הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

כשיניב גרין פגש את שחקני הכדורסל של מודיעין

בנובמבר אשתקד נפתחה לראשונה במודיעין ליגת MVP בכדורסל. מדובר בליגת מרכזים פנימית חדשה, המיועדת לשחקנים ושחקניות בכיתות ה-ו, שממשיכים לשחק כדורסל במסגרת בית הספר העירוני לכדורסל ואינם משתייכים למועדון כדורסל עוצמה מודיעין. 

גרין במפגש מול השחקנים (צילום: לשכת הדוברות)

 

בתום העונה הראשונה, התקיים פיינל פור, באולם הספורט אבני חן. בחצי הגמר של הפיינל פור, שהתקיים בתחילת החודש שיחקו האלה מול אלונים וחוט השני מול ד’ מצוינות. אמיר כנען, מאמן במועדון כדורסל עוצמה מודיעין ומנהל ליגת MVP: "הפיינל פור זימן בחצאי הגמר משחק מול המקום הראשון, האלה, מול אלונים, ומול מקום 2, חוט השני, ל-ד’ מצוינות במקום השלישי. ערב חצאי הגמר סיפק שני משחקים מצוינים, בסופם ניצחו האלה את אלונים 23:37 ו-ד’ מצוינות הפתיעה את חוט השני במקום ה2 עם ניצחון צמוד 40:46".

 הגמר של הפיינל פור התקיים בחלוף שלושה ימים, בסיומו קבוצת האלה סיימה במקום הראשון, לאחר מאזן מושלם של 14 ניצחונות ו-0 הפסדים.

 כנען: "הגנה טובה הובילה אותם למקום הראשון, וגם הרבה ווינריות, כמו במשחק הגמר מול חוט השני, אותו ניצחו בסל של השנייה האחרונה".

חוט השני סיימו במקום השני, וסיימו כקבוצת ההתקפה הטובה ביותר בליגה עם מאזן יפה של 12 ניצחונות ו-2 הפסדים.במקום השלישי היו ד’ מצוינות, צמודים מאוד למקום השני, במאזן של 11 ניצחונות ו-3 הפסדים. במקום הרביעי סיימו אלונים, עם 7 ניצחונות ו-7 הפסדים.

במקום החמישי בוכמן, במקום השישי קייזר, במקום השביעי הקבוצה ההוגנת של הליגה, שמשוני, ובמקום השמיני קבוצת הבנות, שלמרות שלא ניצחו, השתפרו מאוד במהלך הליגה ובשני המשחקים האחרונים של השנה כמעט ניצחו, כשמשחק אחד הן הפסידו בשלוש נקודות ומשחק שני בנקודה אחת בלבד.

נבחרת האלה מקום ראשון

 כנען: "הגמר היה אירוע מהנה ומלמד. זה התחיל מהרצאה עם שחקן העבר יניב גרין, שסיפר לשחקנים על עצמו ועל מה חשוב, כדי להפוך לבני אדם טובים יותר ולשחקנים טובים יותר, על איך לא לוותר כשקשה, על אמונה עצמית ועל עבודה קשה. לאחר מכן התפנינו למשחק הגמר בין האלה ו-ד’ מצוינות. האלה שלטו במשחק ופתחו כבר פער של 10 הפרש, אך ד’ מצוינות, במחצית השנייה נגסו בהפרש, עד שלקראת סיום המשחק הושלם המהפך, 24:26 ל-ד’מצוינות, 2 דקות לסיום. סל גדול של ליאור, מהאלה, ודקות טובות בסיום, העניקו לאלה ניצחון דרמטי, ,28:27 וזכייה בליגת MVP ללא אף הפסד.

 כנען מסכם: "אחרי שנה מעולה, בה שחקנים התקדמו, רבים מהם הצטרפו למסגרת קבוצות ליגת הקט-סל של עוצמה מודיעין. השחקנים הראו רצינות והשקעה רבה לאורך השנה, והליגה נתנה להם במה לבטא על המגרש את העבודה הקשה, שהם עושים באימונים. בסיום כל משחק, הורי הקבוצות ארגנו כיבוד בריא, ונהנו מאד לאכול ביחד. בנוסף, יצאנו באמצע השנה ביחד למשחק של מכבי תל אביב וערכנו גם סיור בהיכל התהילה שלהם. זו הייתה מסגרת מעולה ומהנה, ולשחקנים ולמאמנים היה המון כיף ביחד.

 בתור המנהל של ליגת MVP, אני רוצה להודות להורים, לילדים ולמאמנים על שנה יוצאת מן הכלל. זו הייתה השנה הראשונה, שקיימנו את הליגה והשנה הראשונה שאני זכיתי לנהל ליגה. היה לי לכבוד ולעונג לראות שחקנים נהנים, לומדים ומתקדמים. נהיה פה שוב גם בשנה הבאה."

 בנוסף, השחקנים והשחקניות הצעירים זכו גם למפגש מעורר השראה עם שחקן הכדורסל יניב גרין. השחקן, בן ה- 37, 2.06 מ’, שיחק עד לפני שנתיים במכבי תל אביב, הפועל ירושלים וגליל גלבוע, וזכה במהלך השנים באליפות המדינה, אליפות הליגה הבלקנית ואפילו בגביע אירופה. בנוסף, שיחק בקבוצות שונות בחו"ל, באיטליה וברוסיה, וכמובן במשך 17 שנה היה שחקן בנבחרת ישראל.

 גרין שוחח עם השחקנים, וסיפר להם על הדרך שעשה משחקן בקבוצת קט-סל בבני הרצליה ועד לנבחרת ישראל ולמכבי תל אביב. השחקן לשעבר הדגיש בפניהם את החשיבות של התמדה ועבודה קשה ונכונה. בנוסף, גרין דיבר אתם על כך שיש בכדורסל קושי פיזי ומנטלי, ועל הצורך להקשיב למאמן ולפעול נכון, הוא הדגיש שגובה או חוזק הם לא הכרחיים ונחישות יכולה להוות תחליף לגובה או כוח.

 המסר שלו לשחקנים ולשחקניות היה להמשיך להתאמן גם כשלא הולך, להאמין בעצמם, ולזכור שגם כשחושבים שהכל גמור, עדיין יש תקווה ושהיופי בספורט הוא, שאף פעם לא ברור מי ינצח.  עוד הזכיר לשחקנים הצעירים, שגם אם לא כולם יהיו שחקנים מקצועיים כמוהו, היסודות שהם מקבלים באימוני הכדורסל יעזרו להם בהמשך הדרך, אבל אם הם לא יתמידו, גם חלומות אחרים שלהם לא יתגשמו.

 בתום הדברים, ואחרי שענה על שאלות השחקנים, העביר להם גרין תרגולים שונים וכן שיחק נגדם משחק "שרופים".

קרדיט צילום:  MVP האקדמיה לכדורסל

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "כשיניב גרין פגש את שחקני הכדורסל של מודיעין"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד