הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

אתם שואלים - בש.י.ל עונים / הכה את המומחה

אין לי תלוש, האם אין לי פנסיה? רכשתי תנוא חימום שלא פעל, למי להחזיר? הגעתי לטיסה ולא היה כבר מקום, מה הפיצוי שמגיע לי. על שאלות אלו שהתושבים שלחו לאנשי המקצוע בש.י.ל, הם קיבלו תשובה מלאה. גם אתם מוזמנים לשאול. כנסו ללינק בסוף הכתבה.

שיל (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

כל אנשי המקצוע של המרכז לשרות האזרח, עומדים לשרותכם. יש לכם שאלה בכל נשוא שבעולם, כנסו לפורום, חפשו את איש המקצוע  המתאים לך בש.י.ל, ושלחו את שאלותיכם. כנסו!

  

- משכורת ללא תלוש

שלום. אני עובדת כחונכת בעירייה . אני מקבלת שכר בצורת שכר אומנים. מנכים לי מע”מ וביטוח לאומי, אבל תלוש אין לי. שאלתי,מה המשמעות שאין תלוש ומה עם הפנסיה.

 

תשובת ש.י.ל 

שלום אנונימי,  כמי שעובדת בשכר אומנים את נחשבת עצמאית. המקום שבו את נותנת שרות לא נוהג לתת תלושי שכר לאנשים עצמאיים וכל שכן לא מפריש לקרן פנסייה .

את נושא קרן הפנסייה את צריכה להסדיר בעצמך.  באם הינך מעוניינת בייעוץ נוסף תוכלי לקבוע פגישה בשי"ל בטלפון 08- 6499695.  ללא תשלום ובסודיות מוחלטת.

 

 

- המוצאר לא נפתח - למי להחזיר

שלום לפני שבוע קניתי במחסני חשמל תנור חימום חשמלי. בהית גיליתי שרק חלק אחד נדלק ואם אני מדליקה את השני גם, אז יש הפסקת חשמל בכל הבית. החזרתי את התנור לחנות והם מסרבים להחליף בטענה שהמוצר נפתח והפנו טותי לתעודת האחריות. הם צודקים?

 

תשובת ש.י.ל

שלום אנונימי,  רכשת מוצר שאמור לעבוד ולא יגרום לקצר בבית. קיבלת מוצר אשר לא רק שאינו פועל כראוי אלא גם יוצר קצר בבית.

מקרה כזה נופל בגדר אי התאמה עפ"י חוק המכר ודינו להיות מוחזר וכספך אמור להיות מוחזר לך במלואו. אינך חייבת לפנות לת. האחריות והמוכר מחוייב להחזיר / להחליף בחדש את המוצר שרכשת או לחילופין כפי שצויין לעיל לקבל המוצר הפגום ולהחזיר לך את כספך חזרה.

 

 

- לא העלו אותי על המטוס כי לא היה מקום

רכשתי דרך וואלה טורס כרטיסי טיסה לברצלונה וכשהגענו לדלפק בנמל התעופה התברר שהמטוס מלא. החלופה שהוצעה היתה להגיע לברצלונה למחרת. סיררבנו והלכנו הביתה. מה מגיע לנו לקבל במקרה זה ומה עלינו לתבועהחברה

 

תשובת ש.י.ל

שלום אנונימי.  על המקרה המתואר חל חוק שירותי תעופה שקובע בסעיף 5 כי במקרה של רישום עודף על הטיסה בעקבותיו לא עלה הנוסע על הטיסה וסירב לטיסה חלופית שהוצעה לו, הוא זכאי לקבל טיסה חלופית או החזר שווי כרטיס הטיסה בתוספת פיצוי שנקבע בתוספת לחוק, בהתאם למרחק הנסיעה שבוטלה.

להלן קישור לנוסח החוק

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/500_707.htm     בהצלחה

 

 

- איך מצטברים אחוזי נכות

שלום. כבר שנה שבעלי צהיא לביטוח לאומי אישורים רפואיים.. הוא מוזמן לוועדות וכל פעם מוסיפיפ לו. לפי חשבון שלנו יש לו כבר יותר מ 100 אחוז וביטוח לאומי אומר שזה לא נספר ככה. אז איך נספר?

 

תשובת ש.י.ל

שלום אנונימי,  לא ניתן לענות על שאלה זו מבלי לראות את המסמכים בנושא/ הנכם מוזמנים להגיע לפגישת ייעוץ בשי"ל ללא עלות ובסודיות .

לתאום פגישה 08-6499695 ונשמח לעזור ולהסביר.  שבוע טוב,

 

כל אנשי המקצוע של המרכז לשרות האזרח, עומדים לשרותכם. יש לכם שאלה בכל נשוא שבעולם, כנסו לפורום, חפשו את איש המקצוע  המתאים לך בש.י.ל, ושלחו את שאלותיכם. כנסו! פורום המומחים של שיל 

 
 
פורום1זול
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "אתם שואלים - בש.י.ל עונים / הכה את המומחה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד