הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

מה, זה לא חינם?

השבוע בפלילים, האבא היכה את המוכר לעיני בנו, נתפס במודיעין צוות גנבי איפונים שחרש את המדינה, בתא מטען של נהגת תמימה נמצאו 3 שבחים, החשוד שוחרר מחוסר הוכחות אבל תוצאות בדיקת המעבדה החזירו אותו למעצר

גילה עיני

 

גנבי האייפונים

לאחרונה בעקבות תלונות תושבים פתחה המשטרה בחקירה בענין גניבות סיטוניות של אייפונים והתברר לשוטרים המופתעים שהגניבות לא התמקדו במודיעין אלא חתכו את המדינה מקריית שמונה עד באר שבע. המדובר כך נמסר בזוג גנבים ששיתפו להפליא פעולה בעת מבצעי הגניבה. הראשון דאג להסחת דעת והשני  גנב את המכשיר. וכך השניים צברו עשרות אייפונים כשכל אחד מהן נמכר בשוק הפתוח בכ 1.200 שקל.

 השבוע שובל הגניבות של בוני וקלייד החדשים הגיע לסיומו כאשר השניים  בחקירה כולל מודיעינית נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה. כל ההכחשות  של השניים שהם 2 צעירים תמימים לא הועילו לאחר שלתחנה הגיעו גם צילומיים תיעודיים שהצליחו לזהות את אחד  הגנבים.

אחד מבני הזוג הובא לפני שופט ונשלח בהחלטה תקדימית למעצר ללא הגבלה עד תום ההליכים: "אין  מדובר" כתב השופט בהחלטתו, " בעוד מקרה רגיל של גנב, אלא באחד שהגניבות  הפך לדרך חיים עבורו". הבחור השני אגב, ששוחחר בשלב הראשון לאחר שההאשמה נגדו לא הוכחה לחלוטין,  ברח והמשטרה מנהלת אחריו מרדף כשכאן משוכנעים שגן הוא לןבסוף ימצא עצמו אחר מנעול ובריח. כאמור בימים אלא שוקדים כאן על הכנת כתב אישום  שיכלול לא פחות מ 10 סעיפי אשמה.

 


סוף גנב לתפיסה
לפני מס’ שבועות סיפרנו על 2 צעירים שנמצאו נוהגים ברכב גנוב. השניים הכחישו כל קשר ושוחררו. מה שלא סיפרנו אז זה שברכב נמצא פריט מסוים שהחוקרים החליטו לשלוח למעבדה לבדיקה. השבוע הגיעו שובות המעבדה ואז התברר ששמחת השניים ששוחרו היתה מוקדמת מאחר שתוצאות בדיקת  המעבדה הראו בעליל על קשר צמוד בינו לבין אחד מהצעירים ששוחררו. מיד יצאו שוטרים לביתו של החשוד שהכחשות  הפעם כבר לא ממש עזרו, יותר מכך הפעם הוא נעצר בהוראת בית המשפט עד לגמר ההליכים.

 

מה, זה לא חינם?
במוצאי שבת האחרונה היה שמח בישפרו ושמח לעיתים זה גם כשהשמחה מסתיימת בחדר המעצר. לחנות האופטיקה במרכז המסחרי נכנסו אב ובנו כשהמטרה בדיקת ראיה לילד. המוכר בחנות הסביר לאב באריכות ובאדיבות את כל הפרטים ולבסוף ציין את המחיר, 150 שקל. אלא שכאן המתינה למוכר הפתעה כי הלקוח התעקש שהוא ראה היכן שהוא שהבדיקה בחינם.

המוכר שוב ניסה להסביר שמא  כב’ התבלבל בחנות, אבל האב בשלו ומפה לשם תפס האיש עצבים ותוך שניות החל המוכר לחטוף  מכות כשרק התערבות של עוברים ושבים מנעה תוצאות עוד יותר קשות. האב שאת כל זאת עשה לעיני בנו הקטן, הכחיש את כל הסיפור וטען שבסך הכל סטר למוכר, ובכלל הוא עצמו הותקף. אז מהיכן כל החבלות בגופו של המוכר, לאב לא היתה לכך תשובה. האיש בן 46 תושב מודיעין שוחרר בתום החקירה בתנאים מגבילים ובימים אלה מוגש נגדו כתב אישום.

 

3 בבגז’

רכב ובו נהגה נהגה צעירה תמימה למראה שחצה את המיסום במכבים בדרכו לפנים הארץ לא עורר רת ישדותהם של השוטרים המקומיים לולא שמו לב לעובדה  מוזרה, תא המטען של הרכב כמעא נגע בכביש. השוטרים  שהרכב לא נבנה כרכב מירוצים ועצרו את הנהגת לבדיקה. ואכן הם לא חשדו לשוא. בתוך תא המטען רבצו להן כמו סרדינים 3 פלישטינאים שבאו לנסות מזלם בעבודה בארץ אבל לאחד מהם כנקרה לא רק עבודה ענינה אותו.

ה 3 נלקחו לחקירה ושם נמצא כי אחד מהם חשוד בעבירות בטחוניות כולל הנחת מטעני חבלה.  השב"ח  הנ"ל וחברו נלקחו למעצר והשלישי נשלח לביתו עם אזהרה. בחקירתם סיפרו השלושה כי שילמו לנהגת סך של 250 שקל כל אחד עבור ההסעה. הנהגת עצמה לא הבינה על מה המהומה: "לא ידעתי עד כמה זה מסוכן". עכשיו היא לא רק תדע אלא גם תחוש.