הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

הפקקים ב-443 צפויים להימשך

ח"כ יואל חסון (קדימה) פנה אל הרמטכ"ל, דן חלוץ, בבקשה להוסיף חיילים ועמדות בדיקה בשעות העומס במחסומים בכביש 443. מצה"ל נמסר כי הוא מצר על המצב וכי שינוי במדיניות תלוי בהערכות המצב המשתנות מפעם לפעם

פקקים בכביש 443 (צילום: מנחם בנטוב)
דוס צמרת

 

חבר הכנסת יואל חסון (קדימה) הלין במכתב אותו שלח לרמטכ"ל דן חלוץ, על העומס התחבורתי שנוצר לאחרונה במחסומי צה"ל שבכביש 443. העומס לדבריו, הוא בשל החמרת הבדיקות במחסומים. לדבריו, לא מותירים לחיילים שיקול דעת והם מחוייבים לזהות כל נהג ונוסע באמצעות תעודות זהות. "כתוצאה מכך נאלצים נהגים רבים להמתין במחסום 30 עד 50 דקות בפקק שנוצר".

למרות ההבנה שמביע ח"כ חסון לצורך הבטחוני, הוא טוען שחייב להימצא פיתרון למצב. בעיקר בשעות הבוקר ואחה"צ. "לבסוף נמצא את כביש 443, ריק מישראליים." מסכם ח"כ חסון את מכתבו.

בתגובה לדברים נמסר מדובר צה"ל כי "עקב ריבוי ההתראות בדבר נסיונות להוציא פיגועים לעורף מדינת ישראל, תוך שימוש במכוניות בעלות לוחיות רישוי צהובות, הגביר צה"ל את הבידוק הבטחוני במעברי התפר בדגש על לוחיות זיהוי מסוג זה, זאת בעקבות פיגועים שסוכלו בעבר בזכות בידוק קפדני. צה"ל מצר על העיכובים שנגרמים בשל כך במעברים. עם זאת, הנושא נבחן בקביעות ובהתאם להערכות מצב ננקטים צעדים שונים המקצרים את זמן ההמתנה במעבר".

ח"כ חסון הודיע שימשיך לעקוב אחר המתרחש במחסום.