היכל התרבות 17 שוליים
היכל התרבות 17 שוליים
יום שני, כ"ח ניסן, ה'תשע"ז - 24.4.2017
 
 
 
פורום עיתונט
 

עברתם דירה ועוד לא בחרתם ביטוח?

דירת המגורים היא הנכס הכי יקר שעומד לרשותכם, וזה עוד לפני שמזכירים את התכולה ואת הציוד האישי. אז מה עושים מיד אחרי שעוברים דירה? בוחרים ביטוח מתאים ומנצלים את כל ההרחבות המומלצות. הנה המדריך המלא

 | 27/09/2016
ביטוח דירה (צילום: מ הראל)
שאלה לש.י.ל

 

בעלי בתים צריכים לדאוג לבטח את עצמם עם פוליסה מתאימה. דירת המגורים היא מטבע הדברים הנכס הכי יקר שעומד לרשותכם, ויחד עם התכולה והציוד האישי מדובר על משאב שמחייב התייחסות מקצועית. הבעיה מתחילה כשעוברים דירה ומזניחים את נושא הביטוח, או כאשר מנסים לחסוך בהוצאות וקובעים סדר עדיפויות לקוי.

לרגל מעברי הדירות הרבים הנערכים בחודשי הקיץ, חשוב לדעת איך לבחור ביטוח דירה משתלם. הביטוח עצמו מתחלק למספר מוצרים מרכזיים שמשווקים על ידי חברות הביטוח. מטרתו של הביטוח היא לסייע במקרים של נזקים למבנה, פריצה, שריפה ועוד. המושג "ביטוח דירה" מתייחס לרוב לשילוב בין ביטוח מבנה ותכולה, שאותם ניתן לרכוש כמובן גם בנפרד.

בחירת ביטוח מבנה וביטוח תכולה

ביטוח מבנה נועד לספק מעטפת הגנה לשעת הצורך. הוא מופעל בסיטואציות שגורמות נזקים למבנה, כגון פיצוץ בלון גז, שריפה, דליקה, נזקי טבע, בעיות צנרת ועוד. הטיפ לגבי רכישת ביטוח מבנה הוא לבדוק האם הוא חל גם על רעידות אדמה – היות וישראל נמצאת בסיכון משמעותי לאירועים מן הסוג הזה.

לעומת זאת, ביטוח תכולת דירה מעניק הגנה על נזקים שנגרמים לרכוש. הוא יכול להיות מופעל בעקבות גניבה, פריצה או פגיעת נזקים חיצוניים בציוד האישי. הטיפ כאן הוא לכלול בתוך פוליסת ביטוח תכולה גם ביטוח אחריות כלפי צד ג’. כך, אם אדם שמבקר אצלכם נופל ומקבל מכה, תוכלו להימנע מתשלום פיצויים.

איך בוחרים הרחבות?

עוד טיפ חשוב הוא להתייחס ברצינות להרחבות על ביטוח דירה. יש שורה ארוכה של פוליסות ייעודיות שעומדות לרשותכם, אך ההרחבות הן אלו שעושות את ההבדל. במידה ואתם מעסיקים לדוגמא עוזרת או מטפלת, תוכלו להוסיף לחבילת הביטוח גם ביטוח מעבידים ולמנוע הוצאות מיותרות ועוגמת נפש.

מעבר לכך, יש חברות ביטוח שמשווקות מוצרים ייעודיים לדירות במקומות ספציפיים. בעזרת ביטוח דירה שמחירו משתנה בהתאם למיקום הנכס תוכלו להוסיף נדבך של ביטחון ולחסוך עוד כמה מאות שקלים מדי חודש. הרחבות אטרקטיביות אחרות הן כיסוי בגין הוצאות על שירות בעלי מקצוע, כיסוי בעבור שכירות חלופית במקרה של נזקים קיצוניים ושירותי שמאות מהירים לאומדן נזקים.

בחירת חברת ביטוח

בסופו של דבר, ההתנהלות היום יומית שלכם תהיה מול חברת הביטוח. ודאו שאתם בוחרים חברה מקצועית ואל תתפשרו על ניסיון העבר מולה.

קבלו כמה שיותר המלצות על חברות ביטוח שונות והשתמשו בחוות הדעת שמופיעות באתרי האינטרנט. צרו קשר עם נציגי החברה ותאמו פגישה לייעוץ אישי ונוח.

 
 
שאלה לראש העיר
 
אינדקס חוצות לעסקים
חפש    פרסם