הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

המקצועות שמצריכים תעודה

יש הרבה מקצועות שבהם ניתן לעסוק רק בתנאי ומחזיקים בתעודה רלוונטית. איזה מקצועות כאלה כדאי להכיר ועד כמה כל אחד מהם רווחי ומשתלם? הנה כל הפרטים

המקצועות שמצריכים תעודה
גילה עיני

 

לימודי תעודה מתאפיינים בהסמכת בוגרים לתחום מסוים. כתוצאה מכך, הם קצרים יותר מלימודי תואר אקדמי והדגש שלהם הוא בהתמקצעות בתחום ספציפי. את לימודי התעודה ניתן ללמוד כתחליף לתואר אקדמי או במסגרת הרחבת אופקים. הלימודים מתאימים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים, תנאי הקבלה משתנים בין התחום ואפשר להצטרף אליהם בבתי ספר ומוסדות ורשים בכל רחבי הארץ.

יש כמובן מגוו רחב של לימודי תעודה וקצרה היריעה מלהכיל את כולם. עם זאת, ניתן להתמקד במקצועות רווחיים שמצריכים תעודה ולבדוק מה מאפיין אותם. הנה למשל כמה מקצועות פופולאריים בשוק העבודה הנוכחי:

טכנאים וחשמלאים

הדוגמא הקלאסית למקצוע רווחי שבו לא צריך תואר אקדמי אלא רק תעודה הוא טכנאי או חשמלאי. לימודי טכנאים מן הסוג הזה מוצעים כיום במסלולים שונים והם מכשירים את בוגריהם לעבודה מעשית. התלות שלנו בטכנולוגיה רק הולכת וגדלה, אז הטכנאים והחשמלאים נהנים מביקוש בשוק העבודה וחלקם עוברים מכיתות הלימוד יש לשוק הפרטי כעצמאיים ויזמים.

ההבדל העיקרי הוא בין לימודי טכנאים לתחומים ספציפיים כמו מזגנים, אלקטרוניקה או גז, לבין לימודי חשמל. הענף של לימודי חשמל מגוון מכפי שנהוג לחשוב וניתן להשיג את התעודה ברמות הכשרה שונות.

עיצוב פנים

קורס עיצוב פנים נלמד במסגרת תעודה כי הוא מתמקד בתכנון חללי מגורים, חללים ציבוריים או חללים מסחריים. ההתמקדות בתכנון חללים עוזרת למקד את בוגרי הלימודים ומאפשרת להם להפיק תועלת מעשית מהתעודה. בתוך כך, ניתן להירשם לקורסים שקשורים לתחומי הידע של עיצוב פנים ובהם פאנג שווי, עיצוב תאורה, עיצוב תלת ממדי, שרטוט ממוחשב, תולדות האמנות וכן הלאה.

קורסי עיצוב פנים במסגרת תעודה נמשכים בין מספר חודשים לשנה. אחריהם ניתן להרוויח משכורת נאה כשכירים בחברות עיצוב, או לפתוח עסק עצמאי. אפשרות אחרת היא להשתמש בידע שנרכש במסגרת הלימודים על מנת להעשיר את תחומי ההתמחות בתפקידים כמו אדריכלות, יזמות בניין, תיווך נדל"ן ועוד.

מחשבים, אינטרנט וטכנולוגיה

אי אפשר לדבר על המקצועות הרווחיים שמצריכים לא יותר מתעודה מוכרת בלי להזכיר את ענף המחשבים. נכון להיום, קורסים בתחום של שיווק באינטרנט, שיווק דיגיטלי או תחזוקת מערכות טכנולוגיה הם המבוקשים ביותר בקרב מי שלא רוצה לבזבז זמן בלימודי תואר ראשון. היתרון של הקורס הוא נגיעה בהיבט הפרקטי בלבד ואפשר לעסוק בתחום כבר תוך כדי הלימודים.

בקורס קידום אתרים למשל לומדים על השיווק באינטרנט ומכירים נושאים כמו שרתי DNS, תכנות, יישומי גוגל, קידום אתרים ממומן ואורגני ועוד. הקורס מעניק נקודת פתיחה נוחה להשתלבות בענפי הטכנולוגיה והוא מתאים גם לחסרי ניסיון ורקע קודם.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "המקצועות שמצריכים תעודה"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד