הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

האכיפה כנגד אופניים חשמליים יוצאת לדרך

מועצת העיר אישרה את מדיניות האכיפה ובעוד כ-4 חודשים תבוצע אכיפה מלאה הכוללת קנסות. האכיפה תבוצע אך ורק על כלי רכב ממונעים/חשמליים ורק באזורים בהם קיימים שבילי אופניים. אילן בן סעדון: ”אכיפת חוק האופניים העירוני, תסייע לנו להחזיר את המדרכות להולכי הרגל ולשמור על בטיחות משתמשי הדרך”

 | 07/09/2017
facebook share
Twitter
שבילים לרוכבי אופניים
גילה עיני

 

בשבוע שעבר אישרה מועצת העיר את מדיניות האכיפה ובכךעיריית מודיעין מכבים רעות מיישרת קו עם הערים הגדולות ומתחילה את אכיפת ’חוק אופניים החשמליים’.  מדובר במדיניות שגיבש סגן ראש העיר, מחזיק תיק התחבורה ויו"ר וועדת התחבורה ובטיחות בדרכים, אילן יאיר בן סעדון. כידוע בן סעדון דוגל בהליכי שיתוף ציבור ולכן גם את מדיניות זו גיבש בשיתוף תושבי העיר החברים בוועדת התחבורה וכן בשיתוף מומחים בתחום.

ואלה עיקריה של המדינות: האכיפה תבוצע אך ורק כלפי כלי רכב ממונעים/חשמליים. האכיפה תבוצע בהתאם לנוהל האכיפה הארצי. האכיפה תבוצע באזורים בהם קיימים שביליאופנייםבלבד. האכיפה תבוצע בהדרגה, כאשר בחודשיים הראשונים העירייה תעסוק בהסברה ותפעל ליידוע הציבור בדבר אכיפת החוק, בחודש השלישיתבוצע אכיפה באמצעות אזהרות בלבד, החל מהחודש הרביעי  ייאכף החוק במלוא ובהתאם למדיניות.

מועצת העיר מצביעה בעד  האכיפה כלפי רוכבי האופניים

וזאתי רשימת העבירות יחד עם הסכום ממנו תצטרכו להיפרד באם תבצעו אותן: רכיבה על מדרכה במקום בו יש שביל תעלה לכם 250 ₪.שימוש בטלפון נייד בעת רכיבה יביא להטלת הקנס המירבי, 1,000 שקלים. הולכי רגל שינועו על נתיב המיועד לרכיבת אופניים יעמד ובפני קנס בסך 500 שקלים. הרכבת אדם נוסף, שלא במושב נפרד אשר יבטיח את שלומו,תעלה לכם 250 ₪. רכיבה על אופניים חשמליים במעבר חצייה - 250 ₪.השימוש באוזניות ייאסר על הרוכבים והפרתו תלווה בקנס של 250 שקלים.

אילן יאיר בן סעדון, ס. ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה, ציין: "ברצוני להודות לחיים ביבס, ראש העיר ולחברי מועצת העיר על התמיכה והאמון במדיניות שגיבשנו. אכיפת חוק האופניים באמצעות פקחי העירייה ועובדי השיטור העירוני, תסייע לנו להחזיר את המדרכות להולכי הרגל ולשמור על בטיחות משתמשי הדרך. לצד התחלת האכיפה, אנו ממשיכים לפעול במישור ההסברתי וכן במישור התשתיתי עם סלילת שבילי אופניים נוספים."

 
 
לשכת המסחר מודיעין
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "האכיפה כנגד אופניים חשמליים יוצאת לדרך"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל