הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

”כשלים בטיחותיים מעכבים מתן היתרי בניה” / ראיון פורום

בראיון פורום, ראש העיר חיים ביבס  נשאל ומשיב במגוון נושאים : הסיבות לעיכוב מתן היתרי בניה בנופים, שוטר יוצב עם מצלמת מהירות בכביש עוקף רעות מדרום, מחיר מטרה, תוכנית תוספות בקייזר, ריקודי עם בשבת בבוקר, מחירי דירות לזכאים ופיתוח בשכונת הכרמים. יש לכם שאלות לכב’ ראש העיר, כאן המקום כנסו...

מחויבים לתושבי העיר (צילום: חורחה נובומינסקי)
גילה עיני

 

בראיון פורום, ראש העיר חיים ביבס נשאל ומשיב במגוון נושאים. יש לכם שאלות לכב’ ראש העיר, כאן המקום כנסו...

 

הנושא: היתרי בנייה בשכונת נופים

השואל: אלון

שלום, הבטחתם לפני שנתיים לתת היתרי בנייה לשכונה החדשה נופים תוך 3 חודשים. בנוסף קיבלתם עבור זה תמריצים מהמדינה. איך זה ששנתיים אחרי ואין עדיין היתרי בנייה בשכונה?, חוץ מקבלן אחד שהצליח לקבל. 

תשובת ראש העיר

שלום אלון,

ראשית אני מבין את מצוקתך יחד עם זאת עלי להבהיר כי על פי הסכם הגג העירייה מבטיחה ליזמים לקצר באופן משמעותי את זמני ההמתנה לאישורים הנדרשים ושעם השלמת היתרי בנייה יוכלו היזמים להתחיל לבנות תוך 90 יום ולא אחרת.

על מנת לתת לנושא את הקדימות הנחיתי את אגף ההנדסה, לקיים מידי שבוע שני ימים פתוחים העוסקים בשכונות החדשות של העיר: המע"ר ,שדרות החשמונאים ושכונת נופים. יום ראשון בכל שבוע מיועד לקידום הליך סטטוטורי של בקשות/ תכניות  בשכונות החדשות מול היזמים ואנשי המקצוע.  יום שני בשבוע מיועד לתושבים כמוך, המתעדים להתגורר בשכונות החדשות לקבל עדכון סטטוס ההתקדמות התכנון.

באשר לתמריצים שכתבת עליהם אני אבהיר שזה לא נכון מה שכתבת, העירייה לא קיבלה שום תמריץ. העיקרון המנחה של הסכם הגג הוא שהממשלה מעמידה קדם מימון לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה. כאשר העירייה מתחייבת לפתח את התשתיות וללוות את תהליך תכנון היזמים כולל מתן היתר בנייה בהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו בתיקון 101 לחוק התכנון והבנייה.

למעשה בזכות תהליך זה, כפי שבוודאי ראית, אם ביקרת באזור המיועד להיות שכונת נופים, תשתיות השכונה ובהן הקמת הדרכים הראשיות, מחלפים, מערכות מים וניקוז, מערכות ביוב אזוריות, תיעול ועוד כבר נמצאות בתהליכים מתקדמים מאוד לרבות כבישים, מדרכות ושבילים, קווי ביוב למערכת האזורית, ניקוז ותיעול מים, קווי תאורה, ופיתוח סביבתי משלים.

כדי להגביר את השקיפות של העירייה בנושא זה הנחיתי את אגף ההנדסה לעדכן, מידי שבוע את סטטוס ההתקדמות של כל יזם ויזם באתר העירייה בדף הראשי של האתר בלשוניות מע"ר או נופים וכן תחת הלשונית תכנון והנדסה.

