב המהיר עמוד