הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

כך תיראה כיכר פסל האור

בימים אלה נמצאות העבודות להקמת מרכז העסקים הראשי של העיר המע”ר בעיצומן, כאשר על פי הנתונים שבידי אגף ההנדסה, כל היזמים הפועלים כיום בתוך המע”ר אישרו את תכניות הבינוי, קיבלו היתרים וכבר פועלים בשטח.

 | 13/08/2017
facebook share
Twitter
הדמיית כיכר פסל האור (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

בימים אלה נמצאות העבודות להקמת מרכז העסקים הראשי של העיר (המע"ר) בעיצומן, כאשר על פי הנתונים שבידי אגף ההנדסה, כל היזמים הפועלים כיום בתוך המע"ר אישרו את תכניות הבינוי, קיבלו היתרים וכבר פועלים בשטח. במקביל, העירייה, באמצעות החכ"ל, סיימה את הקמת התשתיות במקום, ובימים אלה ממשיכה בהקמת השטחים הציבוריים של המע"ר, הכוללים את מדרכות השדרה המרכזית, את כיכר הכניסה לעיר ואת המיצג המרכזי בה, שנקרא "כיכר שערי המים".

בנוסף, החכ"ל נמצא בימים אלה לקראת תחילת העבודות להקמת כיכר נוספת בכניסה המזרחית למע"ר, בצומת הרחובות תלתן, עמק איילון וערער. את הכיכר, שתיקרא כיכר פסל האור, תכנן משרד האדריכלים שלמה אהרונסון אדריכלים.

כיכר פסל האור הינה הכיכר האחרונה ברצף מסלול המע"ר החדש, הנבנה בימים אלו. היא תהיה למעשה המשכו של עמק איילון, ובמרכזה יהיה פסל הבנוי משלושה חצאי טבעות, המורכבות מקונסטרוקציית פלדה שזוויותיה משתנות לכל אורך ההיקף. הפסל יואר על ידי מספר גופי תאורה ייעודיים, שיצרו משחקי אור וצל וצבעוניות משתנה, כך שמכל כיוון יראה הפסל בצבע שונה. בנוסף, בכל אזור הכיכר יוצבו ספסלים לרווחת העוברים ושבים, וכן יבוצעו עבודות גינון ונטיעות, אשר יעניקו לתושבים אזורי שהייה נעימים הן ביום והן בלילה.

הדמיית כיכר פסל האור - באדיבות שלמה אהרונסן אדריכלים2

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "כך תיראה כיכר פסל האור"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד