הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

המחאה החברתית חוזרת לצומת שילת

במוצ”ש הקרוב בשעה 20:30 תתקיים בצומת שילת הפגנת מחאה תחת הכותרת ”מודיעין נגד  השחיתות השלטונית”, כחלק מגל ההפגנות שיתקיימו במקביל ב-12 מקומות נוספים בארץ 

צילום מדף הפייסבוק של מארגני הפגנה (צילום: לשכת הדוברות)

 

המחאה החברתית חוזרת למודיעין ולצומת שילת: במוצ"ש הקרוב בשעה 20:30 תתקיים הפגנת מחאה תחת הכותרת "מודיעין נגד השחיתות השלטונית". בכך מצטרפת גם מודיעין, שבתקופת המחאה החברתית הוקם בכניסה לעיר מאהל מחאה נגד יוקר המחיה, למוקדי ההפגנות הנוספות המתקיימות ברחבי הארץ זה השבוע ה-35 ברציפות: ראש פינה, נהריה, חיפה, עפולה, חדרה, נתניה, פתח תקוה, נס ציונה, ירושלים, אשדוד ובאר שבע תחת הכותרת "סופ"ש אצל היועמ"ש". 

בדף האירוע, שנפתח בפייסבוק עבור ההפגנה, נכתב: "למען הסר כל ספק ’כל מוצ?ש אצל היועמ?ש’ היא מחאה על-מפלגתית חוצת גושים. איננו קשורים ואיננו מייצגים כל גוף חיצוני שהוא. שמנו לעצמנו מטרות ברורות – חיסול השחיתות השלטונית האיומה הפושה בארצנו והגנה על הדמוקרטיה שלנו מפני תהליכים המאיימים לצמצמה ואף לכלותה. מצב זה מהווה סכנה קיומית מידית למדינתנו. אנו קוראים ודורשים מכל שומרי הסף לבצע את עבודתם במהירות ביעילות ובנחישות המתבקשת נוכח חומרת החשדות וכמי שתפקידם הינו לשרת את הציבור ולחזיר לו את האמון במערכת שלטון החוק. כל מי ששותף לתחושותינו ולדאגותינו – ללא הבדל דת גזע מין או שיוך פוליטי מוזמן להצטרף למאבק".

הפגנות המחאה החלו בכיכר גורן בפתח תקווה, בסמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. זאת, במחאה נגד התארכות חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו ובעד חופש הביטוי. בין המפגינים שהגיעו בהפגנה שנערכה במוצ"ש האחרון בפתח תקוה: היו"ר החדש של מפלגת העבודה, עו"ד אלדד יניב ממארגני המחאה, והעובד לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי.

בין מארגני הפגנת המחאה במודיעין במודיעין: לין דרור וגילעד ביהרי, מהפעילים הבולטים של המחאה החברתית במודיעין בקיץ 2011. דרור אמרה השבוע: "לנוכח חקירות השחיתות, הניסיונות למרוח אותנו ולמסמס את החקירות, גם תושבי ותושבות מודיעין מצטרפים למחאה שמתפשטת בארץ. אני מצפה מראש המדינה לנהוג באחריות וביושר. איננו יודעים עד כמה השחיתות הזו עמוקה, וכפי שאמר ראש הממשלה נתניהו – ראש ממשלה צריך לדאוג לאינטרס הלאומי וכרגע הוא עסוק באינטרס האישי. אז הגיע הזמן שאדון ביבי יתפטר ויפנה מקומו למנהיג שקול, מאחד ואחראי באמת". ביהרי: "יוקר המחייה, שעליו נלחמנו בכל הכח במחאה החברתית ב-2011 גם כאן במודיעין, מושפע ישירות מהשחיתות אליה נחשפנו בשלל הפרשות בהן מעורב ראש הממשלה. לדעתי, לא ירחק היום בו נגלה גם את השחיתות, שהובילה את המדינה לחתום על מתווה הגז כנגד האינטרס של אזרחיה. אין ספק שראש הממשלה מעורב בפרשות הנחקרות, והדעת אינה מאפשרת לחשוב אחרת. בשחיתות אין ימין ואין שמאל, אלא יש דין אחד. התא של אולמרט התפנה לא מזמן וכנראה שיש עוד ראש ממשלה שצפוי לאכלס אותו. עד שיסתיים ההליך הפלילי, קיים המישור הציבורי, ולכן ראש הממשלה חייב ללכת הביתה".

ערן חרמוני, תושב מודיעין ומזכ"ל מפלגת העבודה שיגיע להפגנה: "השלטון בישראל נמצא בפשיטת רגל מוסרית. מכל עבר צצות פרשיות, והאנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה נכנסים למעצר ונחקרים. הציבור מאס בהתנהלות זו, והציבור משווע לשינוי ולמנהיגות נקייה, . זו בדיוק האלטרנטיבה שאנחנו מציגים במפלגת העבודה. ההתעוררות של הציבור מייצרת תקווה, ואני במיוחד שמח שגם בעירי תושבים לא נשארים אדישים ויוצאים למחות כנגד השחיתות השלטונית".

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "המחאה החברתית חוזרת לצומת שילת"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

היכל התרבות
הנתיב המהיר עמוד