הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

עבריינים צעירים

הם משועממים? יש להם עודפי הורמונים? הם טפשים? או אולי משהו אחר. הדוחו"ת המשטרתיים היבשים של השבוע מספרים את סיפור התפתחותה של העבריינות בעיר העתיד

בני נוער ברחוב (צילום: מנחם בנטוב)
גילה עיני

 

עבריינים או פושעים בפוטנציה?
פרצו לגנים, גנבו מבתי כנסת וקינחו במרעום של פצצה בבית ספרם

קטין, יליד 94 נחקר באמצע ינואר בחשד לפריצות למספר גני ילדים בתוך בתי ספר במודיעין . החשוד הודה בחקירתו כי פרץ לגן ילדים וגנב אקדח סיכות יחד עם חברים אחרים. הם "ירו" בו אחד על השני (מבלי שפגעו אחד בשני). במהלך החקירה קשר אחרים. הוא שוחרר בתום חקירתו למעצר בית.

בהמשך לחקירתו של החשוד נחקר בתחילת השבוע קטין נוסף, בגין פריצה לאותם לגני ילדים.

הקטין הודה וסיפר כי גנב כסף מקופות צדקה במודיעין וגרם לוונדליזם במקום. כמו כן, סיפר שהוא ביחד עם הקטין הראשון נהגו לגנוב כסף מקופות צדקה בישיבה וסיפר כי היה מעורב בשתי פריצות לבתי כנסת במודיעין.

מאחד מהם, גנב מפתחות רכב עם שלט וניסה לפתוח באמצעותו את הרכב, אך ללא הצלחה. לפני כשבועיים הביא הנחקר הראשון לבי"הס מרעום של פצצה. מבית הספר דיווחו למשטרה וחבלן שהגיע למקום טיפל במרעום .

לדברי רפ"ק דוד גרונין, ראש משרד החקירות בתחנת מודיעין, החקירה רק בתחילתה ה וצפויים להיחקר מעורבים נוספים.

אז מה אם אסור למכור אלכוהול לקטינים?!
ככה, באמצע מרכז קניות בעיר, אפשר היה לרכוש אלכוהול חופשי-חופשי

בפעילות פקחני נוער שנערכה אתמול בסוף השבוע שעבר, הבחינו השוטרים בקטין שנכנס לחנות ב"מודיעין סנטר" ורוכש מהמוכרת בקבוק וודקה, מבלי שזו בדקה את גילו בת.ז.

המוכרת עוכבה לתחנה. מהנער נגבתה עדות. המוכרת טענה בחקירתה כי אינה עובדת קבועה בחנות. עם זאת היא מודעת לחוק האוסר על מכירת אלכוהול אולם בשל תנועה ערה של אנשים בחנות, דעתה הייתה מוסחת והיא נתנה את הבקבוק לקטין מבלי לבדוק את גילו.

המוכרת שוחררה בערבות, בעל החנות זומן לשימוע היום במשרדו של מפקד התחנה. בימים הקרובים יוגש כתב אישום כנגד הבעלים.

גרפיטי בחניות
פחית של ספריי צבע בידיים של צעירים משועממים וטפשים יכולה לעצבן מאוד

בתחילת השבוע הוגשה תלונה ע"י תושב מודיעין על כך, כי בעת שירד לחנייה הפרטית של ביתו הבחין בכתובות גרפיטי בצבע אדום.

למקום הגיעו שוטרי התחנה בפיקודו של רס"ר רועי שטרנפלד. בסריקות אותרו 3 קטינים בני 14, תושבי העיר. ברשותם של השלושה נתפסו מיכלי ספריי צבע. החשודים הובאו לתחנה. בסיום החקירה הודו במיוחס להם. הקטינים שוחררו בערבות הוריהם. לציין, כי מדובר בעבירה של השחתת פני מקרקעין. הקטינים אינם מוכרים למשטרה. החקירה הועברה לחוליית נוער בפיקודה של פקד סביון זיסו.