בצד הדברים, אני מוכרח להוסיף כי למרות שאנחנו מבינים את הצורך ואת הלחץ לקבל את הדירות מהר ככל האפשר, אני מזכיר שזוהי האחריות של העירייה לוודא כי דייר ייכנס לביתו החדש לאחר שעבר את כל הבחינות וקיבל את כל ההיתרים להם מחויב הקבלן על פי חוק. לצערי לא פעם אנחנו שומעים על פרויקטים שהתגלו בהם כשלים בטיחותיים. העובדה שהעירייה מקפידה על איכות התכנון וקבלת כל האישורים אשר אמורים להבטיח בניה איכותית ע"מ להבטיח דירה איכותית וברמת פיתוח סביבתי גבוה נועדה למנוע ככל האפשר מקרים מסוג זה במודיעין מכבים רעות.

 

 

הנושא: מחיר מטרה

השואלת: דיאנה

שלום, אנחנו זוג צעיר שהגיע לעיר בגלל ההורים שלי ואנחנו חיים כבר כמה שנים בשכירות ומחכים למחירים ברי השגה... בחודש אוקטובר היה כנס מחיר מטרה והתרגשנו לשמוע שאוטוטו, נובמבר-דצמבר, ההגרלות יצאו לדרך. בנתיים אנחנו בפברואר... לא ראיתי שם פרסומים או עדכונים בנושא. מה הצפי? האם זה הולך לקרות? 

תשובת ראש העיר

שלום דיאנה

כפי שבוודאי אתם כבר יודעים בשבוע שעבר יצא לדרך הרישום להגרלה הראשונה של מחיר מטרה (הראשון מבין שישה), ובמקביל אנחנו יזמנו יריד להנפקת תעודות זכאות להשתתפות בהגרלה בימים רביעי חמישי ושישי (21-23.2) בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון.

בימים אלה יש עוד שתי חברות שנמצאות בשלבים מתקדמים לקראת תחילת הרישום להגרלה, כאשר גם יתר החברות יצאו לדרך במהרה.  אני מאחל לכם הצלחה ומקווה שתגדלו את המשפחה החדשה שלכם כאן אצלנו בעיר.

.

 

הנושא: תוכנית תוספות בקייזר

השואל: דניאל

היה תכנון להוסיף את קייזר לתוכנית להוספת שטחים.(כמו בשימשוני) מה קורה עם זה? 

תשובת ראש העיר

שלום דניאל

בנושאים פרטניים מסוג זה (מאחר ולכל מתחם יש את תכניות שלו) יש לפנות למינהל ההנדסה.

 

 

הנושא: המשך לשאלה קודמת בענין ריקודי עם

השואל: כהן שולמית

בהמשך לשאלתי , (מדוע אין ריקודי עם בעיר בשבתות)  כנראה שלא הסברתי היטב. אנחנו רוקדות בדיוק במקומות שאמרת ואנחנו מודעות לכך. אבל כוונתי היתה בכל שבת בבוקר חינם ללא עלות לרקוד במזג האויר נפלא כמו בספורטק תל אביב , הרצליה בת ים אשדוד ראשון לציון  .במקום שתושבים ייסעו מחוץ לעיר. אז יהנו בעירנו חינם וזה גם יכניס מבקרים לעיר והכנסה לעסקים שפתוחים בשבת .ומי שלא נוסע בשבת יוכל לרקוד ויש כאלה הרבה . שווה לבדוק ותודה רבה.  

תשובת ראש העיר

שלום. כהן שולמית

העברתי את פנייתך למנהל אגף הספורט שייבחן האם יש דרישה לקיום הרקדות גם בימים אלה

 

 

הנושא:  פיתוח בכרמים

השואל: רוניה

אני גר משנת 2010 ברחוב אדר שכונת הכרמים רציתי לדעת מה קורה עם הפיתוח ברחוב שלנו אין לנו אפילו מדרכה אם לא מתכוננים לבנות מולנו בשטח שבינינו וכביש 443 למה לא מפתחים אותו פארק או גינה ציבורית כמו שיש בשכונת בוכמן מסלול לאופניים , מגרשי טניס ומשחקים גם אנחנו משלמים ארנונה כל חודש ולפי דעתי גם לנו מגיע שידאגו לנו

תשובת ראש העיר

שלום רוני

רחוב אדר זהו רחוב הנמצא בקצה השכונה. בצד הרחוב בו ישנם בתים, כפי שאתה יודע  קיימת מדרכה. צד הרחוב השני עתיד להתפתח בשנים הקרובות, והוא נמצא כעת בבחינה לפיתוח עירוני. על כן, עד שיושלם התהליך לא יבוצעו בו עבודות פיתוח שונות

 

 

הנושא: מחירי דירות לזכאים

השואל: יוניק יהושוע

במהלך ישיבת פרלמנט מודיעין עלתה סוגיית מחירי הדירות המוגרלות בכל פרויקט לזוגות צעירים ולזכאים לכך. מעוצמת הויכוחים הבנתי שאנחנו לא מבינים את הזכאות ומשמעותה. חלק דיבר על רמת גימור נמוכה באותן דירות העומדות להגרלה וכו וכו וכו. האם ניתן להסביר את המשמעות של הזכאויות השונות להדיוטות בצורה פשוטה ומובנת?! כשברור לנו חד משמעית שאם הדבר תלוי בראש העיר הוא לא יאפשר לקבלנים לעשות מסחרה בנושא.

תשובת ראש העיר

שלום יוניק יהושע,

משרד הבינוי והשיכון ביצע שינוי מהותי במכרז של מחיר מטרה והכניס מפרט מחייב לקבלנים. וזאת ומאחר ובעבר הקבלנים ניסו לחסוך על חשבון הזוגות הצעירים ולתת דירה ברמת גימור נמוכה מאוד. במכרזים החדשים יש סטנדרט דירה איכותי אותו הקבלנים מתחייבים לבצע. קיים פירוט מרמת המטבח, הקרמיקה בשירותים והארונות במקלחת ועד מספר שקעים לחשמל בכל חדר. המפרט איכותי, קשיח ומבטיח דירה ראויה עם תנאים נאותים גם לזכאי הדיור.

 

 

הנושא: כביש התאונה הבאה - עוקף רעות מדרום

השואל: אריק הייליג

שלום, לקטע הכביש המסוכן ממילא שעוקף את רעות מדרום מוסיפים בימים אלה מסלול לרוכבי אופניים. אני, כרוכב אופניים מובהק, הייתי הראשון לברך על כך, אלא מה, נעשה כאן מעשה שהוא לדעתי הלא מקצועית על גבול הטמטום - כביש דו-מסלולי ובו שעות עומס מטורפות, כולל משאיות בשעות הבוקר: סטיה קלה וזהו... אני קורא במיידי להיות אמיצים, לבטל את שביל האופניים, ולהוסיף בקטע זה הפרדה באמצע הכביש. לרוכבי האופניים ניתן לסלול שביל מדרום-מזרח לכביש (משמאל כשנוסעים לכיוון לטרון) תודה

תשובת ראש העיר

שלום אריק הייליג
ראשית אני מעריך מאוד את דאגתך והוריתי לעובדי העירייה הרלוונטיים לעקוב אחרי המשך פעילות התחבורתיתת בכביש
היום (יום חמישי) הסתיימו העבודות בכביש וכעת משהוסרו שלטי האזהרה ונצבעו סימוני הדרך על הכביש,, ובהמשך עם הסרת ה"אוזן המסיימת את הכיכר. בכך הכניסה הדרומית לכביש תהיה בהתאם לסטנדרט ותאפשר כביש רחב עם שביל אופניים, כפי שקיים בכביש 431 וכדומה. בנוסף בשיתוף עם משטרת מודיעין נקבע כי מידי יום יוצב במקום שוטר עם מצלמת מהירות ויוכל להטיל קנסות על נהגים הנוסעים מעבר למותר.

במקביל, על מנת להגביר עוד יותר את הבטיחות בכביש אנחנו נרחיב את הכביש על ידי הקטנת המדרכות בחלקו המזרחי של הכביש.

 יש לכם שאלות לכב’ ראש העיר, כאן המקום כנסו...

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "”כשלים בטיחותיים מעכבים מתן היתרי בניה” / ראיון פורום"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד