הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

הכינו את הגינה לקראת הקיץ

רגע לפני שהחגים נגמרים, ואחרי שהגשמים האחרונים נעלמו, אנחנו מתחילים להתכונן במרץ לקראת הקיץ. אחד המרכיבים החשובים בהכנות הללו הוא שיקום הגינה שננטשה במהלך החורף, זו שתאפשר לנו לארח את החברים הטובים ואת בני המשפחה בעונה החמה.

הכינו את הגינה לקראת הקיץ (צילום: אלי פרידמן)
דוס צמרת

 

רגע לפני שהחגים נגמרים, ואחרי שהגשמים האחרונים נעלמו, אנחנו מתחילים להתכונן במרץ לקראת הקיץ. אחד המרכיבים החשובים בהכנות הללו הוא שיקום הגינה שננטשה במהלך החורף, זו שתאפשר לנו לארח את החברים הטובים ואת בני המשפחה בעונה החמה. אם כן, לפני שאתם מאווררים את ריהוט הגינה שעבר חורף לא פשוט, שותלים כמה פרחים רעננים או מתכננים להציב דשא מלאכותי, קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון.

 שלב ראשון: תכנון

התחילו עם דף ועט, והשאירו את מכסחת הדשא ואת כלי העבודה בחוץ בזמן שאתם מתכננים תכניות. בשלב זה של תכנון הגינה חשוב שתגדירו את השטח העומד לרשותכם, את האזור המיועד לגינון ואת הפינה שבה תציבו ריהוט גינה, פתרון הצללה מתאים וגם גריל  שיאפשר לכם להכין ארוחות מפנקות במיוחד. אם תכננתם נכון את תמהיל העצים והשתילים שלכם יכול להיות שהמצב לא קשה כפי שחשבתם, אבל סביר להניח שהגשם והקור פגעו בחלק מהפרחים והערוגות בגינה. זה בדיוק הזמן לנסות לבחור אחרת, ואולי להציב כמה עצים חדשים שיחזיקו מעמד בחורף הבא ויחסכו מכם את הטרחה בעוד שנה מהיום.

 שלב שני: תקציב וצרכי תחזוקה

יש לכם תמונה יפה בראש, ואולי גם על הדף, אבל לפני שתהפכו אותה למציאות עצרו ובדקו מה עלות העבודה הנדרשת, וכמה עבודה תידרש מכם גם לאחר מכן לצורך תחזוקה ושימור התוצאה המרהיבה. בשיקולי העלות אל תחשבו רק את מחירי הזרעים או השתילים, אלא גם את עלות הגינון המקצועי ושינויים שעשויים להידרש ברמת פתרונות ההשקיה. כדי לחסוך בעלויות אפשר ואף רצוי לבחור בתמהיל חסכוני יותר ולשתול צמחיה שאינה דורשת כמות גדולה של מים לעיתים תכופות. כך גם תחסכו לעצמכם עבודה בהמשך הדרך.

 שלב שלישי: יוצאים לדרך

קיבלתם החלטות, ועכשיו הגיע הזמן ליישם. אם החלטתם להתנסות וללכלך את הידיים, זה הזמן להצטייד בכלי עבודה מתאימים וגם בבגדים שאפשר להחריב וללכלך בבוץ. כדי שתוכלו לשמור על עצמכם כמו שצריך, ודאו שאתם מצוידים בבגדים ארוכים יחסית, שיגנו על עורכם, וכן בציוד בטיחות הכולל כפפות. מי שאין לו את הזמן, את האנרגיות או את הסבלנות יכול להזמין איש מקצוע מיומן שיפקח על המשימה ויהפוך את הגינה הנטושה לגן עדן קסום. בזמן הזה תישאר לכם רק משימה אחת, והיא להזמין את החבר’ה למסיבת פתיחת הקיץ בגינה היפהפייה שלכם. ואין דרך טובה מזו לפתוח את העונה הלוהטת.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הכינו את הגינה לקראת הקיץ"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד