הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

רק בלי בתי

בת 30 תקפה ואיימה על הוריה, ומשהוצא לבת צו הרחקה, ביקשו ההורים: "תשאירו את הבת בבית, אנחנו נעזוב"  

גילה עיני

 

מה עושה אדם שמאוים ומותקף ע"י מאן דהוא? פשוט ניגש למשטרה, מגיש תלונה והתוקף מורחק לכמה ימים עד שיירגע . זה במקרה רגיל, אך האם מישהו שמע על מאוים שהרחיק עצמו רק כדי שלא ירחיקו את זה שאיים עליו? מתברר שגם זה קורה.

לפני כ- 10 ימים בשעת צהרים הגיעו לתחנת משטרת מודיעין זוג הורים בשנות ה-50 לחייהם כשבקשתם היא- להגיש תלונה על תקיפה ואיומים נגד בתם בת ה - 30.

מתברר שההורים ובתם לא היו בקשר זמן רב, כשיום אחד צצה העלמה בבית הוריה והחלה ללא סיבה נראית לעיין לאיים ואף לתקוף את ההורים.

בעקבות התלונה הבת נעצרה ונחקרה ובשלב ראשון הוצא נגדה צו הרחקה מבית הוריה. עד כאן הכול שגרתי,  ועל כן מה נדהמו השוטרים כאשר ההורים שבו והתייצבו בתחנה מספר ימים אחרי ובקשה אחת בפיהם: "אל תרחיקו את הבת מהבית. תשאירו אותה ואנחנו נסתדר". אלא שמסתבר שדאגה לבת לחוד וחשש ממנה לחוד מכיוון שההורים מיהרו לאסוף מעט מטלטלין ונסעו רחוק ממודיעין. סוג של הרחקה עצמית.

במשטרה הבינו שמדובר במקרה לא שכיח בלשון המעטה, ובחקירה מעמיקה של הבת התוקפת עלו חשדות באשר למצב הנפשי שלה והיא נשלחה לאבחון. באבחון אכן נמצא שהבת האוהבת מעורערת בנפשה. כאן בד בבד עם תהליך האבחון לא לקחו סיכון ומיהרו להכין נגדה כתב אישום בגין תקיפה ואיומים. מתי ההורים ישובו הביתה ואיך הסיוט שלהם יסתיים? על כך נדע בהמשך.

 

ממודיעין לנהריה ובחזרה

לפני כ- 3 חודשים נפרצה מרפאת שיניים המוקמת במכבים. שוטרי תחנת מודיעין שנכנסו לתמונה לחקור את העניין פשפשו ונברו ולבסוף נטלו עימם טביעת אצבעות שהפורץ לא טרח להסתירם תחת כפפות.

את טביעת האצבעות כפי שנהוג, שלחו מתחנת המשטרה למטה לזיהוי פלילי והמתינו לתוצאות.

השבוע בשעה טובה אכן הגיעו התוצאות ובמשטרה מיד נכנסו לתמונה לאתר את האיש. בעוד החיפושים נמשכים הגיעה לתחנה הודעה ממשטרת נהריה שהודיעה: "החשוד בידינו". החשוד, גבר כבן 51 תושב בת ים שעברו עשיר בכל הנוגע לעבירות רכוש, "עבד" גם באזור הצפון ולמזלו הרע נלכד שם בעת ביצוע עבירה אחרת.

עם קבלת ההודעה החשוד הועבר במיידי לתחנת מודיעין, כאן נחקר על הפריצה למרפאת השיניים במכבים. בתום חקירה ראשונית בה הסתבר שהחשוד ממלא פיו מים ולא משתף פעולה, הוא הובא לפני שופט שהאריך את מעצרו ב - 3 ימים נוספים. עתה יש סיכוי טוב, סבורים בתחנת המשטרה כאן ש - 3 ימים אלו יספיקו להם כדי שהעצור יתחיל לזמר.

סמים ביער

בסוף השבוע שעבר הבחינו צוות שוטרי תחנת מודיעין בשני בחורים שישבו ליד אחד משולחנות הפיקניק ביער בן שמן. השוטרים לא קנו את ההסתודדות התמימה לכאורה ובחיפוש ספונטני נמצאו סמים חבויים בתוך חפיסת סיגריות. השניים נחקרו, האחד מיד הודה וקשר עצמו לעבירה ואילו חברו כבן 30 הכחיש כל קשר. חברים או לא חברים.

אבל זה לא הסיפור היחיד הנגוע בסמים שארע השבוע. יום ראשון (19.8)  שוב אנחנו ביער בן שמן ושוב בדיקת פתע של שוטרים, הפעם ברכב מאזדה תמים לכאורה ששהה במקום. ואכן, חושיהם של השוטרים לא הטעו אף הפעם ובבדיקה ברכב נמצאו סמים וגם כלי עישון. שני החשודים נלקחו לבדיקת שתן שם נמצא שאכן היה שימוש בסם ורישיונו של הנהג נפסל במקום לחודש ימים ועימו גם הושבת גם הרכב

הסעה לא משתלמת

משטרת מודיעין ומשרד התנועה נוהגים מידי שבוע לבחור כביש מסוים ושם עורכים בדיקות פתע לרכבי טרנזיט. מטרת הפעילות, לכידת נהגים המסיעים איתם נוסעים בתשלום, למרות שאין מדובר במונית אלא בטרנזיט אזרחי לכל דבר. השבוע התלבשו שתי היחידות על כביש 446 בואכה הישוב נעלה ואכן ההימור הצליח מעל למשוער. לא פחות מחמישה נהגים בכלי רכב מסחריים נתפסו כשהם מסיעים בתשלום נוסעים שהיו בדרכם מהשטחים אל תוך שטח הקו הירוק. כל החמישה שמוצאם מטייבה וכפר עקב, נלקחו לחקירה ויוגש נגדם כתב אישום בגין הסעה בשכר ללא היתר. הרכבים עצמם הושבתו. נגד נהג נוסף מקרית ספר שנבדק דווקא בשל עבירה אחרת, הפעם תעבורתית- נסיעה במהירות מופרזת, הוגש דו"ח.

 

לא טוב היות נהג חדש לבדו

אבל לא רק מבצעים נגד נהגי מוניות לא מורשות ערכו השבוע שוטרי תחנת מודיעין. בלילות חמישי ושישי התקיים מבצע מיוחד שמטרתו לכידת נהגים חדשים הנוסעים ללא מלווה כחוק. ואכן המבצע נשא פירות לא מעטים. לא פחות משלושה נהגים נעצרו בגין נהיגה לבד בניגוד לחוק. רישיונם של כל השלושה נפסל ועד שיגיעו לדיון ויקבע גורלם, יצטרכו להסתפק בהליכה רגלית או רכיבה בריאה על אופניים.

 

פינת השב"חיאדה

השבוע לא היה להיט עבור שוטרי העיר שעסקו באיתור שב"חים בעיר.  אבל 8 שוהים בלתי חוקיים  פלוס נהג זה בכל זאת משהו. ביום שלישי (14.8) בבדיקות פתע בכביש 443 נתגלו 4 שוהים כאלה ובהמשך נתפסו עוד ארבעה פלוס נהג תושב מודיעין בן 49.  הנהג שנלקח לחקירה נשבע שהוא ממש לא ניחש שמדובר בשב"חים, אבל בתחנה לא ממש קנו את הסיפור ומיהרו לפתוח לו תיק על הסעת שוהים בלתי חוקיים.

 
 
עיריית מודיעין רגיל