הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

מזל של כלב // פלילים

אפשר להסתיר הכל משוטר רחרחן אבל מכלב של השוטר, זו אופרה אחרת, כמו האופרה של נער שאיתרע מזלו לנפץ תחנת אוטובוס באותה שניה בה חולפת במקום ניידת, ובדיוק כמו שקרה לנהג הסטלן פסול הרישיון שהתניע את הרכב דוקא ליד ניידת חולפת . הכל ענין של מזל ושל כלב.

סחר בבעלי חיים כלב (צילום: כתב אורח)

 

עקשנות של כלב

הבחור הצעיר בן 21 תושב העיר הופתע למראה חבורת השוטרים שפרצה אל ביתו בשכונת הנביאים. הופתע אבל הבין באינסטינקטים החדים שלו, שהם לא הגיעו  למטרות ביקור נימוסין. השוטרים נכנסו ומיד החלו בחיפוש מקיף בדירה. אכן החושים של הכלב המשטרתי שהצטרף אליהם לא אכזבו, והוא הוביל את השוטרים למיטה בחדר. שם בין המצעים, מצאו השוטרים חבילה נאה של סמים. למה שמצאו על השולחן לא היה צורך בכלב, מפני שעל השולחן ניצבו להם חופשי חופשי כלי העישון למשתמש. 

החיפוש בדירה הסתיים, אבל הכלב העקשן סירב לחזור לניידת, ומשך את השוטרים בחוזקה לגינה שבסמוך לבית. ואכן שוב הוא לא אכזב. לא פחות מ- 35 גרם של חשיש שהוסתרו היטב, נתגלו.  למרות ההוכחות המוצקות הבחור הכחיש נמרצות כל קשר לעניין, אבל השופט שלא התרשם מההכחשות שלח אותו למעצר למשך שישה ימים ועד אז יוכן נגדו כתב אישום.

 

כשמשעמם, הורסים תחנת אוטובוס

הנערים במודיעין משועממים ועושים לעיתים שטויות. זה לא חדש, ואי אפשר לשים שוטר בכל צומת.  אבל לנער בן ה- 14 שישב בסוף שבוע שעבר עם חברו על ספסל באחת מתחנות האוטובוסים, לא היה מזל. ברגע מסוים קם הנער, נטל אבן גדולה ופשוט ניפץ את קיר הזכוכית של התחנה. אלא שלרוע מזלו חלפה ברחוב בדיוק באותו הרגע, ניידת משטרה והשוטרים שראו את האירוע און ליין, מיהרו לרדוף אחר הנער, תפסו אותו ומשם נלקח לחקירה. בשל גילו שוחרר הנער, והטיפול המשטרתי באירוע ימשיך כמקובל במקרים של עבריינות קטינים.

 

אם מעשנים לא נוהגים

תושב העיר בן 20 התניע את רכבו ונסע לאזור חניון האוטובוסים בתחילת עמק בית שאן. הבחור עצר את הרכב וניסה ליהנות מהחיים יחד עם חבר נוסף. אלא שלמזלו הרע חלפה במקום ניידת ששוטריה המתוגברים בשיטור העירוני חשדו בחושיהם החדים ברכב החונה בדד בחניון, וניגשו לבדוק מי ומה ברכב. הנהג שהבחין בשוטרים הקרבים מיהר לכבות את המנוע ואורות הרכב, אבל זה עוד יותר עניין את השוטרים ואכן הם לא התאכזבו.

בדיקה מהירה מצאה שהבחור פסול נהיגה לתקופה בת שש שנים ועוד בדיקה מצאה שהוא תחת השפעת סמים. אבל זה לא הכל. כשהגיעו השוטרים לתחנה ובדקו את הרקע של הבחור במחשב, הם מצאו שהנהג  מבוקש על ידיהם כבר זמן רב. שופט קבע שיש לעצור את הבחור עד סוף ההליכים. חברו ששהה עימו ברכב נחקר ושוחרר.

 

פינת השב"חים

גם בימים רגילים המשטרה רגילה לעצור מידי שבוע, כמה שוהים בלתי חוקיים. אבל בימי מבצע "עמוד הענן" בעזה, ההוראה הייתה למצוא כל שוהה ולהחזירו הביתה באופן מיידי. ואכן בפעילות מיוחדת ומאומצת של המשטרה עוכבו השבוע 18 פלשתינאים. 14 מהן נלקחו למחסום מכבים ונשלחו לביתם, ואולם לארבעה אחרים התגלה כי עומדות נגדם עבירות בטחון, ואלה נעצרו עד להגשת כתב אישום נגדם.

 

גם גיוס וגם כיוס

כמה טוב שיש משטרה וכמה יפה לדעת שיש מי שמעריך את מה שהיא עושה. תחנת המשטרה בעיר החליטו לקיים יום גיוס מתנדבים ואותו הם קיימו בדוכן מיוחד בקניון עזריאלי בעיר. כל החגיגה הזו התרחשה ביום שישי שעבר, והתוצאות היו מעל ומעבר. לא פחות מ- 30 תושבים נרשמו לפעילות התנדבותית ומתוכם 20 נמצאו מתאימים לרף שקבעו במשטרה. לדברי סגן מפקד תחנת המשטרה רפ"ק יאיר שרם, רובם של המתנדבים יגויסו ליחדת התנועה, והשפיצים שבהם ישובצו ביחידת הבילוש. במהלך האירוע בקניון עזריאלי התרחש מיני אירוע ממנו יכלו המתנדבים להתרשם בעצם מה ממתין להם, והמדובר בכייס שנעצר במקום.

 

שוטר הוא גם ידיד

במשטרה בעיר לא נחים. בשבוע שעבר פשוטו על בי"ס אמית בעיר שוטרי יחידות תנועה וסיור, פרשנים וכלבנים ואפילו תזמורת הגיעה. כל הכבודה הזו קיימה תצוגה מרהיבה לעיני כ- 500 תלמידים בבית הספר. מה שבטוח, התלמידים חוו חוויה מיוחדת שלא ישכחו אותה במהרה.

 
 
עיריית מודיעין רגיל