הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

מודיעין: לקט פלילים

כיצד תושפע פעילות משטרת מודיעין מהחלטת בג"ץ על פתיחת כביש 443 לתנועה חפשית של פלסטינאים? אפשר רק לנחש. אבל לפחות בשבועיים האחרונים, המשיכה תחנת מודיעין בשגרת הפעילות היומיומית שלה. לקט אירועים עיקריים, הממחיש את עיסוקי התחנה הזו, מובא כאן לפניכם:

תחנת משטרת מודיעין (צילום: מנחם בנטוב)
גילה עיני

 

עושה כסף מהבגאז’
תושב מזרח ירושלים נעצר בשל הברחת שוהים בלתי חוקיים בתא המטען של רכבו. בתחילת השבוע שעבר בפעילות בילוש על כביש 443 שבוצעה ע"י תחנת מודיעין ועפ"י מידע מודיעיני, נעצר תושב מזרח ירושלים כאשר הוא מסיע 3 תושבי שטחים בתא המטען של רכבו. המסיע עוכב לתחנה ואמר בחקירתו שהיה אמור לקבל מכל נוסע 100 שקלים ושלקח את השבח"ים ברכבו בשל מצב כלכלי קשה. החשוד, בעל עבר פלילי נכלא והובא בפני שופט. רכבו נתפס.

פעילות ממוקדת שב"ח
לוחמי יחידת יג"מ ת. מודיעין (יחידת הג’יפים המיוחדת) פשטו על אחד מאתרי הבניה בעיר במטרה לאתר שוהים בלתי חוקיים אשר לנים ללא היתרים במקום. במהלך הפעילות נעצרו והובאו לתחנה עשרות שב"חים (שוהים בלתי חוקיים) , אחד מהם היה דרוש לחקירה לתחנה מעלה אדומים. בסיום הבדיקה כל החשודים הועברו אל מעבר למחסום צה"ל.

הו סיזיפוס-סיזיפוס....
במהלך סופ"ש האחרון פעלו שוטרי משטרת מודיעין כנגד תופעה של הסעה, הלנה והעסקת שב"חים בתוך העיר. במהלך הפעילות נפתחו 7 תיקים כנגד מסיעי שב"ח, עשרות שב"חים נבדקו והועברו מעבר לקו הירוק. לדברי מפקד תחנת מודיעין, פעילות מסוג זה תמשך וזאת ע"מ להעניק תחושת הביטחון לתושבי העיר.

זה (הגנב) הקטן- (גנב) גדול יהיה
ביום רביעי שעבר, התלונן קטין כבן 14, תושב מודיעין, כי הטלפון הנייד והארנק שלו נגנבו מה "הולמס פלייס". עוד אמר כי מצא שהמכשיר שנגנב לו פורסם למכירה באתר "יד שנייה" באינטרנט. בפרסום הופיע מספר הטלפון של המוכר. צו חיפוש הוצא וחיפוש בוצע בביתו של המפרסם- קטין תושב מודיעין כבן 15 (!!). הטלפון הנייד שנגנב נימצא אצלו יחד עם סמלי כלי רכב שונים שנמצאו בביתו . בחקירתו הודה כי גנב את הטלפון הנייד וסיפר כי לפני מספר חודשים גנב ומכר בדרך זו טלפון נייד אחר, אותו גנב ב"הולמס פלייס". החשוד שוחרר בתנאים מגבילים החקירה נמשכת.

לא כל מקטרת היא מקטרת השלום
אתמול, ד’ (30.12), בפעילות צוות בלשי הנוער של תחנת מודיעין, רס"ב איציק בן הרוש ורס"ר קובי ברקוביץ נראה בחור צעיר העומד בצומת גימזו ומעשן פייפ. השוטרים ביקשו ממנו להזדהות ובתגובה, פתח החשוד בריצה והחל להימלט. מרדף רגלי קצר הסתיים במעצרו של החשוד. השוטרים הבחינו שתוך כדי הבריחה זרק החשוד מנות סם. לאחר תפיסתו אספו הבלשים את המנות והסתבר כי מדובר במנות סם מסוג הרואין. הצעיר הובא לחקירה ובסיומה נשלח למעצר בית בערבויות. בימים הקרובים יועבר תיק החקירה להכנת כתב אישום.

כשמחפשים - מוצאים
הודעת משטרת מודיעין שבאה במקביל ויחד עם זו הקודמת (מקטרת השלום...) מעוררת תחושה שיש קשר בין שני הארועים. זה שסופר קודם, וזה שיסופר כעת: אתמול, (יום ד’ 30.12), נערך חיפוש בבית במודיעין. במהלכו נתפסו סמים ואלפי שקלים, כמו גם כלים להכנת עישון סמים. החשוד, כבן 30 הובא לחקירה. לאחר חקירתו שוחרר בתנאים. תגידו, יכול להיות קשר עם הצעיר מצומת גימזו?!...

כווולם מצפצפים
התברר כי תושב מודיעין שנמצא במעצר בית בתנאים של אזוק אלקטרוני, מפר באופן שיטתי את תנאי המעצר. החשוד הובא לחקירה ובסיומה נכלא והובא בפני שופט. ביהמ"ש האריך את מעצרו וקבע , כי בסיום המעצר ישתחרר מבית המעצר, אולם בהמשך מעצר הבית שלו ייאסר עליו לחלוטין לצאת החוצה. תגידו, מה נראה לכם?! מי שהפר תנאי מעצר כשאזיק אלקטרוני על רגלו (כזה שמצפצף במשטרה כשהוא חורג מתנאי המעצר), "זורק" בכלל על צו השופט החדש?!

המשטרה- עם הפנים לאזרח
שוטרי משטרת מודיעין ארגנו יום ילק"מ (יום לקהילה ומשטרה) לתלמידי ביה"ס "גוונים". מי שיזמה את היום הזה היא ראש משרד הסיור בתחנת מודיעין, פקד תמיר הילל. וכך, אימצו שוטרי התחנה את ביה"ס ומלווים את התלמידים בכל תחום. ביוםרביעי שעבר, הגיעו לתחנה שוטרים ממגזרים ששונים: סיור, בילוש, תנועה, אק"מ, כלבנים, ועוד וכולם יחד התייצבו ליום פעילויות והדגמות בבית הספר.

 

 
 
פורום1זול