הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

ושוב... המחסומים. ”קפטריה בטבריה” נוסח מודיעין מכבים רעות

הנהלת עיריית מודיעין אישרה פה אחד את תכנית תפיסת הבטחון לעיר מודיעין. במסגרתה נמצא גם סעיף העתקת המחסומים מכביש יאיר פרג, אל מבואות מכבים ורעות. מתי תמומש תכנית ההעתקה? מי יודע?

מחסום מכבים רעות (צילום: מנחם בנטוב)

 

בישיבת הנהלת מועצת העיר מודיעין שנערכה בתחילת השבוע שעבר, הציג מחזיק תיק הביטחון חבר מועצת העיר מר יצחקי חן- בשיתוף גורמי העירייה המקצועיים, בפני הנהלת העירייה את תוכנית האב לתפיסת הביטחון הכוללת של העיר.

גיבוש התפיסה הכוללת והפיכתה לתכנית אב נערך במשך חודשים רבים בשיתוף הצוותים המקצועיים בעירייה. תוכנית האב האסטרטגית הזו אותה הוביל כאמור, יצחקי חן, באה לתת מענה למגוון הרב של צרכי הביטחון של כלל תושבי העיר.

נציין כי במסגרת התכנית הכוללת נמצא גם נושא העתקת המחסומים בציר יאיר-פרג וכביש 11-12 אל תוך מבואות היישובים מכבים רעות, באופן שצירי התנועה הראשיים יוותרו פתוחים ונקודות הבידוק והמחסומים ישמשו רק את הבאים והיוצאים ממכבים רעות .

העתקת המחסומים אל תוך היישובים ופתיחת צירי התנועה יאיר פרג ו 11-12 אמורים, עפ"י התכנון, להקל באופן משמעותי על הנוסעים הרבים אשר יעדם אינו מכבים רעות. בכך צפוי שישופרו תנאי הנהיגה בציר לרווחת כלל תושבי העיר.

אבל בין תכנית לבין מימושה, הדרך עוד רחוקה: בפועל, לא נקבע לוח זמנים למימושה. גם תכנית מפורטת-אין, בעיקר משום שבעירייה גורסים כי מי שאמור לבצע אותה זהו וועד הרובע, וזה, כזכור, לא ממש מתפקד...

גם תקציב למימוש התכנית, לא ממש סומן או אותר. די אם נזכיר שכבר במצב הקיים כיום, הסכום העומד לרשות העירייה לתיפעול שני המחסומים הקיימים, אינו מאפשר את הפעלת השניים יחדיו 24 שעות ביממה. (המחסום על כביש 11 פעיל רק בשעות החשכה).

אז "החליטו בעירייה". למישהו זה מזכיר את קפטריה בטבריה? אגב- ה"אוירון דוד" כבר הגיע לפה....

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "ושוב... המחסומים. ”קפטריה בטבריה” נוסח מודיעין מכבים רעות"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. לא כל הנוצץ מחסום הוא
  | 13/06/2010
  תנו להם מחסומים. תנו להם הכל! רק תנו לי קצת שקט מהעיר הזו. כמה רעש יש פה ? לא מספיק המטוסים?
 2. טיפול פסיכולוגי לצרכני המחסומים יותר זול
  | 13/06/2010
  תפסיקו עם הקשקוש הזה אם כבר מחסומים שימנעו יציאה מרעות לכיוון מודיעין
 3. החלטה מאוד הגיונית
  | 11/06/2010
  אם הם רוצים מחסומים והם גם הצליחו להתארגן במשותף לשלם אז כל הכבוד להם וסופ סופ ירד לעיריה האסימון והכביש הראשי יהיה פתוח. סוף לפקקים המיותרים .
 4. גם אני רוצה
  | 10/06/2010
  ולמה לתושבי מודיעין אין מחסומים? מה אם צומת מודיעין ואזור בוכמן דרום והכניסה לאזור ליגד? למה רק תושבי רעות ומכבים זכאים להגנה?
עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד