הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

”מיקוד ישראל” ו”מוקד אמון” יאבטחו את מודיעין

למכרז הבזק שהוציאה עיריית מודיעין לקביעת החברה שתאבטח את העיר, הוגשו 6 הצעות. 2 חברות הגיעו לקו הגמר ויחלקו ביניהן את פעילות האבטחה בעיר. חברה שלישית, "בן ביטחון" שפעלה אף היא במודיעין, תמשיך לפעול במתקונת זהה לזו בה פעלה בעבר

סייר מוקד מוביל צוות יסמ בבוכמן (צילום: מנחם בנטוב)
גילה עיני

 

חברות השמירה "מיקוד ישראל" ו-"מוקד אמון" יאבטחו את העיר מודיעין, מכבים-רעות. כך נקבע במכרז שהסתיים בשבוע שעבר.

בעקבות קריסתה של חברת השמירה "ארי אבטחה" יצאה העירייה למכרז בזק. 11 נציגי חברות השתתפו בסיור וישיבת הבהרות שהתקיימה בסוף השבוע שעבר. מתוכן שש חברות הגישו את מועמדותן.

שתי החברות שזכו לניקוד הגבוה ביותר הן חברת "מיקוד ישראל" שתאבטח 60% מהעיר וחברת "מוקד אמון" שתאבטח 40% מהעיר. פעילותן תימשך בשלוש השנים הקרובות.

החלוקה בין שתי החברות תהיה על בסיס גיאוגרפי: חברת מיקוד תהיה אחראית על הצבת 50 מאבטחים ברחבי העיר, המוקד העירוני, שלוש ניידות סיור ומחסום מכבים-רעות. מוקד אמון תהיה אחראית על ניידת סיור אחת שתעבור בין 35 המאבטחים שתציב החברה בעיר. גם אבטחת האירועים העירוניים תהיה בהתאם לחלוקה הרגילה. חברת "בן ביטחון" שפעלה בעיר באופן עצמאי לצדה של חברת "ארי אבטחה" תמשיך לעשות זאת עד סוף החוזה שלה באמצעות 25 מאבטחים המשלימים את מערך האבטחה העירוני הכולל למעלה מ-100 מאבטחים.

חברת "מוקד אמון" עובדת בערים רבות ובעבר עבדה בעיר במשך 14 שנה. חברת "מיקוד ישראל" היא אחת החברות הוותיקות בישראל ובין השאר מאבטחת משרדי ממשלה ואבטחת אישים של שרי הממשלה. בין השאר עובדת החברה גם עם עיריית ירושלים וחברת החשמל.

בעירייה הוחלט לפצל את המכרז ולבחור שתי חברות משני טעמים עיקריים: הערכות קלה וזריזה יותר לאבטחת העיר עד הראשון בספטמבר- מועד תחילת שנת הלימודים וכן מענה טוב יותר וגיבוי באם מתרחש מקרה דומה לזה של "ארי אבטחה"- אם אחת החברות קורסת. מחלקת הביטחון של העירייה כבר החלה להיערך לפתיחת שנת הלימודים יחד עם שתי החברות הזוכות. שתי החברות החלו בגיוס מאבטחים מקרב אלו שעבדו בחברת "ארי אבטחה".

בעיריית מודיעין הדגישו בהודעה כי, "העירייה עדיין ממתינה לתשובתו של המפרק בנושא תשלום השכר לעובדים. כזכור, העירייה פועלת לתשלום השכר למאבטחים של חברת "ארי אבטחה" למרות שאין זה תחום אחריותה. העירייה עומדת בסירובה להעביר את הכספים שהיא חייבת לחברה על עבודתה בעיר בחודש יולי עד אשר תעביר התחייבות באישור בית המשפט כי הכסף ישמש לתשלום שכרם של מאבטחי החברה ולא לכיסוי גירעונות אחרים. כאמור התחייבות זו טרם נמסרה לעירייה ועל כן המו"מ בין הצדדים עדיין נמשך".

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "”מיקוד ישראל” ו”מוקד אמון” יאבטחו את מודיעין"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

  1. מחסומי מכבים רעות לא אפקטיביים
    | 25/08/2010
    האוכלוסיה גדולה מדי ואין למאבטח יכולת לזהות את הנכנסים, ומאידך מרותק לבוטקה ואינו יכול לתת מענה למקרה של אירוע בטחוני באזור. מציע להחליף את המחסומים בסיור.
הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד