הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

אלבז: גן לאומי בשטח הגבעות הדרומיות / מכתבים למערכת

אלבז במכתב לראש העיר: ”דווקא היום לקראת אירועי ט”ו בשבט שיתקיימו בעוד פחות משבועיים, העירייה צריכה להניף את הדגל ולהכריז על הקמת הגן הלאומי”

1.אבי אלבז וחברי תנועת מודיעין חופשית בהפגנה
דוס צמרת

 

 29 בינואר 2017

 לכבוד מר חיים ביבס, ראש העיר  מודיעין-מכבים-רעות

מר ביבס שלום,

הנדון: להכריז על הקמת גן לאומי בכל שטח הגבעות הדרומיות

 1. רשות הטבע והגנים הכינה בשנת 2005 הצעה להקמת "גן לאומי מכבים" על פני שטח של כ-6,000 דונמים בדרום שטח השיפוט של העיר באזור, המיועד בתוכנית המתאר מד 2020 לתכנון עתידי. זאת כפתרון לשמירת השטחים הפתוחים בכדי להציל את הגבעות הדרומיות מהקמת שכונות ובנית בניינים, שתהפוך את האזור הירוק למשטחי בטון וכבישים אפורים.
 2. ההצעה להקמת "גן לאומי מכבים" כוללת התייחסות להיבטים תרבותיים, תיירותיים וארכיאולוגיים של האזור. חשיבותו האקולוגית הינה נדבך חשוב בשל מיקום המסדרון האקולוגי הארצי המאפשר מעבר בעלי חיים ( כדוגמת יונקים גדולים, ציפורים ועופות דורסות) מצפון הארץ לדרומו.
 3. בנוסף, בתחום הגן הלאומי המוצע נמצאים 5 אתרים היסטוריים בעלי חשיבות תרבותית ותיירותית.
 4. בגן הלאומי שיוקם בגבעות הדרומיות, יהיו חורשות צפופות, שבילים להולכי רגל, שבילים לרוכבי אופניים, נחלים זורמים, אגם מלאכותי, מתקני שעשועים לנוער, ועוד כיד הדימיון הטובה.
 5. ניתן לדעתי לגייס תרומות מתורמים נדיבים בחו"ל ובארץ, בהיקפים של עשרות ומאות מיליוני ₪, בכדי לממן את הפרויקט היפה הזה.
 6. אני משוכנע שאנו חברי מועצת העיר חייבים "לקבוע עובדות בשטח" ולאשר היום ועכשיו הקמת גן לאומי בגבעות הדרומיות, ולא להמתין עוד 20 שנה שמועצת העיר שתהיה אז תקבל את ההחלטה.
 7. עיריית מודיעין-מכבים-רעות תכריז שהקמת הגן הלאומי הוא פרויקט לאומי ותפנה אל ממשלת ישראל, ארגוני רשות הגנים הלאומיים, קק"ל, הגנת הטבע ועוד, בכדי לקבל סיוע ושותפות בפרויקט הלאומי הזה.
 8. אני קובע חד משמעית, שדווקא היום לקראת אירועי ט"ו בשבט שיתקיימו בעוד פחות משבועיים, העירייה צריכה להניף את הדגל ולהכריז על הקמת הגן הלאומי.

הקמת גן לאומי מודיעין-מכבים-רעות היא האופציה המועדפת והטובה ביותר בראיית תושבי העיר לשמירת הגבעות הדרומיות 

 

בברכה,   אבי אלבז 

 חבר מועצת העיר  מודיעין-מכבים-רעות  יו"ר מודיעין חופשית