הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

ירידה במחירי הדיור במודיעין

 לא מדובר בירידה דרמטית או קריסה אלא רק בירידה של 1% לעומת הרבעון הקודם, אבל כשמעמיקים בנתונים של יו”ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, מתברר שמוכרי הדירות נואשו מלהתעקש על המחירים הישנים והכיוון הוא למטה. וזה טוב.

היערכות לבוא תושבי שכונת הציפורים נמשכת (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

האם  מחירי הנדל"ן במודיעין משנים כיוון?  צלוי היכן מביטים ושל מי הנתונים. מסקירתו של יו”ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, שמאי המקרקעין אוהד דנוס, שפרסם ביום שני בבוקר את סקירת מחירי הדיור הרבעונית הקבועה אותה הוא מגבש על בסיס מודל העבודה של השמאי הממשלתי הראשי עולה שבמודיעין מחיר ממוצע הוא 2.05 מיליון שקל, ירידה של 1% לעומת הרבעון הקודם ועלייה של 6% לעומת השנה שעברה. ברבעון השלישי של שנת 2017 נצפתה ירידה בשיעור של 0.2% במחיר הממוצע של הדירות שנסקרו לעומת הרבעון שקדם לו.
 
אוהד דנוס, לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין : "הירידה הדרמטית בהיקף העסקאות מהרבעון המקביל אשתקד (בשיעור של 45%), מלמדת שלא מדובר בשוק נדל"ן המתפקד באופן נורמלי, כי אם בשוק המצוי בתקופת שפל שעיקרה נובע מציפייה לירידות מחירים"
 
לאחרונה התייחס השר  משה כחלון לטיפול במשבר הדיור: "אנחנו עובדים כל הממשלה כדי להילחם ביוקר המחייה, לפתור את משבר הדיור ולהצמיח את המשק. קיבלנו משבר דיור גדול וקשה של 12 שנים. לקחתי על עצמי את המשימה הזאת והתחייבתי להביא תוצאות. אנחנו נתכנן, נשווק, נבנה ונבנה ונבנה עד שמשבר הדיור ייפתר. אנחנו מכינים את מדינת ישראל לעשרים השנים הקרובות מבחינת תכנון, תשתיות ועתודות קרקע."
 
 
 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "ירידה במחירי הדיור במודיעין"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד