הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

הדברים שרוצים לטייח

הטיח הוא חומר מופלא המאפשר לנו לחזור לנקודת התחלה. זה הזמן להודות שגם בתוכנו קיימת משאלה סמויה המייחלת לכך שיכולנו לטייח ולהסתיר פגמים או דברים שנעשו והשאירו נזקים. אך עד שיומצא הקסם הזה, נתמקד בלדעת לקנות טיח איכותי וטוב.

הדברים שרוצים לטייח (צילום: אהרון כהן)

טיח הינו מסוג החומרים הפשוטים, זולים ונגישים, אשר יחד עם התכונות העממיות הללו הוא גם חומר ללא תחליף אשר משמש לדברים רבים והינו הכרחי לא מעט פעמים.

נתחיל מההתחלה, מהו למעשה הטיח?

הטיח משמש כחומר כיסוי פנימי או חיצוני. משתמשים בו על קירות פנימיים, קירות חיצוניים וגם על התקרה. כאשר בכל אחד מהמקומות הללו הטיח יכול להיות שונה. המטרות המרכזיות שלו הן איטום ובידוד, אבל הוא גם משמש בתחילת תהליך צביעת קירות בתור בסיס הכרחי לשכבות הצבע. כיום הטיח עשוי לרוב משילובים של מלט, סוגי חול וכדומה. אחוזי התערובות שונות ומשתנות בהתאם לצורך המדובר. לרוב נוכל להתייעץ עם אנשים המקצוע הנמצאים בטמבוריה או חנות חומרי הבניין אשר מציעות את מבחרי הטיח הקיימים.

איך ניתן להשיג טיח?

הדרך הפשוטה ביותר היא לגשת אל חנות חומרי הבניין הקרובה לביתכם. במידה ואין טמבוריה או חנות חומרי בניין, אנו ממליצים לכם לשאול בנוגע לטמבוריה הקרובה או המומלצת ביותר. סביר להניח כי תמצאו אחת במרחק לא רב מכם. גם אם לא הכרתם אותה עד היום. בחנויות אלו תוכלו למצוא מבחר גדול של סוגי הטיח השונים כמו גם כלי העבודה המיועדים למריחת הטיח וכן הלאה.

האם אפשר לעשות זאת לבד?

תלוי מאד מהו האזור או השטח שאותו אתה רוצה לטייח. מובן שיש אנשים אשר יכולים לעשות מלאכה זו באופן עצמאי. אנשים אשר מבינים בתחום או כאלו שמספיק להם הסבר מפורט מהמוכר בנוגע לשפכטל, טיח וצורת העבודה הרצויה, שימו לב שיש בידכם הספקה טכנית לכל משך העבודה.

אך יחד עם זאת, אם מדובר בשטח נרחב או בקיר חיצוני או בחלק מהותי תוך כדי בניית הבית הכולל את תחומי האיטום והבידוד, מומלץ מאד להזמין איש מקצוע אשר יעשה את העובדה באופן מקיף, עמיד ואמין.

http://tamburia.co.il/

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הדברים שרוצים לטייח"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

היכל התרבות