הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

דקירה,אלימות, ונדליזם, גניבה והשחתת רכוש ציבורי בחשמונאים ובמודיעין עילית

תרבות הכנופיות אינה זרה ככל הנראה גם למי שגדל על ברכי דרך הארץ של התלמוד והתורה. עובדה: 24 צעירים המאוגדים בכנופיות במודיעין עילית ובחשמונאים נעצרו בתום שבועיים של פעילות משטרתית בישובים.

חתימת ספר תורה (צילום: מנחם בנטוב)
גילה עיני

 

במהלך החודשים האחרונים התרחשו מספר רב של אירועי אלימות, וונדליזם, גרימת נזק, גניבת סמלי רכב, הצתות פחי אשפה ולוחות מודעות באזור מודיעין עלית וחשמונאים.

מטבע הדברים, אירועים אלו, הפכו למטרד קשה כמו גם לנזק כספי רב לבתי עסק פרטיים ולרכוש הרשות המקומית.

ממידע שהתקבל אצל רכז המודיעין במשטרת בנימין עלה כי בשטח פועלות חבורות המורכבות מבני נוער ובגירים. כולם תושבי מודיעין עלית וחשמונאים והם אלו שביצעו את העבירות.

מפקד תחנת בנימין, סגן ניצב בני הרנס, הקים צוות מיוחד לטיפול בחבורות אלימות אלו במטרה להביא סוף לתופעה.

במהלך השבועיים האחרונים ביצעו שוטרי תחנת בנימין מספר רב של מעצרים. עוכבו ונעצרו 18 קטינים ו- 6 בגירים המעורבים באירועים, כולם מתגוררים בחשמונאים ובמודיעין עלית. בחיפושים שנעשו בבתיהם נתפסו אמצעי לחימה ונפצים.

החשודים הובאו לתחנת שער בנימין, שם נחקרו כאשר חלקם הודו בעבירות תקיפה שונות, ונדליזם וגרימת נזק בעיר מודיעין עלית, כמו גם גרימת נזק לכלי רכב, גניבה מקופות צדקה בבתי כנסת, הצתות והשתתפות במשחקים אסורים.

המניע לביצוע העבירות השונות היה לרוב שעמום ובטלה ולחילופין, שכרות בקבוצה. בעקבות הליכי החקירה הללו, יזמה התחנה את פתיחתם של תשעה תיקים פליליים, כנגד מרבית החשודים וכנגד אחד מהם ניתנה החלטה ע"י בימ"ש למעצרו עד החלטה אחרת בגין דקירת נער אחר.

לדברי קצין המודיעין והבילוש במשטרת בנימין, רפ"ק אודי לוי: החבורות האלימות הללו פעלו בעיקר בלילות במרכזי הקניות ובפעילותם הפלילית גרמו נזק רב לרכוש פרטי ולרכוש העירייה הנאמד במאות אלפי שקלים. ההטרדה והנזקים שגרמו הורגשו היטב בעיר מודיעין עלית וביישוב חשמונאים. החשודים השונים מובאים בפני בית המשפט לשם הארכת מעצרם עד למיצוי החקירה והגשת כתב אישום בעניינם.

מפקד תחנת בנימין, סגן ניצב בני הרנס, תחושת הביטחון בקרב התושבים, הינה אינטרס משותף ולכן הפעילות לוותה בהידברות עם גורמים משפיעים בישובים. שיתוף זה מינף את הפעילות המשטרתית והביא לתוצאות הטובות עד כה.

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "דקירה,אלימות, ונדליזם, גניבה והשחתת רכוש ציבורי בחשמונאים ובמודיעין עילית"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. ImdAitjmZFjCG
  | 31/07/2012
  My problem was a wall until I read this, then I smhaesd it.
 2. חשמונאים
  | 21/11/2009
  רוב הזוגות הצעירים מרמת גרים בגני ואנחנו מקבלים אותם בחום בלי שום סטיגמות מספר 5
 3. חשמונאים
  | 21/11/2009
  הנוער של גני מודיעין יש לו יותר דרך ארץ מהנוער של רמת מעשני עשבים למינהם
 4. הנערים ”מחשמונאים” - כל האמת
  | 08/10/2009
  למס’ 5 - כנראה הגיע הזמן ההתפכחות גם של מי שקוראים לעצמם חשמונאים (רמת מודיעין). הנערים האלו רובם מהשוכנה רמת מודיעין. כן כן מהשכונה של הסרוגים הלכאורה מושלמים. הם נכנסים בשער וגם גרים ברמת מודיעין. הנוער של שכונה זו בעייתי וזאת בלשון המעטה.
 5. הנערים מ”חשמונאים”
  | 23/08/2009
  הגיע הזמן שתכירו את הישוב חשמונאים. הנערים האלו שעליהם מדובר, גרים בשכונת ”גני מודיעין”, שכונה שהייתה פעם חלק מחשמונאים והיום שייכת למודיעין עילית, העיר החרידית(שלא מטפלת בהם כמו שצריך, לצערינו!) הם רק נכנסים באותו שער וצריכים לעבור דרך חשמונאים כדי להיכנס לשכונת גני מודיעין ולצאת ממנה. נא לא להכתים את השם של הנוער שלנו!
 6. הכתבה
  | 15/07/2009
  רוב טענות המשטרה בכתבה זו הם מפוברקות
 7. הדקירה
  | 15/07/2009
  אני החשוד בדקירה ולא היה בכלל מעצר עד תום הליכים כי אין להם כלל הוכחות במעשה כי לא היה נדקר בסיפור בפועל
 8. איפה ההורים של כל החבר’ה האלו?
  | 13/07/2009
  חבל מאוד שהשקעה של שנים בחינוך החרדי, יכולה ליצור חבר’ה כאלו. היכן ההורים? היכן הרבנים שלהם? ומה עם לפתוח איזה ספר במקום להשתכר ולהרוס רכוש?
 9. בס”ד
  | 09/07/2009
  הכל לשם שמיים. פעוטות לבית רבן. ילדים זכים ותמימים. נשמות טהורות. הכול אנטישמיות. הוא זכאי, הוא זכאי, הוא זכאי !!!!!! (בן פורת יוסף?! )
הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד